Piki ve Bedenin bilgeliği

Konusu 'Eski Kültürlerin Ruhsal ve Bedensel Tedavi Yöntemleri' forumundadır ve talin tarafından 8 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

  8 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : talin
 1. talin

  talin Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  20 Haziran 2007
  Mesajlar:
  4.253
  Beğenildi:
  19
  Ödül Puanları:
  148
  Bedenimiz bizimle sürekli konuşuyor. Onu dinlemeyi öğrenirsek kendimize çok büyük iyilik yapmış oluruz.

  Bedeninizi dinlemek için ona zaman ayırın. O da bizim her düşüncemizi dinliyor, her duygumuzu hissediyor. Bizim düşüncelerimize, söylediklerimize ve duygularımıza uygun tepkiler veriyor. Beden duruşumuzu, omurgamızı, yüz kırışıklıklarımızı, hormonlarımızı bile düşünce ve duygularımıza uygun şekilde ayarlıyor.

  Nemrut bir ihtiyar düşünün; hastalıklarla boğuşan, mızmız, kendisine de çevresine de çektiren bir ihtiyar!

  Nur yüzlü bir yaşlı düşünün; sağlıklı, dinç ve hayata bağlı bir yaşlı!

  Bu insanlar gençliklerinde nasıldı dersiniz?

  Siz yaşlandığınızda hangisi olacağınızı düşünüyorsunuz?

  Hastalıklar, ruhumuzun ve bedenimizin, onlara gösterdiğimiz saygısızlığa bir isyanıdır. Hastalıklar, yaptığımız bir şeyin bizim için iyi olmadığını söyleyen bedenimizin dilidir.

  Hastalıklar, sağlıklı olmayan düşünce kalıplarımızın, duygularımızın, inançlarımızın, yaşam ve beslenme biçimimizin değiştirilerek yeniden yapılanmamızı, kendi doğamıza dönmemizi sağlayan birer metafordur.

  Hastalıklarımız, bize kim ve ne olduğumuzu yeniden tanımlama ve tanıma şansı verir. Derine gömülmüş duygusal incinmelerimizin etrafında oluşturduğumuz sahte kimliklerimizi ve sağlıksız alışkanlıklarımızı sorgulayarak rahatlık alanımızdan çıkmaya teşvik eder ve onlardan özgürleşmemizi sağlar.

  Hayatınız birbirinden bağımsız olayların oluşturduğu bir tesadüfler zinciri değildir. Sağlık ya da hastalık da bir şans, bir tesadüf değildir. Sağlıklı beslenen, hareket eden, uyku düzenine dikkat eden, olumlu düşünen, amacı olan ve amaçlarını gerçekleştirmek için yaratıcılığını kullanan, çaba gösteren, üretken, canlı bir insanla, abur cuburla beslenen, TV karşısında pinekleyen, hareketsiz, tekdüze yaşayan, tek amacı hayatını idame ettirmek olan, sürekli hayatından ve koşullarından şikâyet eden öfke dolu bir insanın sağlığı bir olur mu?

  Tüm hastalıkların nedeni, fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal boyutumuzda dengenin olmamasıdır.

  Çocuğunuz hastalandığında ona sevgi ve şefkatle yaklaşır, onunla konuşur, ilgilenir, iyileşmesi için elinizden geleni yapar ve onu sevdiğinizi söylersiniz değil mi?

  Bedeniniz hastalığında tıpkı çocuğunuz gibi sizden ilgi ve sevgi bekliyor. Onunla konuşmanızı istiyor. Elinizden gelen ihtimamı göstermenizi bekliyor.

  Doğumumuzdan itibaren hayat deneyimlerimizin depolandığı bilinçaltında, bizi zihinsel, duygusal ve fiziksel boyutta etkileyen birçok program (bilinçaltı kasetleri) vardır. Bu programların ne olduğunun (bilinçli olarak) farkında olmayız. Ama hayatımızı otomatik olarak bu programlar doğrultusunda yaşarız. Bu programların bazıları bize zarar verir, sürekli aynı sorunları ya da hastalıkları tekrar tekrar yaşamamıza neden olur, gerçek benliğimizin ortaya çıkmasını bloke eder, gücümüzü zayıflatır ve olabileceğimizin en iyi versiyonu olmamızı engeller.

  Birçoğumuz hayatımız boyunca değişik hastalıklarla ve sorunlarla mücadele ederiz.

  Psiko Kinesiyoloji (PiKi) teknikleri ile hastalıklarımızın ve sorunlarımızın temelinde yatan bilinçaltı programlarından özgürleşerek, bedenimizin iyileşme sürecini hızlandırabiliriz. Bunlar, uzun yıllardır boğuştuğunuz ve üstesinden gelmek için her yolu denediğiniz sorunlar ya da hastalıklar olsa bile.

  PiKi, bireylere uygulanabilen, gruplara öğretilebilen, kolaylıkla hayata geçirilebilen bir sistemdir. Bu sistemden mümkün olduğu kadar çok insanın yararlanması, kendisine ve sevdiklerine uygulaması için, Türkiye’nin dört bir yanında PiKi danışmanları ve eğitmenleri olmasını hedefliyorum.

  İnsanlara yararlı olmak ve içlerindeki gücü kendi yararlarına nasıl kullanabileceklerini hatırlatmak, sonuçları almalarını görmek harika bir doyum.

  Sevgiyle Hoşça Olun

  alıntıdıra.s.
   
 2. 8 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : talin
 3. minta

  minta Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Mart 2007
  Mesajlar:
  158
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  çok doğru bir konuya değinmişsin talin.gerçekten vücudumuz ve ruhumuz ilgi ve sevgi bekliyor.ünv.dedeki hocamız derdiki:aynaya bakıp içten bişekilde ''sen harikasın'' ''süpersin'' vs demek bile insana nekadar iyi hissettiriyor.kendinize değer verin.vücudunuz ve ruhunuz buna ses verecektir derdi...
  kendinize sorun (yaşadığınız herşeyi) ''ben bunu hak ediyor muyum? neyi hakediyorum güzel yaşamak mı ya da (seni üzen herneyse)1sene sonra unutacağın bişey için üzülerek yaşamak mı?. seçim senin...
   
 4. 9 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : talin
 5. Sibel80

  Sibel80 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  2 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.156
  Beğenildi:
  149
  Ödül Puanları:
  163
  bende bugun tamda bu konuyla ilgili nil gün ün kitabını görmüştüm.kitabı merak ettim doğrusu.bu konuyu burada gördüğüm iyi oldu teşekkürler
   
 6. 10 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : talin
 7. talin

  talin Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  20 Haziran 2007
  Mesajlar:
  4.253
  Beğenildi:
  19
  Ödül Puanları:
  148
  canım zaten bu yazı da sevgili nilgünün kitabından bir alıntı
  okumanı tavsiye ederimyerimseniben
  sevgilera.s.
   
 8. 22 Şubat 2011
  Konu Sahibi : talin
 9. mara81

  mara81 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  6 Ekim 2010
  Mesajlar:
  43
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  ben bütüncül veya duygusal kinesiolog arayisindayim,bir cok sey buldum internette ama genelde kuruluslar egitim amacli ,bireysel danismanlik yapan iyi bir kinesolog taniyorsaniz lütfen yardimci olabilirmisiniz.
   
 10. 22 Şubat 2011
  Konu Sahibi : talin
 11. mara81

  mara81 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  6 Ekim 2010
  Mesajlar:
  43
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  ayrica kinesologinin cesitli psikolojik hastaliklar olarak niteledigimiz enerji tikanmalarinda yardimci olabilir.simdiden tesekkürler cok ilginc bir dal.zaten dogu tibbinin en iyi yönüde insani bütün olarak görüp hastalanan organi degil arkasindaki nedenleri kaldirmasi,bu iyilesmeyi yaratirken.modern tip organlara yönelik tedavi uyguluyor,eger hastalik psikolojik kökenliyse kendini yenileyecektir.
   
 12. 7 Kasım 2014
  Konu Sahibi : talin
 13. Mutluluki

  Mutluluki Çok Şükür Bin Şükür Verdiğin Her Şeye Pro Üye

  Katılım:
  9 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  3.403
  Beğenildi:
  2.309
  Ödül Puanları:
  63
  Konu hortlasın lütfennnn
  tamam da kızlar bu piki yi özel eğitim, seminer ya da danışman olmadan öğrenemez miyiz