pıhtılaşma testleri

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve elif yildiz tarafından 8 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

8 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : elif yildiz
  1. elif yildiz

elif yildiz Guest

merhaba arkadaşlar
    9 haftalık bebeğimin kalbi durduğu için aldırmak zorunda kaldım .pıhtılaşma testlerimi yaptırmak istiyorum.Bu testleri yaptıranlar testlerinizin adını yazarmısınız rica etsem.aynı acıyı tekrar yaşamaktan çok korkuyorum.aslında tedbir olsun diye pıhtılaşma sorunum varmı yokmu bilmediğimiz halde nevparin ve coraspirin kullandık ama yinede olmadı .bu iğnelerin en etkilis hangisi acab yanlış iğnemi kullandık.,

birde hangi hastanelerde yaptırdınız özelde çok pahalı oluyormuş.devlette nasıl yaptırabiliyoruz acaba ..
    bilgilerinize ihtiyacım var..

2. 8 Temmuz 2009
  3. angelhope

angelhope Minnoşumm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ahh canım yaaa bende de var o illetten o yüzden erken doğum yaptım..şimdi evraklarımı çıkarayım yazacam sana.tamam..

4. 8 Temmuz 2009
  5. angelhope

angelhope Minnoşumm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    1- Faktör V (Leiden) test talebi ..Yapılan incelemer: Faktör v Leiden (G1691A = R506Q) Polimorfizmi

2-MTHFR (C677T ve A1298C) test talebi...Yapılan ıncelemer : MTHFR (223V=T) Polimorfizmi ....MTHFR A1298C Polimorfizmi

3- Portrombin test talebi...Yapılan ıncelemer : Faktör II (protombin) ( G20210A) Polimorfizmi

4-Anti-kardiyolipin IgM antikoru (ACA ıGM)

5-Anti-kardiyolipin IgG antikoru (ACA IgG)

6. 8 Temmuz 2009
  7. angelhope

angelhope Minnoşumm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Ben özelde yaptırmıştım 850 tl ye ancak istanbul daysan çapa veya cerrahpaşa ya gitmen lazım oradada sonuçlar ne zaman çıkar bilmiyorum ben uğraşmak istememiştim ve çok yorulmuştum :KK43:

8. 8 Temmuz 2009
  9. elif yildiz

elif yildiz Guest

şerifecim çok sağol.
    bakalım yaptıracağım inşallah ama fikir almak istiyorum burdanda bende de bi liste var seninkileride ilave edeyim bakalım hangisini yaptırabileciğm.

10. 8 Temmuz 2009
  11. angelhope

angelhope Minnoşumm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    tamam canım bak sen inşallah çıkmaz ve geçen gün ssk ya gittim ... okmeydanı ssk.kanama zamanı na baktırdım bedavaya :) onuda yazayım sana..

Koagülasyon ..

Tetkik Adı:

INR
    PT%
    APTT
    PT

12. 8 Temmuz 2009
  13. tualina

tualina batuhan'ım can oğlum... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    selam çok geçmiş olsun...bende 2 kez 8 haftalık meleklerimi hatta birisi ikizdi kalp durması nedeniyle kaybettim...ve pıhtılaşma 2 ve 5. faktörlere bakıldı birde MTHFR bakıldı sonuçları yarın gelecek elime tekrar yazarım yine...eşimden ve benden kan aldılar kromozom incelenmesi için oda 3 -4 haftada çıkıyormuş 10 gün sonra oda çıkacak ..bakalım ne olacak sonuçları...sonra rahim filmi çektirmeyi planlıyoruz...biz tıp fakültesinde yaptırdık genetik polikliniğine başvurduk ücretsiz yapıldı...allah yardımcın olsun çok acı yaşadığın....rabbim bir daha yaşatmasın hiçbirimize arkadaşım....

14. 8 Temmuz 2009
  15. tualina

tualina batuhan'ım can oğlum... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    pıhtılaşma faktörleri 3-4 günde çıktı bu arada çok uzun bekletmiyorlar....

16. 8 Temmuz 2009
  17. elif yildiz

elif yildiz Guest

yasemin pıhtılaşma için hangi testleri yaptırdın.tüp bebek doktorun mu istedi bu testleri senden.
    testlerin adını yazarmısın rica etsem.

inşallah tertemiz çıkar onuçların .biz kanda koromozom testlerimizi önceden yaptırmıştık eşimle.ikimizinkide temiz çıkmıştı.

18. 9 Temmuz 2009
  19. elif yildiz

elif yildiz Guest