Peşimizi bırakmayan babaanne laneti

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Ally tarafından 16 Aralık 2008 başlatılmıştır.

16 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Ally
  1. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar o kadar doluyum o kadar çıkmazdayım ki anlatamam :1no2: olayı size kısaca özetliycem benim bi babaannem var(malesef) yıllardır memleketten kışın gelir yaza kadar bizde kalır dedemle beraber ben kendimi bildim bileli böyle bu kışın hep sıcak odada onlar yattı biz soğuk odalarda yattık yetmezmiş gibi anneme etmediği hakaret kalmadı o... hem ağzına ederim hem kendime baktırırım dedi ve hala bizde kalıyo kızı bile bakmıyo istemiyo yıllardır bizi hizmetçisi gibi kullandı şimdi bile yemeğe oturuken bana bakıyo sandalyesini çekcem mi diye babasının uşağı varya :kızgın: yapamadığı şeyleri yaparım hiç gocunmam ama bizi hizmetçi gibi görüyo neyse yine bizde kalıyo babam bizi zorla onun odasında oturtmaya çalışıyo bizde onu sevmiyoruz yanında oturmak istemiyoruz yaptıklarından dolayı babam bize duygusuzsunuz vicdansızsınız diyo ama kendisi işten gelir gelmez hemen ya pc nin başına yada diğer odada tv nin başına geçiyo bizi de piyon gibi yönetiyo yanında otur öp konuş diye :çok üzgünüm: bugün yine yanında oturmuyomuşum diye babam kızdı bende içimde tuttuklarımı söyledim dedim sen bize diyosun kendin 5 dk oturmuyosun yanında başladı bana ağzına geleni söyledi ş..siz senin bu eve ne katkın var bide bana laf söylüyosun diye ben çalışmıyorum ama kendisi çalıştırmıyo beni hemde öyle söylüyo bende dedim tamam çalışcam bundan sonra bide diyoki düzgün bi iş bulursan çalışırsın yazıklar olsun babamı bu hayattaki tek dostum bilirdim ama gün gelip oda yediğim ekmeğini kafama kakabiliyomuş..... baya uzun oldu kusura bakmayın ama artık midemde ülserler olcak sinirimden

2. 16 Aralık 2008
  3. EU1

EU1 Guest

walla zor gerçekten sadece sabır.bunların mukafatı var elbett rabbim büyük kolay gelsin size allah sabır versineeee nedemişler bekleyen derviş muradına ermiş inş. öyle olur sizinda

livalinda bunu beğendi.
  4. 16 Aralık 2008
  5. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    sağol canım biliyodum zaten babamın öyle hakaretler edeceğini çünkü onunla konuşulmaz hemen kendini savunur hep o haklıdır ben hiç bişey bilmem zaten benneyaptımki bu çile biter mi bilmiyorum ama bu dünyada hiç dostum yokmuş onu anladım :a015:

6. 16 Aralık 2008
  7. edi

edi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benim ya. ah bu babanneler anlayamıyorum bazen onları. babanda sizden ona saygı göstermenizi bekliyor ama kendiside kaçıyor. söylediğin zamanda hatalı oluyorsun... sabret güzelim zor ama babana inat adam gibi güzel bir iş bulmaya çalış. çok fazlada üzme kendini artık babanda bunalmıştır bulunduğu durumda ne annesine laf geçirebiliyordur ne size eminim öfkeyle seni kırmıştır sende çok üzme kendini cnm :teselli:

8. 16 Aralık 2008
  9. Fazla takma he de geç....babaannene gelince maalesef bu durum daha çekilecege benziyor...kişi niyetiyle ödül veya ceza alır..iyilik sizde kalsın sabredin boşver....babanın başına kalkmasına gelince şunu bilir sunu söylerim kız veya erkek belli bir yaşa gelince ondan eve para getirmesi bekleniyor bunu çoğu aile yapar merak etme...iş bulursan calış tabi...en iyisi belli bi yaştan sonra kimseye muhtaç olmamak...dikkat et kendine sakin ol bence...böyle gelmiş böyle gider ne baban ne babaannen değişir..

10. 16 Aralık 2008
  11. shiftcan

shiftcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    113
    hey allahım ya gelinin sana sıcak evini açmış yemeğin önüne geliyo daha niye insanların huzurunu kaçırmak için bikbik edersin anlamıyorum bu insanları ben

12. 16 Aralık 2008
  13. Lillyum

Lillyum çok bilmiş Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    doğrusu bu söylediklerine katılmıyorum canım :1no2:
    belki evde bir yaşlıya bakmak zor olabilir
    yanlışlarıda olabilir
    arada kuşak farkıda olabilir :1no2:
    ama hiç bir babanne torunu tarafından lanet sıfatını hak etmez :1no2:

14. 16 Aralık 2008
  15. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    çok sağol canım bu krizdede nasıl iş bulcaksam benneyaptımki benim yaşımdakiler doğuruyomuş ben bişey olamamışım :1shok: istemedeğimi bile bile zorluyo beni ama benim duygularımın önemi yok önemli olan onun istemesi

16. 16 Aralık 2008
  17. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    bende böyle olsun istemezdim ama ben olsam elden ayaktan düşünce giderim kendime baktırırım o yıllardır başımızda kendi evi eşi herşeyi varken hadi gelsin ama hep huzurumuzu bozdu daha demin beni sinir etti sonrada kahkahalarla güldü :nazar:

18. 16 Aralık 2008
  19. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    babanızın size ş...siz demesini çok ayıpladım açıkçası.
    evin babası sıfatıyla zaten çalışıp evi geçindirmek kendi yükümlülüğü. elbet bakmak zorunda.
    bunun elle tutulur bir tarafı yok..

amaaaa.
    babane kötü, gaddar, acımasız vs. olabilir.
    ama lanet etmeyin siz gene de.
    belki yaşlılığı getirdiği hafıza problemlerinde ne yaptığını bilmiyodur.
    bilinçli yapıyor olsa bile siz gene de lanet etmeyin derim ben.
    kızın, söylenin kendi kendinize aa gene de lanet etmeyin