Perma ve Boya yüzünden yıpranmış saçlarım için ne yapmalıyım?

Konusu 'Yıpranmış Saçlar ve Çözümleri' forumundadır ve anqel17 tarafından 16 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

16 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : anqel17
  1. anqel17

anqel17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar benim ismim kübra 21 yaşındayım sorun saçlarım :)
    omuzlarımda ama çok yıpranmış bir durumda perma ve boya yüzünden kestirmekte istemiyorum

burdan okuduğum bir tarifi uygulamaktayım yaklaşık 1 aydır.
    zeytin yağının ısıtıp saçıma sürüyorum 2 saat sonra yıkıyorum hftada 1 kez

ama yinede etki yaptığını sanmıyorum

ne yaparsam yapayım saçım uzamıyor uzasada 3-4 ayda 1 cm falandr ki o kadar bile değildir

etkisini gördüğünüz ve aynı durumdaydım etkili oldu uyguladım diyebileceğiniz saç uzatmaya etkili bir şey varmı doğal yağlar veya hağ ilaç türünde şeyler..

paylaşırsanız sevinirim..

2. 16 Mayıs 2010
  3. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    canım şuan da kk nın favori yöntemi budurzemuszemus
    http://www.kadinlarkulubu.com/evde-yapilabilen-sac-dogal-bakim-kurleri/349242-haftada-1cm-uzayan-saclara-dersiniz.html

bende 8 ay önce belimdeki saçlarıma röfle yaprıtmıştım ...yaptırmaz olaydım ...
    istediğimin çok dışında olunca değiştirmek istedim ama olmadı ..denedim yine olmadı derken.artık saçlarım hamur gibi olmuştu ve ve ben belimdeki saçlarımı kestire kestire kısa bir modele karar kıldım ,çünkü başka kurtuluşum yoktu ,evde tonlarca bakım yapıp ,maddi olarak birçok bakım ürünü alıp uygulamam karşın 4 ay direndim ve sonunda kısa saça terfi etmek durmunda kaldım ..pişmanmıyım hayır....
    albümümde eski saçlarımı da görebilirsin :)

4. 16 Mayıs 2010
  5. cikilopcik

cikilopcik artık sadece üzgün.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    valla ben de gordugum her kürü denedim saçımda ama artık bıraktım. sarımsaklı zeytinyağı biraz fayda etti açıkçası. normalde ayda 1cm bile uzamıyodu saçlarım şimdi 1ay olmadı ama diplerden gelen saçlar 1cmyi biraz geçti. çok sık da yapmıyorum açıkçası. hatta bu hafta hiç yapmadım. çok büyük bi etki değil ama en azından faydası oldu. bi de turplu su bende uzamaya fayda etmedi ama saçlarımın yıpranmış yerlerini bile cidden yumuşacık yapıyordu. yanmış yerleri ve kırıkları hiç bişey düzeltmiyor zaten, ama en azından görüntüyü düzeltiyor turplu su. onu da bu açıdan tavsiye edebilirim. (ben yumurtasız kullanıyordum bu arada)

6. 4 Haziran 2010
  7. anqel17

anqel17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    anlıyorum teşekkr ederm anlattklarınızı uygulamaya başlıyorum..

8. 5 Haziran 2010
  9. Mnyk

Mnyk gurbette ölüyorum Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    106
    selam canim saclarinin yipranmis yerlerini düzeltmek canlandirmak icin sac uzatma yöntemlerindeki anneannemin sac uzatma formülü diye topik var oraya bak
    ilk denemede acayip fark ediyo yanmis saclar bile düzeliyo deneyenler cok memnun bende dahil

bide uzama icin senin basligin yukarisinda saclari uzamayanlar buraya isimli topige bak süper uzuyo saclar

10. 2 Kasım 2014
  11. gulaybulent

gulaybulent Prensesim ,birtanemsin... Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    88
    Bana da acil çözümler lazım