Pencereniz Nereye Açılıyor?

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve Meryemce tarafından 13 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

  13 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : Meryemce
 1. Meryemce

  Meryemce dost istersen ALLAH yeter Üye

  Katılım:
  10 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.249
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  Pencereniz Nereye Açılıyor?

  Pencereler vardır, dağlara bakar. Dağların yüksekliği kadar yükselir bakışlar. Dağların ardı gibi ulaşılmazlara da sahiptir, dağların bu tarafındakiler gibi, engelleri beraber aşacak dava arkadaşlarına da...


  Pencereler vardır, denize bakar. Açınca deniz vurur yüzünüze, kapatınca sessiz bir mavilik dolar evin içine. Deniz kadar derindir bakışlarınız, deniz kadar dalgalı olmasa bile hayatınız.
  Pencereler vardır, nehirlere, derelere, şelalelere bakar. Berraklıktır duvarınıza asılı tablo. Huzur veren şırıltıdır, çalıp duran müzik. Aynı nehirde iki kere yıkanamamak gibi, aynı nehri iki kere seyredemezsiniz. Giden su damlacıkları, hayatınızdan da saniyeler götürür; eşsiz bir manzara seyrettirirken.


  Pencereler vardır, uçsuz bucaksız ovalara bakar. Yürüseniz saatler sonra ulaşabileceğiniz noktadır, evinizin içinde bakakaldığınız. Gökyüzünün yeryüzüyle birleştiği o müthiş fotoğraf, yer ile gök arasındaki konumunuzu belirler: Ne kadar arzîsiniz ya da ne kadar semavî?


  Pencereler vardır, kaldırımlara bakar. Gördüğünüz; insan ayakkabıları, kedi patileri, araba lastikleridir. İşittiğiniz; ayak sesleri, otomobil gürültüleri, sokak kavgalarıdır. Kaldırım manzaralı eviniz var mı diye sormazsınız asla, bir emlakçıya. Tercihiniz değil, mecburiyetinizdir kaldırımlar; ama ufkunuzu geliştirmek, başka dünyalara pencereler açmak elinizdedir.


  Pencereler vardır, karşı apartmana bakar. Sokaktan geçen arabalar, oyun oynayan çocuklar ve balkonda çay içen komşulardır; evinizden dış dünyaya açılan. Komşunuzun da sizden farkı yoktur; onun için de siz bir manzarasınızdır, penceresini açtığında. Siz ve komşunuz, karşılıklı iki ayna gibidir; ama bu aynadan sonsuz görüntüler çıkmaz.


  Pencereler vardır, hayata bakar. Hayattan ne anlıyorsa insan, o kadar geniş, o kadar ferah, o kadar huzur vericidir; penceresinden evine sızan. Hayatı bir hapishane gibi görüyorsa, ayak seslerinden, ayakkabı görüntülerinden ve araba lastiklerinden başka bir şey görmez, ruhunun penceresi olan gözlerini açtığında.
  Pencereler vardır, insanın kendisine bakar. Ne kadar derinse duruşu, ne kadar özgürse ruhu, ne kadar güzel görebiliyorsa; o kadar geniş, o kadar uçsuz bucaksız, o kadar güzeldir manzarası. Yüzeyselse, ancak karşı apartmandaki insanı görüp durur, penceresini her açtığında.


  Pencereler vardır, açılmaz; sadece seyredersiniz. Koklayamazsınız, işitemezsiniz, elinizi uzatıp dokunuyor gibi hissedemezsiniz.


  Peki sizin pencereniz nereye açılıyor?
  __________________
   
 2. 13 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : Meryemce
 3. missingequation

  missingequation Popüler Üye Üye

  Katılım:
  22 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  423
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  paylaşım için teşekkürler...benim pencerem kendime açılıyorzemuszemus
   
 4. 14 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : Meryemce
 5. be_reN

  be_reN I'm takin back my love Pro Üye

  Katılım:
  25 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  2.763
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  valla meryemcım ben kapılarımı bacalarımı pencerelerımı kapattım.. :1ninca: malesef hıc bıs yere acılmıyor artık.. :1closedeyes: cok tesekkurler guzel bı paylasımdı.. :1hug:
   
 6. 14 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : Meryemce
 7. ilayda cem

  ilayda cem Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.701
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  106
  hayata açılıyor....herşeye rağmen içime çekiyorum hayatı,her nefeste hemde...
   
 8. 31 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : Meryemce
 9. Meryemce

  Meryemce dost istersen ALLAH yeter Üye

  Katılım:
  10 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.249
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  a.s.:1hug:alkisalkisalkisopuyorumnanaktan
  a.s.Canım benim neden böyle umutsuz konuşuyorsun :teselli:hayat herşeye rağmen yaşanmaya değer kendine iyi bak canımopuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan
  a.s.O da güzel sonuçta yeter ki penceremiz açık olsun değil mi amaopuyorumnanaktan kaydirigubbakcemile3 opuyorumnanaktan
   
 10. 1 Eylül 2009
  Konu Sahibi : Meryemce
 11. aragonit

  aragonit Aktif Üye Üye

  Katılım:
  21 Haziran 2009
  Mesajlar:
  126
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  benim penceremin denize bakmasını isterdim.Açınca deniz vursun yüzüme sessiz bir mavilik dolsun evime.çok güzel bir yazı teşekkürler.Herkezin pencereleri gönlünden geçen yerlere baksın.Sevgi ile kal.zemuszemus