PGT Yöntemi ile Başarılı Gebelik Elde Eden Var mı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve hazade tarafından 31 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : hazade
  1. hazade

hazade Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Allahtan gelen herşeye sonuna kadar razıyım....... ama herşey üst üste gelince gücüm kalmıyor artık.......... bugün genetik test sonucunu aldım ve maalesef Robertsonyan translokasyon çıktı........... moralim çok bozuk ne yapacağımı şaşrdım artık........... eşimde morfoloji bozukluğu var...

şimdi merak ediyorum bunun sonucunda pgt yöntemi ile başarılı gebelik elde eden varmı? varsa eğer nerde yaptırdınız?

ben umut tüp bebek merkezi ile görüştüm ama henüz nerde yaptıracağıma karar veremedim...... herkesten cevap bekliyorum
  2. 1 Eylül 2009
  3. gunes29

gunes29 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba simge benimde derdim aynı. iki defa normal yoldan hamile kaldım ve ikisindede kürtaj olmak zorunda kaldım. genetik test sonucu pgt uygulanması gerektiğini öğrendim.çok endişeliyim. bilen arkadaşlar lütfen paylaşsın. pozitif olmaya çalışıyorum ama bir yerde kopuyor herşey yine aynı stres. ben daha merkezlerle görüşmedim. pgt ücreti ne kadar görüştüğün merkezde.
  4. 1 Eylül 2009
  5. daglarr

daglarr Rabbi hebli minessalihin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar geçmiş olsun...
    genetik test nasıl yapılıyor, hem erkeğe hem bayana mı. ben de 2 kez mikro denedim. olumsuz oldu. 3. tedavimde doktor pgt yapalım dedi. hakkımızda hayırlısı bakalım
  6. 1 Eylül 2009
  7. nrcnxoxzbk

nrcnxoxzbk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar günaydın
    bizdede aynı sorun var bizdeki eşimde translakasyon taşıyıcısı benimde 3 düşüğüm var kendiliğimden hamile kaldığım ve tüp bebek denemelerim ilk ikisini genetik test yaptırmadan yaptırmıştık sonuç negatif 3. sünü pgd ile yaptırdık yine sonuç negatif ama geçtiğimiz nisan ayında başladık tedaviye ve pozitif hamileydim ama maalesef bebeğimi kaybettim karnımda öldü kürtaj oldum tekrar denemek istiyoruz hayırlısı bakalım ama çok olumsuz olmayın derdini veren rabbim dermanını da verir ya hiç tedavisi olmasaydı ne yapardık sormak istedikleriniz varsa yardımcı olabilirim
  8. 1 Eylül 2009
  9. gunes29

gunes29 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun. doğru söylüyosun tedavisi var çok şükür. pozitif olan hamileliğin mi pgt ileydi. ne kadar ek ücreti oluyor? hangi merkezde yaptırdın? embriyoların kaçı pgtyi geçti? çok sordum galiba.
  10. 1 Eylül 2009
  11. gunes29

gunes29 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba evet her ikisinede yapılıyor. kan testi ile yapıyorlar. ben üniversite hastanesinde yaptırdım. sonuç 1 ayda çıkıyor. eşimden 2 kere kan aldılar 2 ayı buldu.
  12. 1 Eylül 2009
  13. denizgulec

denizgulec Guest

arkadaşlar merhaba bu gün üye oldum gördümki düşündüğüm gibi yalnız değilmişim. ailemde genetik sma hastalığı var. hacettepe de teşhis konuldu internette biraz araştırdım ufuk üniversitesinde volkan baltacıyı buldum türkiyede genetik üzerine çok uğraşmış biri telefonda görüştüm kliniği var çankayada pgt yöntemi ile sma hastalarına sağlıklı bebek yapmış. telefonda görüştürdü. biri hemşerim çıktı 2 saate yakın ilgilendi ve pgt yöntemiyle 1000 yakın doğumumuz var dedi çok ilgilendi bir dahaki ay tedaviye başlayacağız.
  14. 1 Eylül 2009
  15. nrcnxoxzbk

nrcnxoxzbk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    güneşcim evt canım pgc ile hamile kaldım ikitane sağlıklı çıktı ikiside transfer edildi biri tuttu benim hastanem istanbulda fertijin pgd için sanırım tam hatırlamıyorum ama 1500dolar verdim sanırım bebeğimi kaybetmemin translakasyonla ilgisi yok bebğim genetik olarakta incelendi temiz çıktı yani hiç korkmayın rabbim hayırlısın versin
  16. 1 Eylül 2009
  17. simge_wxyz

simge_wxyz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben henüz araştırma yapmadım ama yarın genetik profösörü ile randevumuz var. ayrıntılı olarak ne olduğunu öğrenicez bakalım. ama pgt 1000-1500 dolar arasında sanırım. yeterki olsun para falan umrumda değil artık. bir daha aynı şeyleri yaşamak istemiyorum yoruldum artık.

yaşadığımız öğrendiğimiz herşeyi birbirimizle paylaşalım. bu sayede herşeyi daha kolay çözeriz. benim korkum pgt yapılırken embriyoya zarar verilmesi %0.3 oranında zarar verilebiliyormuş bu yüzden iyi bir emrioloğun yapması gerekiyormuş.
  18. 1 Eylül 2009
  19. gunes29

gunes29 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim canım:Saruboceq: Allah hepimizin yardımcısı olsun