Pembe yalanlar..

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve be_reN tarafından 14 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

14 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : be_reN
  1. be_reN

be_reN I'm takin back my love Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bıseyı cok merak edıyorum.. CADIARZU bı kac topıkde gordum okudum en cok nefret edılen affı telafısı olmayan seylerın basında gelıyor aldatma ve yalan.. :kızgın: daha gecen gun konusu gectıgı ıcın aklıma geldı sızlerınde fıkırlerını dusuncelerını cok merak edıyorum bu konuda.. :nazar: yalana asla tahammulu olmayan bırı olarak sureklı duymaya basladım.. :nazar: yok pembe yalanmıs beyazmıs.. :mymeka: yaa yalanın pembesı alı moru mu olurmus hıc.. :eek:lmaz: yalan yalandır ıste :kızgın: nıye kılıf uydurulur kı bu duruma.. sızlerın bu yalan konusundakı dusuncelerınız neler? yoksa benmı abartıp yanlıs dusunuyorum... benneyaptımki

2. 14 Ağustos 2009
  3. epaq

epaq Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Bende aynısını düşünüyorum.
    Başkası söyleyince pembe beyaz diye ayırt edip affetmediğimize göre,kendi söylediğimize de renk bulmamalıyız.

4. 14 Ağustos 2009
  5. emali

emali Guest

aynı konudan dert yanıyoruz sanırım. benımde yalana tahammulum yok. ınsan nıye yalan soyler sole bı dusununce zor durumda kalınca, ıstenmeyen bır seyı yaptıgında vs. yalan bır arac. yaptıgını yapmaktan cekınmeyen ınsan yanı yaparken onu kendıne yakıstırabılen ınsan bunu dıgerlerıne de cekınmeden anlatabılcek kadar dogru olmalıdır hayatta

ayrıca katılıyorum yalanın pembesı sıyahı moru beyazı olmaz. yalan yalandır. guvensızlıgın de tek anahtarıdır.

son olarak yani ARKANDANIM opuyorumnanaktan

6. 14 Ağustos 2009
  7. be_reN

be_reN I'm takin back my love Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    harıkasınız kızlar.. opuyorumnanaktan son zamada okadar cok duymaya baslamıstım kı acaba mı kı demeye gıdıyordu ıs.. :sinifsinif: benım gıbı dusunenlerın oldugunu bılmek ıcımı rahattlattı.. kaydirigubbakcemile5

8. 14 Ağustos 2009
  9. tugceeeee

tugceeeee ****AŞIK**** Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynen canım yalan yalandır.ve birkez yalan söyleyen daima yalan söyler bu değişmez.Neymiş iyilik için söylenen pembeymiş beyazmış.Sonuçta iyilik için de olsa birileri kandırılmıyomu?yasakkelime

10. 14 Ağustos 2009
  11. Arora

Arora Pretty woman :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Yalan yalandır elbette.. Ama pembe ya da beyaz yalan diye bir şey var.. Örnek üzerinden açıklamaya çalışayım.. Mesela sevgiliniz size sürpriz yapacaktır, 1 hafta sonra geleceğini söyler, aslında bugün gelecektir.. Ararsınız, otobüstedir ama evdeyim yatacağım der.. Sonra yanınıza gelir, sürpriz yapar.. Evet yalan söylemiştir ama bu pembe bir yalandır, yani kızılacak bir tarafı yoktur..

12. 14 Ağustos 2009
  13. _NURUM_

_NURUM_ Guest

bende senin gibi düşünüorum canım:lepi:

14. 14 Ağustos 2009
  15. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Veya başkalarını üzmemek adına söylenenler....
    Abim doğuya askerliğe gittiğinde inanılmaz zor günler geçirmesine rağmen annemi üzmemek için harikayım derdi....

16. 14 Ağustos 2009
  17. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    valla pembe mi beyaz mı mor mu rengini bilemeyeceğim ama masum yalanlar vardır tabii.
    kimseye zararı olmayan, başkasını üzmemek için söylenen..
    daha dün söyledim hemde.
    babaannem çok yaşlı ve bir sürü hastalığı var. kızı da ameliyat olacaktı dün.
    bütün aile bir olduk kızının- yani halamın- eltisinin ameliyat olacağını onunda yanında refakatçi kalacağını; birkaç gün eve gelmeyeceğini söyledik.

veya güzel bir olay için söylenen vardır.
    Arora'nın verdiği örnek gibi; süpriz yapmak için.

ya da misafirliğe gitmişin böreği hiç beğenmemişin, ev sahibi de soruyor nasıl olmuş diye.
    "ayy berbat zor yutkundum ne el varmış sende de" mi dersiniz; "elinize sağlık güzel ama ben doydum yiyemeceğim" mi dersiniz..

ben bunları kılıf uydurma olarak değil, durumu kurtarma olarak görüyorum.
    he bu yalancılıksa da bol bol söylüyorum; karşımdakileri üzmemek için..

18. 14 Ağustos 2009
  19. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    yalanın her turlusu kotudur cogu zaman da cıkar.