Pıhtılaşmadan dolayı sürekli düşük yapanlar...

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve LadybirD tarafından 8 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    8 Nisan 2008
    Konu Sahibi : LadybirD
  1. LadybirD

LadybirD Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Son 1.5 yıl içinde 3 kez bebeğimi kaybettim;4.kez hamileyim.Sevinemedim bile kaybetme korkusuyla.Kanımda yüksek derecede pıhtılaşma meydana geliyormuş gebelikle birlikte.Çözüm hergün karnımdan kendime vurduğum clexan diye bir iğne ve bisürü hap;hiç erinmiyorum,yeter ki gitmesin bebeğim.Şimdi diyceksiniz ki çözüm varmış sorunun ne ozaman?Sorunum eğer bu ilaçlarla da gebeliğim devam etmezse başka yolu yokmuşsenağlama.Tek umudum benim gibi olup ta sağlıklı bebeği olan birilerinin de olduğunu duyabilmek.Hergün yüzlerce çocuğun yüzüne bakıyorum okulda ve bitanesinin de benim olmasını istiyorum...Hangisi daha zor bilemiyorum ki;hiç hamile kalamamak mı ,kolaylıkla hamile kalıp asla kucağına alamamak mı?

2. 8 Nisan 2008
  3. EU3

EU3 Guest

merhaba layd.ben de 2 bebeğimi kaybettim .ben de pıhtılaşma problemi çıkmadı ama en yakın arkadaşım seninle aynı problemi yaşadı. senin gibi o da hergün iğne yapıyordu kendisine . şuanda çok sağlıklı bir bebeği var ve 2 yaşında.umudunu kaybetme ve tedavini aksatma.inşallah bu bebeğin sağ salim doğar.görüşmek üzere...

4. 8 Nisan 2008
  5. kahvelokum

kahvelokum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba ladybird,
    bende dün kaybettim bebeğimi, düşük riskim çok yükek olduğu için clexane kullanıyordum senin gibi. düşüklerinden sonra genetik incelemeye gönderdin mi? belki başka sorunlarda vardır.
    umarım bu hamileliğin yolunda gider. kaç haftalık oldu bebiş şimdi? kendine çok dikket et.

6. 9 Nisan 2008
  7. Nehir01

Nehir01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba,
    Bende 3 yıl içinde 1 kez normal, 4 aşılama, 2 kez mikroenjeksiyon denedim ve düşürdüm. Bendede kan pıhtılaşması var sen bana göre şanslı hisset kendini çünkü ben hamile kalamıyorum.Doktorum hamileliğimde zor geçiceğini ve sürekli senin gibi iğne olacağımı söyledi henüz o aşamaya bile gelemedim :KK43:
    ALLAH yardımcımız olsun. Moralini bozma lütfen..

8. 17 Nisan 2008
  9. diller

diller Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ne olur üzülme bende de kan pıhtılaşması vardı senin gibi sürekli clexna iğne kullandım şimdi 1,5 yaşında bir oğlum var merak etme allahın izniyle sende doğum yaparsın doktorun konusunda uzman olmasına dikkat et ve sürekli kontrollere git

10. 27 Kasım 2008
  11. aftabru

aftabru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    duygularını o kadar güzel ifade etmişsin ki... seni çok iyi anlıyorum. ben de biri ocak 2008 biri de temmuz 2008 olmak üzere iki düşük yaptım. tekrar hamile kalmamayı bile düşünmüştüm. yapılan test sonuçlarında homozigot factor v leiden çıktı. başka faktörler de var ama en etkilisi buymuş. şimdi yine hamileyim ve clexane iğnemi vurmaya başladım bile. bakalım bu kez ne olacak? tekrar düşük yaparsam bütün midimi kaybederim diye düşünüyorum. zaten ilk ikisinde duyduğum heyecanı ve hevesi duymuyorum bu kez.

12. 28 Kasım 2008
  13. guzin75

guzin75 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar günaydın ...hepinize gecmiş olsun bende 5. yi 1 ay önce yaşadım cok zor birsey allah kimseye yaşatmasın.clexane iğne için yapım yeri çin ve içinde sülf... şimdi hatırlayamadım maddesinden dolayı artık kullanılmayacakmış bilginiz olsun arastırın...iğnenin dışında hangi ilaçları kullanıyorsunuz? ve düşüklerin sebebi için doktorlarınız ne dediler neden düşük oluyormuş?

14. 28 Kasım 2008
  15. aftabru

aftabru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bu yazdıklarını okuyunca kendimi çok kötü hissettim. 5 kere düşük yapmak çok zor olmalı. peki sen kullanmış mıydın bu iğneyi? ona rağmen mi düşüğün oldu?

16. 28 Kasım 2008
  17. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    bende bir kayıp yaşamıştım..4 aylıktı.
    doktorum tehlikeye atmak istemedi tahlil yaptırmadan kan sulandırıcı iğne kullanmamı istedi.
    rapor çıkarrtık.innohep 10000 0.45 kullanıyorum.hergün bir iğnem var yani.eşim yapıyor iğnemi kolumdan.
    ayriyeten de corasprin 100 mg,megadyniçiyorum günde bir tane.
    kasılmalar için magnezyum kullanıyorum yine her gün bi tane.
    günde 3 kere de balık hapı içiyorum.şükür bu haftalarımı gördüm..

18. 28 Kasım 2008
  19. guzin75

guzin75 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet o kadar zorki yazarken bile inan içim acıyor...ben 4.ve 5. de kullandım clexan 0,4 lük hergün ama yine bir sonuç alamadık aralık 4 te genetik sonuçlarımızı alacağız inşallah bunda birşeyler çıkar ...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.