Pespese dusuk yapip sebebi bulunmayan arkadaslar var mi?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve nurseay tarafından 22 Haziran 2008 başlatılmıştır.

22 Haziran 2008
    Konu Sahibi : nurseay
  1. nurseay

nurseay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar ben yedi yillik evliyim ve bes tane dusugum oldu ama bir turlu sebebi bulunamiyor gittigim butun dr lar hersey normal diyor esimde ve bende artik dayanamiyorum her seferinde bu defa tamam insallah diyorum ama sonuc yine ayni oluyor aranizda benim gibi olan arkadaslar yardimlarinizi bekliyorum.

2. 22 Haziran 2008
  3. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Canım benim bi arkadaşımda hamile kalıyodu ama bebek karnında zehirleniyodu ve düşük yapıyodu her seferinde doktor değiştirdi ve şimdiki doktoru hamile kalırsan hergün iğne vuracaksın dedi.şuanda 7 aylık hamile ve hamileliğin ilk gününden dogumuna kadar her gün iğne vuruyo her tarafı delik deşik oldu.İki ay sonra doğum yapacak işte...Doktoru da riskli gebelik konusun da uzman.bende önümüzdeki ay ona gidecem çok iyi bi doktor...Neden tedavi için türkiyeye gelmiyosun...

4. 22 Haziran 2008
  5. selence

selence Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım geçmiş olsun. benimde iki tane düşüğüm oldu tüm tahliller yapıldı, düşeğe sebep olabilecek herşey araştırıldı ama hiç bir sonuç alınamadı. dr um seninki tesadüfi düşükler diyor bakalım inşallah bir daha olmaz.

6. 22 Haziran 2008
  7. SXIXMGE

SXIXMGE Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun,ben de 4 yıllık evliyim 2 düşüğüm var.sonuncusunu 4 gün önce yaptım ,kalp atışı durduğundan kürtajla aldılar 9+3 tü.ilki 6,5 haftalıktı kanamam başladı kendiliğinden düşmüştü.tahlillerimde ve anatomik yapımda düşüğe neden olabilecek herhangi bir sebep yokmuş.doktor genetik testler istedi,şimdi onları yaptırcaz eşimle beraber ve eşim sperm tahlili de yaptıracak.spermin bozuk olması da düşük sebebi olabilir mi onu bilmiyorum.

8. 22 Haziran 2008
  9. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    canım evet benim de öle oldu spermelerin ve yumurtanın kalıtesızliği düşük sebebi olabiliyormuş malesef ama inş bi sonrakı iyi olur

10. 22 Haziran 2008
  11. nurseay

nurseay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Tesekkur ederim canim.Ne icin igne olmus arkadasin yani tani ne konmus bilgilendirirsen sevinirim.Bide ben zaten dort dusugumde Turkiye'de yasiyodum ist da yani ordada tum testlerim yapildi genetik testi de yapildi ama sebep yok iste.Allah'tan tabiki insallah Rabbim varsada sebebini gosterir.Sevgiler.Arkadasininda Allah tamamina erdirsin insallah.

12. 22 Haziran 2008
  13. nurseay

nurseay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Cok tesekkurler canim;Sanada gecmis olsun Allah bir daha yasatmasin insallah.Ama tesdufi dusuk nasil oluyormus ben inanmiyorum cunku benide hep oyle diyerek oyaladilar ve umutlandirdilar.Insallah bir daha yasatmaz Rabbim.

14. 22 Haziran 2008
  15. nurseay

nurseay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Tesekkurler canim gecmis olsun sana Insallah en kisa zamanda toparlanirsin bende son dusugumu birbucuk ay once yaptim.Aslinda dusuk degil sebebi iyi tahlil etmek lazim mesela benimkiler senin de dedigin gibi kalp atislari durdugundan vucuk disari atiyor.Ve isin ilginc tarafi bes taneside hamileligin besinci haftasinda kalbi ya atmaya baslamamis yada durmus iste bulunmayan sebep bu neden?Genetikten kastin kromozom analizi heralde evet yaptirisaniz iyi olur biz yaptirmistik.Allah'a sukur bisey cikmadi insallah sizinkinde de bisey cikmaz.Evet spermin bozuk olmasida dusugun sebebi olurmus aslinda dusugun degilde bebek eger spermler bozuksa anomalili oluyormus ve buda dusuyormus.Onuda yaptirdik onda da Allah'a sukur bisey cikmadi insallah sizinkide oyle olur canim.Ne olacak halimiz bakalim hayirlisi insallah.Ama pesine dusun.

16. 22 Haziran 2008
  17. nurseay

nurseay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canim sen kac dusuk yaptin?Evet dedigin gibi onlar dusuge sebep olabiliyormus.Bizim yaptirmadigimiz birtek yumurta kalitesi kaldi o da nasil oluyor bilmiyorum ve cok pahali oldugu soyleniyor ama sanmiyorum ondanda bisey cikacagini cunku artik yoruldum yedi yildir ugrasmaktan.Allah yardimcimiz olsun insallah.

18. 22 Haziran 2008
  19. nurseay

nurseay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar gelismelerden haberdar ederseniz cok sevinirim cunku belki birimizin kacirdigi ama bir digerimizin buldugu biseyler vardir.Allah en kisa zamanda sag salim saglikli bebislere kavusmayi nasip etsin insallah.