PGT yaptıran arkadaşlar kimler?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve feraye55 tarafından 24 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

24 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : feraye55
  1. feraye55

feraye55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    PGT yaptıran arkadaşlar kimler? Onlara birkaç sorum olacak?
    **Hani merkezde ve ne kadara yaptırdınız?
    **Neden yaptırdınız? Bilinen genetik hastlığınız mı vardı / tekrarlayan düşük veya başarısız tüp bebek mi oldu / hiçbirşey olmadığı halde şansı artırmak için mi yaptırdınız?
    **Sonuç ne oldu, yani embriyoların durumu nasıl çıktı pgt sonrası? Kaçı testi geçti?
    **Embriyolarınız işlem sonrası zarar gördü mü?
    **Hamile kaldınız mı?

2. 24 Mayıs 2009
  3. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım merhaba.ben 3 defa pgt yaptırdım.ilkinde 3 embriyom pgt ye girdi ama hiçbiri sağlıklı çıkmadı.2.de 2 embriyo pgt ye girdi ikiside sağlıklı çıktı 1 tanesi transfere uygun bulundu oda tutmadı.3.de 5 embriyo pgt ye girdi yine sağlıklı embriyo bulunamadı malesef.allah nasip ederse temuzda 4. yü denicem dualarınızı bekliyorum.eşimde 13.14. kromozomlarda translokasyon olduğu için pgt yaptırıyoruz.embriyoların zarar görmediğini söylüyorlar.anatolia tüp bebek merkezinde oldu bütün tedavilerim.pgt yi ise genlab yaptı.anatolyaya 600 tl veriyoruz (embriyo sayısı onemli değil).genlaba ise embriyo başına 100 euro veriyoruz.genetik sorunumuz tamamen tesadüf ortaya çıktı.umarım sizde yoktur.umarım sorularına cevap verebilmişimdir.sen neler yapıyorsun?hangi merkeze gidiyorsun.sağlıcakla kal canım sevgiler...

4. 24 Mayıs 2009
  5. feraye55

feraye55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Genarta gidiyorum...Genetik test yaptırmadık, sorun var mı yok mu bilmiyoruz...
    Düşük veya başarsız deneme de olmadı, bu ilk tedavimiz...
    Sperm sayısı ve morfolojisi kötü...Dr şansı artırmak için öneriyo PGTyi...
    Translokasyon olduğu nasıl tesadüfen ortaya çıktı canım?

6. 24 Mayıs 2009
  7. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım bence genetik sorun olsun olmasın oluşan embriyolara pgt yapmak gerekli.çünkü normal yolla döllenmediği için genetik sorun olma ihtimali oluyormuş.daha öncede görüşmüştük yanılmıyorsam senle:)tüpe başlamadan bütün testleri tahlilleri yaptırdık canım.o teslerin arasında genetik testte vardı.ordan çıktı.yoksa böyle bi sorun olduğundan bile haberimiz yoktu.biraz masraflı ama ben yaptırmandan yanayım.sevgiler...

8. 24 Mayıs 2009
  9. esya

esya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba bende de tekrarlayan düşüklerden dolayı pgd yapıldı embrio sayıları pgd de bir hayli elenio benim ilkinde 3 sağlıklı elde edildi ama tutmmadı diğerinde 8 elde edildi 3 ü transfer edildi tuttu ama yine düşük yaptım diğer donmuş 5 tanede çözülünce iyi çıkmadılar yani ben bu işten bişi anlamadım açıkçası.ben sürekli düşük yaptığım ve sağlıksız oldukları için düşürdüğümden bu tedavi önerildi ama sonuç deüişmedi.Herşeyin hayırlısı.

10. 24 Mayıs 2009
  11. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    iki defa göndermişim pardon:)

12. 24 Mayıs 2009
  13. witch26

witch26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım sen yine araştır ama benimbildiğim kadarıyla gereksiz birşey istemiş senden ve eşinden genetik tanı testi bile başarısız olunursa isteniyor yani bir sırası var bizim 2. den sonra genetik test yapıldı temiz çıktı 3. de olmadı doktorum dedi geriye kalan tek şey pgt ama dedi boşuna yapmayalım dedi benim zaten 10 yumurtam toplanıyor en fazla 5i birinci kalite dölleniyor yapsam ne olacak dedi çok seçme şansımız yok hepsi bozuk çıksa yinede şansımızı denemek için iptal etmicem yerleştiricem dedi mantıklı geldi ... bence senden biraz gereksiz olmuş...

14. 24 Mayıs 2009
  15. feraye55

feraye55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Hıtuci sağol canım ,evet görüşmüştük :)
    Evet yaptırmayı düşünüyorum ,sonra pişman olmayayım...
    Ama keşke kanda genetik test yaptırsaydım, ona pişmanım...

Son düzenleme: 24 Mayıs 2009
  16. 24 Mayıs 2009
  17. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba canım.inşaallah en kısa zamanda meleklerine kavuşursun hayırlısıyla sağlıkla.sizin kromozomlarda sorun varmı?nerde yaptırdınız tedaviyi ve pgt yi.sevgiler...

18. 24 Mayıs 2009
  19. witch26

witch26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım bu kanıtlanmış birşey normal yolla olmadıgı için degil genetik problem anne ve babada genetik problem varsa ( karyogramda çıkıyor) veya ailede sakat özürlü çocuklar varsa oluyor bu durumlarda mutlaka pgt gerekiyorrr..