pekmez

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve burcu_ege tarafından 8 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    8 Eylül 2008
    Konu Sahibi : burcu_ege
  1. burcu_ege

burcu_ege Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar bebeklerınıze kahvaltılarda pekmez verdıgınızı soylemıssınız bende oglumu kahvaltıya baslatıcagım bana kahvaltılarda neler verdıgınızı bırde pekmezın markasını yazarmısınızkaydirigubbakcemile2:1hug:

2. 8 Eylül 2008
  3. koalayim

koalayim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben de pekmeze ne zaman başlanıyor merak ediyorum
    bir de ne pekmezi veriyorsunuz?

4. 8 Eylül 2008
  5. baranxixnannesi

baranxixnannesi cantanem baranım benım Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    6.aydan ıtıbaren verılıyor kızlar pekmez.
    4/1 yumurta sarısı
    tuzsuz peynır
    1tatlı kasıgı pekmez
    2adet bıskuvı karstırıp kahvaltıda verebılırsın
    ben oyle yapıyorum

6. 8 Eylül 2008
  7. YASON

YASON iki prenses annesiyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben ilk kez bugün verdim kahvaltı hafif olsun diye 30cc anne sütüne 2 bebe bisküvisi yarım çay kaşığıda labne peynir koydum..

8. 8 Eylül 2008
  9. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bulabiliyorsanız ev yapımı pekmez kullanın tv bir doktor hazır pekmez vereceğinize hiç vermeyin diyordu içine şeker vs koyuyorlarmış ben kayınvalideme söyledim bahçede siyah üzümleri vardı yapacak inşallah baya da zahmetliymiş ama torununa yediricez dedim yapar heralde:)

10. 8 Eylül 2008
  11. capriss

capriss Guest

kızlar ben iki çocuğumada 5 ayını doldurmaya yakın kahvaltıya ve pekmeze başladım verdiğim pekmez ev yapımı memleketten gelen pekmezler yani bildiğim kadarıyla en iyisi üzüm ve dut pekmezi ayrıca yumurta sarısı 6-7 aydan sora azar azar başlanıyor ben henüz başlamadım

kahvaltıyı şöyle hazırlıyorum 50 ml formul mamaya 2 cicibebe 1 tatlı kaşığı beyaz peynir 1 çay kaşığı dolusu pekmez katıyorum şimdilik

kızıma 7. aydan sora pekmezi bir tatlı kaşığına çıkarmıştım yumurta sarısı ve balık yağı bir çay kaşığı mutlaka koyun dişleri kemikleri gözleri besliyor ayrıca metabolizmayı koruyor çok az hastalanıyor hastalıklara karşı vucudu koruyor balık yağı ayrıca içinde omega 3 vitamini birtek balık yağında var eczannelerde şurup olarak meyvelileri var ihmal etmeyin

12. 8 Eylül 2008
  13. baranxixnannesi

baranxixnannesi cantanem baranım benım Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım balık yagını kacıncı ayda verdın baran 8.5 aylık verebılırmıyım ne dıye alıcam eczanedemı satılıyo yemeklerın ıcındemı kullanılıyo acıklarsan sevınırım

14. 8 Eylül 2008
  15. sevgiyle

sevgiyle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bizim doktorumuz bebe bisküvisini 1 yaşına kadar vermememiz gerektiğini söyledi kararsız kaldım açıkcası ama açıklamasını dinlediğimdede çok haklı buldum bence sizlerde vermeyin yüksek ısıda pştiği için üzerinde kanser yapıcı bir madde oluşuyormuş bebişlerimizin bağışıklık sistemi henüz tam gelişmediği için tolere edemeyebilirmiş

16. 9 Eylül 2008
  17. capriss

capriss Guest

arkadaşım balıkyağını tabiki verebilirsin 8.5 aylık olmuş bebeğin
    balıkyağını şurup gibi kaşıklada içirebilirsin kahvaltısına yada başka mamasına katarakta verebilirsin benim kızım kullandığım süre içinde hasta olmadı bebekken diyebilirim kullanmak isteyen arkadaşlar 5 ayından sora başlayabilir eczanelerede sorun eczaneden meyveli balıkyağı diye isteyin iştah açıcı yerinede ezcaneler balıkyağı veriyor kaç kez iştah şurubu eşimi gönderdiysem balıkyağı geldi

18. 9 Eylül 2008
  19. capriss

capriss Guest

canım uyardığın iyi oldu bizde doktorumuza soralım bakalım

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.