Peki Ya Sizce??

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve EU2 tarafından 2 Eylül 2009 başlatılmıştır.

2 Eylül 2009
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

Kızlar bugün tv'de bi program izlerken bi seyirci çıkıp bazı şeyler söyledi ALLAH aşkına sizinde düşünecelerinizi alabilirmiyim... ışte aklıma takılanlar şunlardı, Bir teyzeciğimiz evlenmek için programa katılan bayana şunları dedi..

___" Evliliği evlilik olsun diye yapma yani evlenmek için evlenme"
    ___" Mantık evliliği daha kalıcı oluyor bu zaman şartlarında , tamam aşık olma demiyorum aşık olmadanda karar verme ama mantığın ön planda olsun"

Peki sizler daha çokda evli arkadaşlarımın düşüncesini fikrini almak istiyorum hakılımıdır bu teyze? en çokta şuna takıldım " Evlenmek için evlenme evliliği evlilik olsun diye yapma " ...:uhm: :kahve:

Son düzenleyen: Moderatör: 2 Eylül 2009
  2. 2 Eylül 2009
  3. elisaa

elisaa Minik Serçe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Elbette evlenmiş olmak için evlenmek bencede aptallık olur :nazar:
    Evlilik, insan hayatını tamamiyle etkileyen , hatta kişinin miladı diyebileceğimiz bir dönüm noktasıdıra.s
    o nedenle de sadece aşk bu devirde malesef karın doyurmuyor
    mantığıda gözardı etmemek lazımyerimseniben
    ikisi bir arada olursa tadından yenmezkaydirigubbakcemile5

4. 2 Eylül 2009
  5. EU2

EU2 Guest

peki bu nedirrrr ___" Evliliği evlilik olsun diye yapma yani evlenmek için evlenme" ??

6. 2 Eylül 2009
  7. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evli bir hayata yani yerleşik hayata geçmek isteyen bazı hatunlar vardır, evleneyim çocuk yapayım, yemeğimi yapayım arada birde beni kocam dışarı çıkarıp gezdirsin diye düşünür. işte bunlar karşılarına çıkan ilk adamla evlenir. çok yakından tanıdığım biri var öyle çünkü. tabii daha sonra ne kadar mutlu oluyorlar orası tartışılır.
    tabikii aşkın gözü kör olmamalıdır. o yüzdende evet seviyorum ama bu kişi bana uygunmu aileme uygunmu beni taşıyabilirmi bunlarıda süzgeçten geçirmek lazım diye düşünüyorum. aşk ve mantık bir arada yani :KK66: umarım azbuçuk anlatabilmişimdir.

8. 2 Eylül 2009
  9. EU2

EU2 Guest

Bunuda evlerinde yeteri kadar özgür olmayan baskı altında yetilşmiş kızlarımız düşünür herhalde ..​

işte bu çok doğru derincim nede güzel anlatmışssın Teşekkür ederim..​

10. 2 Eylül 2009
  11. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    evlenmiş olmak için evlenme fikrine katılıyorum. öyle düşünenler var...yani amaç sadece evlilik yapmak. yeterki evleneyim düşüncesi... çok fazla düşünmeden tanımadan,görüşmeden yapılan evlilikler bunlar...
    benim çevremdede böyle düşünen bir arkadaşım var. ona devamlı bu lafı ediyorum. ama nafile... evlenmeye takmış vaziyette.. .
    mantık evliliğin kalıcı olduğuna inanmıyorum. sadece mantık evliliği yapılırsa sonu her iki taraf açısından hüsrandır. sevgi olmadan sadece mantık neye yarar ki. o evlilikte çiftler bence mutsuz olacaklardır. sevmeden cinselliği düşünemiyorum bile...
    ha hem mantık hem sevgi aşk varsa işte o zaman yemede yanında yat..
    bencede böyle olmalı. her ikiside bir arada.

12. 2 Eylül 2009
  13. EU2

EU2 Guest

bende işte mantığını kullanan diyenlere biraz böyle bakıyorum :1shok: sevmiyorum ama mantığıma uyuyo hadi evlenelimde olmazki yani aşk olmalı istek olmalı heyecan olmalı sevgi olmalı değilmi ama aydanım opuyorumnanaktan

14. 2 Eylül 2009
  15. juno

juno Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    ben de sırf evlenmek için evlenenleri anlamıyorum.. ya birini sevmiyosun evlendikten sonra neden bi de evin sorumluluğuna katlanasın ki yani? zaten bütün işleri kadının üstüne yıkarlar uğraş dur yav hani birini sevsen sevdiğinin yanında olmak istesen tamam

16. 2 Eylül 2009
  17. EU2

EU2 Guest

vereliniortak kaydirigubbakcemile5

18. 2 Eylül 2009
  19. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

anlatabildiysem ne iyi rica ederim. evet genelde baskı altında olanlar bu şekilde bir evliliği kaçış olarak görüyor. ama rahat yaşayıpta bu tarz evlilikler yapanda yok değil.