pgt Yaptıran Arkadaşlar Sizleri Buraya Bekliyorum

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve hituci tarafından 5 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

5 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : hituci
  1. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    merhabalar arkadaşlar.ben ikinci tüp bebek tedavime başlicam.ilkini yapmadan önce dr kan testi yaptı eşime ve kromozom translokasyonu çıktısenağlamailk dememizde oluşan ve 3. güne ulaşan 3 embriyo pgt ye girdi ama hiçbirisinin sağlıklı olmadığını öğrendik ve transfer iptal oldu.:çok üzgünüm:arkadaşlar embriyolarına pgt yaptıran var mı?sonrasında neler oldu hamile kalabildinizmi parlaşırsanız çok sevinirim.bu mübarek ayların hatrına inş. bu defa bebeklerimizi sağlıkla ve hayırlısıyla kucaklarımıza alırız.:KK46:
    cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar kocaman kocaman öpücükler ve sevgilera.s.a.s.

2. 5 Temmuz 2008
  3. GUKUMSER

GUKUMSER Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    selam canim oncelikle biran once hamis olmani diliyorum. Bende ikl denememde dusuk yaptim bebekte kromozom eksikligi vardi dogsa bile sakat olacakti bu yuzden pgt yi bende cok arastirdim 2, de mutlaka yaptiracagim benim sormak istedigim pgt nin maliyeti embriyo basina 200 dolar aliyorlar diye duymustum dogrumu acaba birde bu konuda bilgilerini paylasirsan sevinirim benim 11 embriyoda dollenmisti ve gelisimi cok iyiydi 5. Gun transveri yapildi buna ragmen 6. Haftada dustu

4. 5 Temmuz 2008
  5. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım biz 120 ytl ye kan testi yaptırdık(sadece eşime).problem olduğu ortaya çıkınca embriyolara pgt yapılamsına karar verildi.bunun için tüp bebek merkesine 600 ytl ödedik(bunda embriyonun sayısı önemli değil).genetik labaratuvarınada embriyo başına 100 euro ödedik.bu fiyat yerine göre değişiyor bildiğim kadarıyla.dün arkadaşın birisi 250 dolar yazıyordu.umarım faydalı olabilmişimdir.başka merak ettiğin birşey varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım canım. kocaman öpücükler ve sevgilera.s.a.s.a.s.

6. 5 Temmuz 2008
  7. cennet kokulum

cennet kokulum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    SEVGİLİ HUTİCİ;dün acıbadem bursada şahin beyle görüştüm.bizim kromozom problemimiz konusunda oda pgt yapılmasının gerekli olduğunu belirtti.ve emriyo sayısı önemli dedi.emriyolar fazla olursa sağlıklı olanları ayrılırken şansımız daha yüksek olurmuş.mesela 10 emriyodan tahmini olarak 3-4 tanesi sağlıklı olabiliyormuş.şahin beyde genetikle görüşüp tekrar beni arıyacak.sanırım bu konuda tam bilgisi yok.
    ayrıca ist.da görüştüğümüz merkezler emriyo başına 250dolar istiyor.sen nerde 100dolar ödedin?bana da söylersen bende orda yaptırayım.çünkü 10 emriyo 2500dolar+micro tedavi ücreti.yardımcı olursan sevinirim.sevgiler...

8. 5 Temmuz 2008
  9. GUKUMSER

GUKUMSER Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canim cevapladigin icin cok sagol ben daha yeni dusuk yaptim biraz bekleyip oyle deneyecegim

10. 5 Temmuz 2008
  11. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben ankarada yaptırıyorum tedaviyi eğer düşünürsen detaylı bilgi verebilirim.bide 100 dolar değil euro ödedik.canım sen pgt yi tedavi gördüğün merkezdemi yaptıcaraksın.benim merkez bir labaratuvarla ortak çalıştığı için hem merkeze(600ytl) hem labaratuvara(embriyo başına 100euro) para ödüyoruz çokda hesaplı değil aslınsa.

12. 5 Temmuz 2008
  13. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    cennet kokulum canım ya bu embriyo sayısı benimde kafamı karıştırıyor.dün dr umla görüştüm daha fazla embriyo elde edemezmiyiz dedim.oda yumurtalık rezervin yeterli dedi.14 yumurta toplandı 11 i döllenmeye girdi 7 si döllendi ancak 3 ü pgt ye girebildi.ama sağlıklı embriyo çıkmadı.çok yumurta elde edebiliriz fakat hepsi dolu olmayabiliyor dedi.ama benim kafamdaki soru işareti hala gitmiş değil.çok yumurta istiyorum ben.canım şimdi diğer taraftaki yazınıda okudum buraya ekleyim dedim.alman hastanesinin de çok başarılı olduğunu duydum ama bu konuda nasıllar bilemiyorum.inş bu defa başarılı oluruz kocaman öptüm.

Son düzenleme: 5 Temmuz 2008
  14. 5 Temmuz 2008
  15. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar pgt yaptıran yokmu hiç:KK43:((((

16. 5 Temmuz 2008
  17. cennet kokulum

cennet kokulum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili hutici merkeze 600+emriyo başına 100euro ve tüp bebek tedavisi için tahmini 3.000bin lira mı ödüyorsun?yanlış anladıysam düzeltirsen sevinirim.bence de bu hesaplı değil.gerçi bu tedavide hesap hakgetire....hesabı düşünemiyor ki insan işte elimizden geldiğince araştırıyoruz.ankarada bu konuda uzman MUHTEREM BAHÇE var.türkiyede ilk. 30 yıldır araştırıyormuş o sadece genetikle ilgileniyor.tüm genetikçiler tanıyor onu.ben onunla tel.de görüştüm.biyopside emriyolara bişey olmaz ve çok başarılı bir yöntem dedi.ankarada istediğin bir kliniğe başvur ben labaratuar işlemlerini yaparım dedi.ama bu nasıl olur orasını tam konuşmadım.ayrıca ankarada prof.VOLKAN BALTACI var.oda tüp bebekte yada microda PGT yapıyormuş.bende yumurta konusunda aynı fikirdeyim çok yumurtam olursa şansım çok olur.alman hastanesine mail at.onlar arıyor ben bu hafta ücretsiz gidicem görüşmeye.bu görüştüğüm 10.merkez olucak.sende ara bul.telefon et.alman hastanesinin de genetik bölümü var.bakalım görüşeyim gelince onu da paylaşırım.ha bide memorial e gidicem.semra hanımda bu konuda uzman.onunla da görüşücem kararımı ondan sonra vericem canım.PAYLAŞIRIM KOCAMAN ÖPTÜM

18. 5 Temmuz 2008
  19. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım anatolia tüp bebek merkezine gidiyorum ben.genetik testi muhterem bahçe yapıyor.ilk denemede 4250 ytl ikincide düşüyor biraz onu bende tam bilmiyorum.birazdan arayacaklar nekadar olduğu kosunda bilgi verecekler.4250 ytl nin dışında 600 veriyorum merkeze muhterem beyede embriyo başına 100 euro.öptüm canım

Son düzenleme: 5 Temmuz 2008