Pilates topu önerilerinie ihtiyacım var

Konusu 'Egzersizler' forumundadır ve kumbasarr tarafından 21 Ekim 2010 başlatılmıştır.

21 Ekim 2010
    Konu Sahibi : kumbasarr
  1. kumbasarr

kumbasarr umut varrrrrrr Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar pilates topu almak istiyorum .60 cm yim bu yüzden 55 cm lik bir top almak istiyorum yalnız 112 kiloyum yani topun patlamasından korkuyorumkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 Bana önerebileceğiniz kaliteli bir top veya marka var mı?Genelde anti-burst veya patlamaz yazıyor ama güvenemiyorum birde uygun fiyatlı olusa daha çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

2. 29 Ekim 2010
  3. addictive

addictive Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merak etme pilates topları 300 kiloya kadar dayanıklı oluyor kaydirigubbakcemile3 top alırken ''et kalınlığının'' yeterli olmasına dikkat et. yoksa sen boyuna uygun ölçüde aldığını sanıyorsun, ama et kalınlığı yeterli olmayan top sen üzerine oturunca 10-15 cm küçükmüş gibi oluyor. bu da bazı egzersizlerde belinin gereksiz yere zorlanmasına neden olabilir. ben de pilates yapıyorum, orta seviye sayılırım. şimdiye kadar hoca eşliğinde yaptım. bu noktayı bilmeden aldığım 75 cmlik top 1.70'lik boyuma yeterli gelmedi mesela. kullanamadan duruyor. keşke daha büyüğünü alsaydım diyorum şimdi.

4. 29 Ekim 2010
  5. Mat_MazeL

Mat_MazeL toz pembee Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    1.50-1.60cm boyunda olanlar için 55cm top
    1.60-1.70cm olanlar için 65cm pilates topu yeterli olur. 75 cmlik alırsan çok rahat kulanırsın canım boyun ortadır diye tahmin ediyorum

Son düzenleme: 29 Ekim 2010
  6. 28 Nisan 2016
  7. tugbacenneh

tugbacenneh Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hanımlar bende plates topu aldım patladı çok sınır olduk . 10 tl vermiştim .ama sert değildi çok hafifti plates topunu nerden temin edebilirim . Ne olur yardımcı olun