Pilates yaparak vücudu sıkılaştırmak mümkün mü,bilgisi olanlar fikir verir misiniz?

Konusu 'Spor ile Sağlıklı Yaşam' forumundadır ve aysecolluoglu tarafından 2 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

2 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : aysecolluoglu
  1. aysecolluoglu

aysecolluoglu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar benim birazcık fazlam var vede basenlerim var:) üç gündür pilates yapıyorum, günde iki kez ve her pilatesten sonra yeşil çay içiyorum sizce olumlu sonuçlar alırmıyım tabı yedıklerımede dıkkat edıyorum , gecen yılda pılatese sarmsıtım ve etkısı olmustu sımdı bozmamayı dusunuyorum hatta haftaya top ve lastıkte alacagım

2. 2 Temmuz 2010
  3. poldi

poldi Bir umut var mı? Üye

Beğenildi:
    683
    Ödül Puanları:
    148
    Merhabalar, ne kadar fazla kilonuz var ? bende düzenli spor yapanlardanım. En iyi sonucu fitnes yaparak aldım. Pilates de kilo vermeniz zor, bu benim fikrim. Size asıl tavsiyem aslında fitness. Tabi bunun yanında spor sonrası çok yemek yemeyin hatta mümkünse çok az hafif şeyler atıştırın..

4. 2 Temmuz 2010
  5. aysecolluoglu

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    benım boyu 1.63 kılom 57 ydı ama 59-60 oldum:KK43: kılom normal aralıgında ama kalcalarım genıs belım ınce orada sorunum yok ama altım genıs pılates sıkılastırıyor o yuzden bunu tercıh ettım yedıklerımede dıkkat edıyorum azalttım ve pılatesten sonra yesıl cay ıcıyorum etkısı var dıye duymustum umarım ıse yarar selulıt ve catlaklardan kurtulmak sıtıyorum 3 gundur yapıyorum esım selulıtlerde azalma oldugunu soyluyor :) azıcık gırıntı cıkıntılar azalmıs gıbı, gunde ıkı kez yapıyorum, spor salonuna gıdemem hem vaktım hem de durumum o akdar yok bende evde yapıyorum

6. 6 Temmuz 2010
  7. denizden

denizden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    108
    Yeşil çay selülit için süper bi seçim... Pilates de sıkılaştırır... Benim kilo sorunum yok ama fazla takıntılı bir insanım açıkçası, ilerde selülit vs olmasın diye normal çay içmem yeşil çay içerim hep... Akşamüstü ve akşamları... Pilates topum var benimde boyun 1,63 olduğu için 70 cm lik bir top al alacaksan... Netten araştır çok güzel hareketler var, karın bölgesi ve kalçalar için özellikle... Hatta becerebilirsem resimlerini bulur eklerim... =) Bir de eğer çalışmıyorsan, çalışmıyorsan diyorum çünkü çalışıyorsan ertesi sabah tualet sorunu yaşayabilirsin iş yerinde... Ablam biraz sinameki ile funda yaprağını demleyip içmişti bir dönem, ona faydası olmuştu...

8. 7 Temmuz 2010
  9. DamLa1212

DamLa1212 Çav bella (: Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Alamazsınız . Pilates kaslar için daha etkili . Kilo vermek istiosanız ya fitness a gidin ya da step e başlayın bence :)

Sıkılaştırıo işte yağlarla birlikte sıkılaşırsa kalıcı yağ gibi bişey olur dikkat edin önce verip sonra sıkılaştırmanız lazım :)

10. 7 Temmuz 2010
  11. sportswoman

sportswoman Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    yeşil çaya devam edebilirsiniz. basen bölgesinde sorun varsa benim tavsiyem o bölgede kan dolaşımını hızlandıracak olan yürüyüş veya koşu.

12. 7 Temmuz 2010
  13. aysecolluoglu

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    7ocm top oldugunu bılmıyordum 55, 65, 75 vardı ben 1.60 ıle 1.70 arası 65 kullanmalı top alcam ama daha var almama

14. 7 Temmuz 2010
  15. aysecolluoglu

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    pılatesten once walk at home yapıyorum, buradan ogrendım walk at homu netten ındırdım 3 mıl ve 5 mıl olanı ındırdım gunde ıkı kez en az 2ser mıl yapıyorum ama genelde 3er yapıyorum, bugun hep evdeyım bı sefer 3 aksamda 5 mıl yapcam bunların ardından pılates yapıyorum , walk at home yaparken strec aldım bacaklarıma ve belıme sarcam terlesın bol bol dıye , zararlı oldugunu bılıyorum ama hızlı ıncelmek ıstıyorum

16. 7 Temmuz 2010
  17. aysecolluoglu

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    yesıl caya devam canım gunde ıkı kez spordan sonra ıcıyorum ama dun ıcmedım bugun ıcecegım tekrar

18. 7 Temmuz 2010
  19. DamLa1212

DamLa1212 Çav bella (: Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    İşte bunların arkasından olmaz pilates :) nası kilo verdiğiniz sizin seçiminiz ama önce kilo verip sonra formda kalmanız vücudunuzun sağlamlaşması için pilates yapılıo :) Ben geçen sene fitness a gittim 1 ay istediğiniz gibi incelebiliosunuz ama 1 ay sonunda caydım devam etsem neler olcaktı kimbilir :) haftada 2 3 gün gidiodum . ama pilatesi daha sonraya bırakın :)