PGT ile Tüp bebek Deneyip Başarılı olan Var Mı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ayxsxe_xoxzkan tarafından 11 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

11 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : ayxsxe_xoxzkan
  1. ayxsxe_xoxzkan

ayxsxe_xoxzkan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    3 defa düşüğüm oldu. Doktorumuz genetik test yaptır dedi. eşimin 2 ve 15. kromozomlarında resiprokal translokasyon olduğunu öğrendik doktorumuz pgt ile tüp bebek yaptırmanız lazım dedi . bu ay tüpbebeğe başlıyoruz. PGT ile Tüp bebk deneyip sağlıklı gebelik elde eden arkadaşlar varsa tecrübelerini bu başlık altında yazarsa sevinirim.

2. 11 Temmuz 2008
  3. hulya35

hulya35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Gecmis olsun arkadasim.PGT ne demek.Ilk defa duydum ogrenmek isterim.

4. 12 Temmuz 2008
  5. ayxsxe_xoxzkan

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Saolun .PGt preimplantasyon genetik tanı demek. Tekrarlayan düşüklerde veya eşlerden birinde genetik sorun olunca tüp bebek aşamasında emriyoya genetik tanı yapılarak sağlıklıların transfer edilmesi demek kısaca.

6. 2 Eylül 2008
  7. ayxsxe_xoxzkan

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    güncellllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

8. 2 Eylül 2008
  9. 07narcicegi

07narcicegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım bende geçen sene yaptırdım başarısız senin ne oldu nerde yaptırdın geçmiş olsun

10. 2 Eylül 2008
  11. belinay1

belinay1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    biz de üç kez yaptırdık ve sonuç NEGATİF.AMERİKAN MEMORİAL VE ANATOLYADA.PGT BU ARADA ÇOK PAHALI ARKADAŞLAR

12. 2 Eylül 2008
  13. elifzeynep2008

elifzeynep2008 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de gen artta aysun-volkan baltacının hastasıyım. İlk denemede genetik tanı denemedik çünkü sorunun ne olduğu bilinemiyordu. İkinci denememe başladım. İnşallah haftaya yumurta toplanacak ve pgt yapılarak sadece sağlıklı olan embriyolar verilecek. Gebelik şansını artıran ve bebekte olabilecek sorunları önceden önleyen bir yöntem bu. Özellik ileri yaştaki gebeliklerde yapıldığını biliyorum.

14. 3 Eylül 2008
  15. cennet kokulum

cennet kokulum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim de eşimin 13 ve 14.kromozomlarında dengeli translokasyon var.bize de pgt yapılacak.geçen yıl merkez arayışına girmiştim.ama çok yoruldum.bazı dr.lar pgt i bile bilmiyor.ne gerek var diyen bile oldu.bir yandan da korkuyorum çünkü bazen emriyolar pgt den geçemiyor ve transfer iptal oluyor.MRYM arkadaşım sen normal yollarla hamile kalabiliyosunda mı PGT yaptırdın?Yoksa seninkide micro mu?eğer normal yollarla olabiliyosa ben 5 yıldır hiç hamile kalamadım.belkide bu yüzden hamile kalmak ve pgt bizim için zor.........
    şu an beklemede ve araştırmadayım...
    allahım şu çift çizgiyi göreyim artıkkkk........
    bide ankarada ödediğin toplam ücreti yazarmısın canımmm MRYM

16. 3 Eylül 2008
  17. ayxsxe_xoxzkan

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar öncelikle bu komuya ilgi gösterdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. PGD çok bilinen bi yöntem değil. bizede 3, düşükten sonra doktorumuz önerdi. Bi araştırma içine girdik nedir ne değildir. diye. Eşimde ve bende hiç bi problem olmamasına rağmen sağlıklı gebelik oluşmadı. Hamile kaldım fakat kalp atışı olmadı ve 7-8 . haftada düştü. Tıp fakülteesinde bi doç dr ye gittik onların önerisiyle özel bi lab.a Genetik tanı testi yaptırdık. Eşimde dengeli translokasyon çıktı. Doktorumuz tüp bebek yoluyla sağlıklı gebelik elde edebileceğimizi söledi. Merkez araştırması yaptık . İstanbul Kadıköyde Umutu tüp bebek merkeziyle görüştük. Ekim ayı başında tedaviye bşlamayı düşüyoruz. daha önce tüp bebek hiç denemedik. PGD ile ilgili Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Hayırlı Ramazanlar.

18. 6 Eylül 2008
  19. ozlemozkutay

ozlemozkutay Guest

canım internette süleyman - selda arslan çiftini ararsanız pgt işe yaramışmı görürsünüz geçen gözüme takıldı çok ilginçti türkiyede ilk, sma hastalığından 5 çocuğunu kaybetmiş Prof.dr.Volkan Baltacı bunlara GENART' ta pgt yapmış bebekleri yaşıyor. basın çok üzerine düşmüştü sabah programlarına falan çıktılar. araştırırsan telefonlarına dahi ulaşabilirsin...