Perhiz Yapmadan Kilo Vermek İçin Bulduğum Numara...

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve mask35 tarafından 12 Nisan 2009 başlatılmıştır.

12 Nisan 2009
    Konu Sahibi : mask35
  1. mask35

mask35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Annem yıllar önce Tv de gördüğü bir kokteyl seti almıştı ve yanında bir kitap hediye gelmişti.O kitap elime geçti.Kitabın adı çok dikkat çekici "PERHİZ YAPMADAN KİLO VERMEK İÇİN BULDUĞUM NUMARA"Yazarı Fransız DANIELLE CHEVALIER...Kitabı daha önce okumuştum ama ilgimi çekmemişti.Ama giriş kısmını geçenlerde okudum ve sizlerle paylaşmak istedim. Şimdi sizlere kitabın girişinden bazı alıntılar yazıcam;

"Perhiz yapmadan kilo vermek için bulduğum numara ne?Çok basit.Belki de inanamayacağınız kadar basit.İşin ilginç yanı basit olmasına rağmen sonuç aldım,zayıflamak isteyen dostlarım çok iyi sonuçlar aldı ve şu an elinizde tuttuğunuz kitabı yayınladığım günden beri iyi sonuçlar elde eden okurlarımdan teşekkür dolu yüzlerce mektup alıyorum.İşte inanılmayacak kadar basit sırrım:Yemeklerinizi alıştığınızdan daha ağır bir tempoda yemeğe çalışın.Bunu başarabilmenin yolu da lokmalarınızı uzun uzadıya çiğnemekten geçiyor.Belki de buna inanmıyorsunuz.Başlangıçta bana da öyle geliyordu.Kaybedecek bir şeyim olmadığı için bunu denemeye karar verdim.

Sonuç;İlk haftada üç kilo,daha sonra ki günlerde de 6 kilo verdim.Yani çok kısa bir sürede tam 9 kilo verdim.Tüm erkek ve kadın arkadaşlarım buna benzer etkileyici sonuçlar aldı.Bütün bunlardan sonra sizin de bunu denememeniz için ortada hiç bir neden yok.Üç gün için deneyin,sonra tartılın.Ben son derece hoşnut edici bir süprizle karşılaşacağınıza inanıyorum."

ALINTI

denizbahar7, hadeka ve Lilruba bunu beğendi.
  2. 12 Nisan 2009
  3. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    bu tespit çok doğru.
    yemeğe başladığımız andan itibaren ortalama 20 dk sonra beyine doyma sinyalleri gitmeye başlıyormuş.yani 20 dakika içinde beyin doydum diye algılıyor.bu 20 dakikada bir tabak salatada yeseniz doyacaksınız,3 tabak yemekte.
    o yüzden her lokmanın mümkün olduğu kadar çok çiğnenmesi gerektiğini söylüyor uzmanlar.
    teşekkür ederim tavsiyen içinsengözlerimebaksanab

4. 12 Nisan 2009
  5. epinefrin

epinefrin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hakli olabilir, dediginiz gibi ne kadar yavas yenirse beyine gidecek doyum mesaji icin avantaj elde edilir.Bir de bunun yaninda cok cignendigi zaman sindirim icin mideye baya yardimci oluyoruz.Midede yediklerimiz uzun sure sindirilmeden bekleyen yiyecekler cope donuyor.Boylece kilo almamiz kolaylasiyor, bir suru sindirim ve gaz $ikayetlerinin yaninda

6. 12 Nisan 2009
  7. derinn

derinn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben de yavaş yavaş iyice çiğneyerek yenmesi gerekitiğini bildiğim halde maalesef bir türlü bu yöntemi uygulayamıyorum...en fazla 10 dakikada hızlı hızlı yiyerek masadan kalkıyorum...:çok üzgünüm:Fransız kadınlarında zayıf olmasını buna bağlarlar...yaklaşık 1 saatte yerlermiş...

Lilruba bunu beğendi.
  8. 23 Nisan 2009
  9. ziraat

ziraat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende çok yavaş yemek yerdim ve kilo almazdım taki üniversiteye başlayıp işe başlayana kadar işe başladığımda öğle yemeği aram çok kısaydı ki uzun olsa bile işlerimi yetiştirmek için çok hızlı yemek yiyip işe dönmem gerekiyordu neyse ben hızlı yemeğe başladım tabi yemekden dönerken çikolata, kek vb yiyecekler alıyordum acıkırım belki diye hatta 12:30 yemek yediysem hiç sekmez 15-15:30 gibi dışarıdan birşeyler söylerdim kendime halende öyle işe başlayalı 4 yıl oldu 58 kilo ile başladığım işde şuanda 75 kiloyum malesef senağlama senağlama

10. 25 Nisan 2009
  11. ozzdennn

ozzdennn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    gayet hızlı ve seri bir şekilde yiyerek bu kiloya ulaştım zaten... sanki arkamdan atlı kovalıyor.. ama bundan sonra bunu uygulamaya çalışacağım... teşekkürler..

hadeka bunu beğendi.
  12. 13 Mayıs 2009
  13. aybur34

aybur34 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    işe yaradığı kesin

14. 13 Mayıs 2009
  15. xuxzgxuxnkxixz

xuxzgxuxnkxixz bitanecik kızımmm Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    daha önce duymuştum.uzun uzun çiğnemek gerektiğini.hani bir şarkıcı vardı sibel bilgiç o şekilde zayıflamıştı.yıllar önce tvde anlatmıştı.
    bana gelince ben lokmaları yutuyorum keşke çiğneyebilsem:))))))))))))

hadeka bunu beğendi.
  16. 14 Mayıs 2009
  17. akrep33

akrep33 2. TAKIM KAPTANI Pro Üye

Beğenildi:
    6.289
    Ödül Puanları:
    238
    ne güzel bir yöntemmiş yaaa
    denemeye değer doğrusu
    bugünden itibaren deniyorum ve burda paylaşıyorum şekerler