Pilavn suyu

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve akska tarafından 30 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    30 Ekim 2008
    Konu Sahibi : akska
  1. akska

akska Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba kızlar,

şimdi ben yayla marka prinç kullanıyorum.şunu sormak istiyorum pilavı sıcak suyla yıkadığında sıcak suylamı pişrmek lazım yoksa soğuk suya-soğuk sumu olcak.bide 1 bardak prince 1,5 bardak sumu olcak.bu marka kullanan varmı cevap bekliyorum kızlar teşekkür ettim :)

2. 30 Ekim 2008
  3. esyn

esyn Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Pilav yaparken baldo pirinç kullanıyorum el dayanacak kadar sıcak suya tuz atarak pirinci yarım saat kadar beklet, sonra süzgeçte yıka suyunu süzdür sıcak suyla da pişir ölçü de 1'e 2.......

4. 30 Ekim 2008
  5. allesgute

allesgute sinir bozucumuyum ne?? Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    9 yıldır evliyim pilavıı ben yapıyorum yanee:KK70:
    ölçü anlayışım hiç yoktur pilavda göz kararıı ayarlarım herşeyi pirinci üzerine bir tutam tuz atarak sıcak suda yarım saat kadar bekletirim eğer vaktim varsa sonra yıkarım beyaz suyu çıkana kadar tencerede top top olamaya başlayana kadar kavururm üzerine kaynamakta olan suyu boşaltır (suyun öçüsü pirinçlerin 1 parmak üzerine çıkacak hangi marka pirinç olursa olsun eğer kaynamakta olan su 1 parmak üzerine çıkana kadar dökersem hiç fiyasko olmass)kapağıda kapatır suyunu çakmasini beklerim suyu çakince indirir karıştırır sararım dinlensin die yemeğe geçmeden 5-10dk. önce 1 kez daha karıştırırm amanın süperr tane tane hiç yanılmadım bu güne kadar göz kararııı

6. 30 Ekim 2008
  7. UzmaN

UzmaN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.