pidural Sezeryan Olan Annelerrr !!!!

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve yagmurrrr tarafından 23 Ekim 2008 başlatılmıştır.

23 Ekim 2008
    Konu Sahibi : yagmurrrr
  1. yagmurrrr

yagmurrrr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar ...Öncelikle Allah hepinizin evlatlarını bağışlasın sizlere :KK46:
    Benim doğumuma cok az kaldı ve sanırım epidural sezeryan olmayı
    düsünüyorum ..Sizlere sorum memnunmusunuz fisfisfis Epidural sezeryan
    hakkında ne düsünüosunuz ve dogum sonrası acı hissediliomu...
    Lütfen cevaplarınızı bekliorum cevaplayan herkese simdiden tesekkürler a.s.

2. 23 Ekim 2008
  3. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    ben çok memnun kaldım
    iyiki de epidural sezeryan olmuşum
    anastezinin etkisi dogumdan sonra 2-3 saat daha devam ettiği için
    ağrıların en yoğun oldugu zamanı uyusuk geciriyorsun
    sonrası malum,ilk 1 hafta ağrı var ama dayanılmayacak gibi değil tabi
    bu arada en güzeli de dünyalar tatlısı evladını ilk sen görüyorsun,sen öpüyorsun,sen kokluyorsun

4. 23 Ekim 2008
  5. canim seninkinide allah bağişlasin.bende epidural olmak zorunda kalmiştim.griptim çünkü.sezeryandan sonra çok iyi oluyor.bacaklarinda birşey hissetmiyorsun.kuvvetli ağri kesiciler yapitilar bana hiç birşey bilmedim.1-1,5 hafta biraz ari oluyor kasiklarinda ama çekilmeyecek ağri değil.fakat bende bel ağrisi başlamişti.9 nisanda doğum yaptim.o zamandan beri uğraşiyorum.senin korkutmayim ama paylaşmak istedim.bel ağrim geçmedi.anesteziyi uygularken 2 kez sinire denk geldi.üçüncüye buldular.aylar geçtikten sonra halen bel ağrim geçmedi.gitmediğim bölüm kalmadi.bende üniversite hastanesinde çalişiyorum.belden yapilan iğneler komplikasyon yapabiliyormuş.ama herkezde olmayabilirmiş.genede doktorunla iyi görüş bu konu hakkinda.

6. 23 Ekim 2008
  7. yagmurrrr

yagmurrrr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Çok tesekkürler kızlar ...Nisancım gercekten gecmis olsun..
    Talihsizlik olmus 2 kere sinirine denk gelmiş umarım en kısa zamanda sifa bulursun canım

8. 23 Ekim 2008
  9. helinim08

helinim08 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    merhaba ben de spinal sezaryen yaptırmıştım. Aslında kendimi normal doğuma hazırlamıştım ama son anda bir aksilik oldu ve sezaryen oldum benim çok rahat oldu tek sıkıntım ilk gece doktorum bünyem kuvvetli diye ağrı kesicilerimin arasını uzun tuttu bu nedenle ilk gecem ağrılı geçti ama sonrası çok rahattım üç dört gün sonra evde kısa turlar atıyordum pek yatmadım bir hafta sonra ayaktaydım
    en güzeli kızımı doğar doğmaz gördüm, bu dünyada bir insanın yaşayabileceği o ender, o özel anı kçırmadım ya bu herşeye değerdi
    inşallah sen de hayırlısıyla kucağına alırsın

10. 24 Ekim 2008
  11. beril78

beril78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende yeni annelerdenim canım spinal anes.ile sez oldum.ağrı yok denecek kadar azdı.özellikle hastanede kaldığın gece.gelip sürekli serum veriyorlar ve ağrım arttı dediğinde ağrı kesiciyide yapıyorlar canım korkma sakın.sez sırasında sakin olmaya çalış hatta dr ile sürekli konuş ve şakalaş:) ameliyattan sonra ilk kez ayağa kalktığında yürümekte zorlanabilirsin ama oda çok uzun sürmüyor arkadaşım.sana tavsiyem sakin ol,bu anların tadını çıkrmaya çalış ve bebeğini ilk sen göreceğin içinde ayrı bir keyif almaya bak derim.anlatılamaz bir mutluluık.hayırlı ve sağlıklı doğumlar olsun arkadaşım.

12. 24 Ekim 2008
  13. gxuxzelresim

gxuxzelresim mutluyum çünkü anneyim:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende spinal sezeryan oldum.kesinlikle tavsiye ederim ki benim bel fıtığı ve benzer bel ağrı sorunlarım olmasına rağmen ameliyattan sonra hiçbir etkisi olmadı.anestezi uzmanının işinin ehli olması gerekiyor.benimle yarım saat konuştuktan sonra ikna etti kadıncağız ama iyikide ikna olmuşum.eşimde ameliyata girdi ve inanılmaz güzeldi.sezeryan olacaksan tamamen bayılma derim o an herşeye değer.ve en önemlisi çok sakin olmalısın.ameliyat sırasında anestezi uzmanı yanında oluyor sakinleştirici yapıyor zaten ama fazla heyecan anında dozu artttırıp seni uyutabilir.benden sonra doğuma giren bayan öyle olmuş yani pek birşey hatırlamıyordu.şimdiden hayırlı doğumlar

14. 24 Ekim 2008
  15. handerya

handerya Zeytinim benim! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    71
    Bir mucizeye tanık olmak istiyorsan kesinlikle epidural sezeryan derim o muhteşem an uğruna hiç düşünme derim ,o an unutukamayacak bir an canlı canlı yaşamalısın çünkü ömür boyu aklından çıkmayacak o duygu kaosu...ağrılar dersen zaten doğum sonrası uyuşuksun,yavaş yavaş azalıyor ve sen bebeğinle meşgulken unutuyorsun kendini!

16. 24 Ekim 2008
  17. melis08

melis08 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ben de epidural sezeryan oldum. Çok memnun kaldım, ama arkadaşların da belirttiği gibi anestezi doktoru çok önemli he şey onda bitiyor. İğne yapııldıktan saniyeler sonra göğsümden altı uyuşmaya başladı. Ameliyat tamamen hissizdi. Eşim de benimle girdi. Anestezist ve eşim başucumdaydı, sürekli sohbet ettik. Sonra bebeğimiz çıktı onu ilk görmek çok güzeldi. Yeni doğan uzmanı temizledi, aspire etti herşeyi izledim. Sürekli ağlıyordu. Sonra sarıp yanıma getirdiler, omzumun üzerine yüzüme çok yakın bir yerde tuttular, konuşun dediler. Konuştum, eşim de konuştu kızımız sustu sakinleşti gözünü açmaya çalıştı, inan o an herşeye değerdi, bizi tanıdığını hissettirdi. Hepsini kameraya çekmişti eşim sürekli izliyoruz harika bir şey. Sonra ameliyat bitti bir şanssızlık oldu ben de epiduralim tıkandı, ağrı pompası taktılar benim için farketmedi. O akşama kadar onunla idare ettim, hiç bir şey hissetmedim. Sonra onu çıkardılar, ara ara ağrı kesici yaptılar. Zaten ilk akşam kalktım yataktan çok sıkılmıştım. O akşam ve ertesi gün öğlene kadar destekli, ö.sonra desteksiz olarak yürüdüm. Ağrı işine gelince hiç bel ağrım olmadı, ama ameliyatlısın, 3-4 gün kasık, ameliyat bölgesi ağrısı oluyor normal sezeyan ağrısı. Yatıp kalkmakta, yatakta dönemekte biraz zorlanıyorsun o kadar. Ama bebekle ilgilenmekten çok da anlamıyorsun ve geçiyor gidiyor. 3 ay oldu, şimdi yazarken hatırlamakta bilezorlandım. Bebeğimle göz göze geldiğim o anı ömür boyu unutmayacağım. Çok tavsiye ederim.

18. 24 Ekim 2008
  19. Mrs.Dincer

Mrs.Dincer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    merhabalar 35 haftalık hamileyim ve 2 hafta önce sezeryan olacağımı öğrendim. büyük oğlum normaldi ve buda normal diye baya hazırlamıştım kendimi.fakat dr bana sezeryan diyince çok panik oldum. çünki hayatım boyunca o masadan korktum.günlerdir kabuslar görüyorum ve paniğim.dr çok güveniyorum hemde çok. fakat işte o ameliyathane masa korkusu .. şimdi sizleri okuyunca bi güven geldi bana..Allah herkeze bebişini hayırlısı ile kucağına almak nasip etsin.