Peeling yüz gençleştirme

Konusu 'Olgun Ciltler ve Sorunlar' forumundadır ve Cicilikiz tarafından 18 Ekim 2009 başlatılmıştır.

  18 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 1. Cicilikiz

  Cicilikiz Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.972
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  Tarih öncesi dönemlerde insanlar bazı bitkileri derinin yaşlanmasına karşı tedavi edici olarak kullanmışlar.


  Günümüzde ise peeling uygulamalarıyla derinin en üst tabakası uzaklaştırılarak ince kırışıklıklar ortadan kaldırılıyor.
  Yüzeysel Peeling

  Yüzeysel peelingle ince kırışıklıklar yokedilirken aynı zamanda gözün dış kısmındaki kaz ayakları ve kaşların arasındaki kırışıklıklar ortadan kaldırılamıyor. Derinin en üst tabakası bir kaç gün içinde dökülüyor ve 5-6 ay süresince ayda bir olmak üzere yüzeysel peeling uygulanması öneriliyor. Genel olarak bu işlem için glikolic asid resorsinol ve salisilik asid gibi maddeler kullanılıyor..
  Derin Peeling (Phenol Peeling)

  Derin peelin genellikle fenol (phenol) kimyasal maddesi kullanılarak yapılır. Soyma işleminden sonra kırışıklıklarda da büyük oranda düzelme görülür. Lazer ve dermabrazyondan daha iyi sonuç veriyor. Özellikle açık tenli kişilerde tercih ediliyor çünkü işlem sorasında açık renkte lekeler kalabiliyor.
  Orta Dereceli Medium Peeling  Ciildin canlılık kazanması ve pürüzsüz bir görüntüye sahip olmasında oldukça etkili bir yöntem. Hem ince kırışıklıkları ortadan kaldırıyor hem de cilt lekelerini tedavi ediyor. Akne skarlarının ve derin kırışıklıkların tedavisinde etkili değil. Ciltte sıkılaşma da sağlayan medium peeling ciltte leke de bırakmıyor ve işlem yarım saatte bitiyor.
  Mikropeeling

  Yüzdeki pürüzleri azaltıyor cildi yumuşatıyor gözenekleri küçültüyor ve lekeleri azaltıyor. Mikropeelingde de yüzeysel deri tabakası dökülür ama bu dökülme diğer peling yöntemlerindeki kadar belirgin değildir