Peloid Pelomin cilt maskesi hakkında

Konusu 'Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri' forumundadır ve çamaxsxxixrsuyu tarafından 23 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

23 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : çamaxsxxixrsuyu
  1. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar, ben cildimden oldukça memnundum ama son bir yıldır yüzümle ilgili sorunlar yaşıyordum...herkes bir ürünü öneriyor, insanın aklı karışıyor...ama galiba aradığımı buldum..süper bir cilt bakım ürünü, herkese kesinlikle tavsiye ediyorum.

"Peloid Pelomin

%100 Doğal Yüz ve Vücut Maskesi

Zengin mineralli çamur
    Özellikleri

Toprak grubu peloid çamurdur.
    Beyaz kil
    Kokusu yoktur.
    İçindeki minerallerin deriye nüfuz etmesini sağlayarak cilt altı kan dolaşımını arttırır.
    Zengin mineralleri ile cildi besler.
    Pürüssüz ve canlı bir cilde kavuşulmasına yardımcı olur.
    Ciltteki derinin su tutma kapasitesini arttırdığından dolayı cildi nemlendirin.

PELOID EL-YÜZ-VÜCUT,LOKAL VE KOMPLE ÇAMUR BANYOSU uygulamaları içindir.
    Kullanım Şekli

Ürün tüm cilt tipleri için uygundur.
    Yağlı ciltlerde : 25-30 dk arası.
    Normal ciltlerde : 15-20 dk arası.
    Kuru ciltlerde : 10-12 dk arası.

Peloid Pelomin maske temiz cilt üzerine uygulanmalıdır. Maske yüze uygulanacaksa; göz ve dudak çevresi açıkta kalacak şekilde düzgün bir tabaka halinde (yaklaşık 1 mm kalınlığında) uygulanır. Vücuda uygulamada da düzgün bir halinde sürülür. Maske cilt tipine göre yukarıda belirtilen süre boyunca beklerilir. Maske uygulama süresi sonunda bol su ile tamamen temizlenir. Temizlenirken sabun veya şampuan gibi temizlik maddeleri kullanılmaz. Haftada 2-3 kez uygulanabilir.

20.09.2006 tarih ve 3 nolu izinle T.C Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. 14.09.2006 Tarihli T.C Sağlık Bakanlığı Tıbbi Değerlendirme Kurulu raporuna göre; Banyo ve paket uygulamaları şeklinde inflamatuvar(iltihabi) romatizmal hastalıkların kronik dönemlerinde, kronik bel ağrısı, osteoartrit (eklem kireçlenmesi) gibi noninflamatuvar (iltihapsız) eklem hastalarında, miyozit (kas iltihabı) tendinit, travma, fibromiyalji sendromu (adale romatizması) gibi yumuşak doku hastalıklarında, tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, ortopedik operasyonlar, gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında, mobilizasyon (egzersiz) çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda rehabilitasyon amacıyla tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir.
    Uyarılar ve Öneriler

İster elle, ister bir fırça veya spatula yardımı ile cildinize uygulayabilirsiniz.
    Maske uygulama sonrası kan dolaşımı hızlanacağı için cildiniz pembeleşebilir.
    Göz ile temasından kaçınılmalıdır.

Saklam Koşulları : 20 C sıcaklıkta, güneş görmeyen, serin bir yerde kapağı iyice kapalı olarak saklayınız.
    Peloid Kullanım Önerileri

Sıcak su içine 250 ml tüp ambalaj yerleştirilerek ısıtılır.. Sorunlu bölgeye kalıın tabaka halinde uygulanır. Üzeri havlu ile kapatılarak sıcaklık korunur ve suyun aşağı verilerek cilt tarafından emilmesi sağlanır. 30-60 dk. bekletilir. Su ile temizlenir.

Sıcak su dolu küvete 250 ml tüp ambalajın 1/3 ‘ü boşaltılır. Karıştırılarak “süt banyosu” hazırlanır. 30-60 dakika küvette kalınır. Kaplıca ortamından yaralanabilecel her hasta tıbbi çamuru kullanabilir.

"

Son düzenleyen: Moderatör: 25 Ağustos 2008
  2. 23 Ağustos 2008
  3. libra55

libra55 Guest

teşekkürler çamaşırsuyukaydirigubbakcemile5
    ürünler güzele benziyor:asigim::kahve:a.s.

4. 23 Ağustos 2008
  5. çamaxsxxixrsuyu

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    valla ben cildimle ilgili bir iki sorun yaşıyordum, buraya da açmıştım konuyu..tımmy arkadaşımız bana maden suyu önerdi ve cildime iyi gelmeye başladı...daha sonra tesadüfen maden suyu konusunu açtım arkadaşlarıma..onlarda bana maden suyunun faydalı olduğunu söylediler..ondan sonra da konu bu ürünlere geldi...bu ürünler kaplıca suyu ve beyaz kil karışımı ile elde ediliyormuş...kilin de faydalarını biliyoruz...ayrıca sadece yüz bakımı için değil..bir çok faydası olduğunu söylediler..sitenin adını aldım inceledim...tek kullanımlık ürünlerden aldım denemek için faydasını gördüm şimdi büyük olanlardan almayı düşünüyorum...

6. 23 Ağustos 2008
  7. -xixxsxxixk-

-xixxsxxixk- Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ------------------ son cevabı okuma fırsatı bulmadan yazmısım.. bi incelemekte fayda olabilr

8. 23 Ağustos 2008
  9. çamaxsxxixrsuyu

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    şimdilik tek kullanımlıklarından aldım emin olmak için...hemen etkisini anlamak mümkün değil ama daha ilk kullanımda bile etkisini göstermeye başladı...örneğin her gün yüzüme sabah akşam nemlendirici sürmezsem cildimin kötü göründüğünü hissediyordum...bir kez gece yatmadan önce yaptım...ertesi gün günlük bakımını yapmadım işlerimin yoğunluğundan..ama yüzüm gayet iyi görünüyordu..aslında benim sıkıntım gözeneklerimin gün geçtikçe belirginleşmesiydi, şimdi yavaş yavaş pürüzsüzlüğe doğru gidiyor, bilmiyorum ama...ben sadece yüzüm için uyguladım...ama selülit için alan arkadaşlarda var...daha yeni kullanmaya başladıkları için net bir sonuç söyleyemeyeceğim..eğer gelişme olursa yazarım

10. 24 Ağustos 2008
  11. çamaxsxxixrsuyu

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar, ilk defa gerçekten işe yarayan bir ürün buldum paylaşmak istiyorum, bir dua alırım diye ama kimse ilgilenmiyor...

12. 25 Ağustos 2008
  13. ecemiz

ecemiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bunu internetten mi sipariş ettin eczaneden mi aldın...güzel bi ürüne benziyor saolasın:)

14. 25 Ağustos 2008
  15. çamaxsxxixrsuyu

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım, ben ilk önce arkadaşlarımdan denemek amacıyla bir iki tane tek kullanımlık aldım...yerini öğrendim, gidip ordan almayı düşünüyorum...(benim bahsettiğim yer izmir alsancakta, başka nerelerde var bilmiyorum) netten sipariş vermedim..

Son düzenleme: 27 Ağustos 2008
  16. 19 Kasım 2008
  17. çamaxsxxixrsuyu

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar, konuyu açmışım öylece kalmış....az önce peloid pelomin kullanan var mı diye bir konu açmıştı arkadaşımız...aklıma geldi.... ürünü gerçekten çok beğendim.....cildimdeki o minik çukurlar tamamen geçmiş değil ama bu ürünün gerçekten iyi olduğunu düşünüyorum.....daha ilk uygulamada etkisini hissettirmişti bana.. bu tek kullanımlık olan, resmini koydum aklınızda bulunsun diye....

18. 20 Kasım 2008
  19. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Hmm.. şimdi anladım. Ben bu ambalajı hatırlıyorum bir dükkanda görmüştüm... ama nerede gördüğümü hatırlamıyorum. hatırlasam gidip alıcam aslında :KK70: