Pilates yapanlar, paylaşalım mı?

Konusu 'Egzersizler' forumundadır ve çamaxsxxixrsuyu tarafından 27 Mart 2009 başlatılmıştır.

27 Mart 2009
    Konu Sahibi : çamaxsxxixrsuyu
  1. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    evde kendi yapanlar ya da spor salonlarında pilates yapanlar, yaşadıklarımızı paylaşalım..ben spor salonuna yazıldım ve sadece bir kere yaptım...çok zorlandım ama öğretmen 2 aya kadar herşeyin yoluna gireceğini ve 2 haftaya kadar da değişiklikleri farketmeye başlayacağımı hatta 2 hafta sonra bu kadar sıkıntı çekmeyeceğimi söyledi...iki gün önce yaptım ama hala karın kaslarım ağrıyor..bugün de gideceğim, haftada üç gün yapacağım..sizlerin görüşlerini de almak istiyorum...ayrıca bu sporun vücudu şekillendirdiğini ve sıkılaştırdığını ancak tek başına kilo verdirmediğini de öğrendim...

2. 27 Mart 2009
  3. morfaree

morfaree Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben evde yapıyorum 20 dk. lık windsor pilates.zor hareketler var ve çok hızlı ilerliyor ama hiç bir kas ağrım olmuyor hatta başka bir nedenle ağrım varsa geçiriyor. gerçi ben pek ham değilim ondan da olablr ama ilk zamanlarda da az oluyordu çünkü her hareketin kendine göre gevşetme ve germe bölümü var.

ben ve yapan diğer arkadaşlarım çok memnunuz gerçekten sıkı ve şekilli bir vücudunuz oluyor ve zindelik kazanıyorsunuz.

elifzari77 bunu beğendi.
  4. 27 Mart 2009
  5. çamaxsxxixrsuyu

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    şimdi geldim pilatesten, ilk güne göre daha iyiydi ama birçok hareketi tam yapamadım ama yavaş yavaş alışacağım büyük ihtimalle..boynumu da fazla zorlamak istemiyorum

6. 27 Mart 2009
  7. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Canım ben de önümüzdeki hafta baslayacağım,kararsızım grupla mı iyi olur,tek mi diye.Nasıl hissettiğimi,nerelerimin acıdığını sana haftaya bildiririm:roflol: Bu arada sıkı dursun aynalarrr,incecik çamaşırsuyu ile incecik:1rolleyes:dilarem geliyoooor:dance:

8. 28 Mart 2009
  9. çamaxsxxixrsuyu

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    aslına bakarsan yapmak istedikten sonra tek başına da yapılır ama ben tek başına yapamam, birinin beni zorlaması gerekli....ben çok yakın bir arkadaşımla birlikte gidiyorum, bir arkadaşta şart aslında yanına...7kişi var bizim grupta, 5 kişi bizden önce başlamış....

10. 30 Mart 2009
  11. begooonya

begooonya mutluyummm :) Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    çok güzel sıkılaşma sağlıyor,başladıktan bir hafta sonra arkadaşımla buluştum,seni incelmiş gördüm dedi,oysaki çok bi kilo da vermemiştim ama meğer sıkılaştırmış :)

bazı hareketleri yapmak zor geliyo ilk etapta ama alıştıkça zamanla oluyor.tabi bu benim üçüncü haftam hala acemiyim aslında ve hala bir kaç harekette zorlanıyorum

12. 30 Mart 2009
  13. begooonya

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    arkadaşlar bişey sorucam,regl döneminde de pilates yapılabilir mi ?

14. 30 Mart 2009
  15. çamaxsxxixrsuyu

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben spor salonuna gidiyorum ve hasta olduğum günler gitmemeyi düşünmüyorum, bence yapılır ama istersen hocaya sorayım..ayrıca hoca haftada 3 gün 2 saat müşterileri çalıştırıyor ve sonuçta o da bayan, yapmaya engel değil gibi geldi bana...ama çok olduğu günlerde dinlenebiliriz...ağrı falan varsa

Son düzenleme: 30 Mart 2009
  16. 30 Mart 2009
  17. begooonya

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    süper olur yaa sorabilirsen çok sevinirim :) şimdiden teşekkürler

18. 30 Mart 2009
  19. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Grup kalabalık olmazsa iyi olur aslında grupla,haklısın motivasyon daha iyi olur ama arkadaşım yok:a015:
    neyse gruptakilerle de arkadas oluruz ne var yani di mi:dance: