peeling yüzde sivilce yapar mı?

Konusu 'Sivilceli Ciltler ve Çözümleri' forumundadır ve selayy tarafından 8 Ekim 2007 başlatılmıştır.

8 Ekim 2007
    Konu Sahibi : selayy
  1. selayy

selayy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar dün kozmetikçiye girdim bi kaç bişe alcaktım. peelinglere bakıyodum. orda çalışan bi kız yüzünüzde sivilce varken peeling yapmayın daha çok çıkartır dedi. bana mantıksız geldi. sivilcesi olan peeling yapamıcak mı? siz ne diyorsunuz böyle bişe var mı?

2. 8 Ekim 2007
  3. EU1

EU1 Guest

bence zaten sivilceye meyilli olan bir cilt de bu normaldir.çünkü peeling ile alt katmanlara etki ediliğyor.o bölgedeki irritayonlar falan çalışmaya başlayınca cilt kusmaya başlıyor.

4. 8 Ekim 2007
  5. ndh1903

ndh1903 evli:)mutlu:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    ben ne kadar iyi bir yer olursa olsun,dışarda cilt bakımı yaptıramıyorum..sanki daha kötü olur,mikrop kaparım gibi geliyo..saçma ama takıntı işte..hiç bir yere güvenemiyoruum

6. 8 Ekim 2007
  7. selayy

selayy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yani ciltteki mikrobu dışarı sivilce olarak atıyor dimi yanlış anlamadm.

8. 8 Ekim 2007
  9. Herbela

Herbela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Detaylı bilgim yok ama mantık yürütebilirim. Peelling tanecikli olduğu için sivilcedeki cerahatın dışarı akıp diğer kısımlara sıçramasını sağlar bence. Tabi kullanmadan önce sivilce olan ciltler için söylüyorum. Sivilcesiz cilt için yorumum yok.:)

10. 8 Ekim 2007
  11. selayy

selayy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    peelingimi düzenli olarak haftada bir yapıyordum. şimdi günlük peeling aldm hergün yapıyorum çabuk geçsin die. yüzümü çok güzel temizliyor ama sivilcede çıkartıyor. anlamadmfisfisfis

12. 9 Ekim 2007
  13. incimmm

incimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aradaşlar cilt soyuldukca gözenekler acılır ıclerı hava kırlılıgı makyaj gıbı nedenlerden dolar ve sıvılcelere neden olur.o yüzden sıkılastırıcı bır urunude yanında kullanmanı onerıorum ve bence hergun peelıng yapma.bu yuzdende sıvılce cıkıodur.btn temızlıycıler özellıkle temızleme sutlerı cok ıyı temızler.

14. 9 Ekim 2007
  15. *thalia*

*thalia* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    peeling haftada br kere yapılır.yüz için de vücut içinde.peeling den sonra bişey sürmediğin halde sivilce çıkıyorsa 2 haftada bir peeling yap.

16. 9 Ekim 2007
  17. qwert

qwert Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    aa evet benimde peeling kullanmaya başladıktan sonra suratımda sivilce eksik olmadı azalacağını beklerken demekki peelingtenmiş satarkaen bunları hiç sölemiyolarki

18. 9 Ekim 2007
  19. gizzem

gizzem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    958
    Ödül Puanları:
    188
    arkadaşlar sivilceli ciltler peeling yapmamalı.ya da sadece siyah noktalı olan burun bölgesine falan uygulanabilir.içindeki cerahati yaymış oluyorsunuz ki bu da yeni sivilcelerin çıkma sebebi.illa yapıcam derseniz haftada bir ve sivilceli bölgeleri çok ovuşturmadan yapın derima.s.