Pembe kalp pasta

Konusu 'Kekler - Pastalar' forumundadır ve Elif tarafından 24 Ocak 2009 başlatılmıştır.

24 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.193
    Ödül Puanları:
    438

2 yumurta
    1 bardak şeker
    1 bardak un
    125 gr tereyağı (küp küp doğranmış)
    3 kaşık yoğurt
    2 kaşık kakao
    kabartma tozu
    Krema:
    1 kutu krema
    180 gr çikolata
    Ayrıca arasına koymak için 1 adet muz ve üzerini kaplamak için pembe şeker hamuru.
    Arzu ederseniz beyaz hamura pembe gıda boyası ekleyerek de yapabilirsiniz.

Yumurta ve şekerleri iyice çırpıyoruz. Küp küp doğranmış oda sıcaklığındaki tereyağını ekliyoruz. Yoğurdu ekliyoruz, karışıtıyoruz. Ayrı bir yerde un, kakao ve kabartma tozunu eliyoruz. Elenmiş karışımı da ekliyoruz ve karıştırıyoruz. 18 cm'lik kalp kalıpta 180ºC'de pişiriyoruz.
    Kremayı ısıtmak için bir kaba koyuyoruz. Kaynatmadan çikolatayı parçalara ayırıp içine atıyoruz. Çikolata eriyinceye kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Soğumaya bırakıyoruz. Soğuyunca üzerini streçle kapatıp ertesi güne kadar buzdolabında bekletiyoruz. Kremanın katılaşması için. Keki de 1 gün önceden yapıp saklayabilirsiniz.
    Kekimizi ikiye kesip kremamızı sürüyoruz. Muzu dilimleyip arasına diziyoruz. Üzerini kapatıyoruz ve pastamızı kremayla sıvıyoruz. Hamuru açana kadar pastamızı dolaba koyabiliriz.
    Hamurumuzu yoğurup yumuşatıyoruz. Tezgahımıza biraz pudra şekeri serpip hamurumuzu açıyoruz.
    Pastamızı dolaptan çıkarıp şeker hamuru ile kaplıyoruz.kenarlarından fazlalıkları kesiyoruz. Ben etrafına saç örgüsü yapıp koydum. Gülleri de yine 1 gün önceden yapmıştım. Onları da pastanın üzerine yerleştirdim. Pastamız hazır

2. 21 Mayıs 2011
  3. BenPucca

BenPucca mühürlükaderiiim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    Yapmaya çalışcam inş. başarırım

4. 21 Haziran 2011
  5. layd_pacino