PIP marka fransız malı protez taktıran ve taktıracak olan arkadaşlar dikkat!!!

Konusu 'Meme Estetiği' forumundadır ve TRTHD tarafından 5 Nisan 2010 başlatılmıştır.

  5 Nisan 2010
  Konu Sahibi : TRTHD
 1. TRTHD

  TRTHD Yeni Üye Üye

  Katılım:
  15 Eylül 2007
  Mesajlar:
  247
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  basında çıkan haberlerden bir kaçını ekliyorum

  66 ülkede silikon paniği

  66 ülkeye ihracat yapan firmanın ürettiği silikonlar sağlıksız olduğu için geri çağrıldı
  2010-04-02 - 08:29
  Fransa’da 66 ülkeye ihracat yapan bir firmanın ürettiği silikonların sağlığa zararlı olduğu ortaya çıktı. Sağlık ajansı, bu silikonları kullanan kadınlara “Doktorunuza başvurun” dedi

  Fransa’da ortaya çıkarılan bir sağlık skandalı, sadece bu ülkede değil birçok ülkede göğüslerine silikon yaptıran kadınları üzeceğe benziyor. Ülkedeki Tıbbi ve Sağlık Ürünleri İnceleme Kurumu (MHRA) ve Halk Sağlığı Kurumu (AFSSAPS), Poly Implant Prothese (PIP) adlı firmanın, ürettiği silikonlarda standartlara uymayan jel kullandığını açıkladı. PIP’in Marsilya’daki fabrikası, mahkemeye kararıyla önceki gün kapatıldı. Bu iki kurum, PIP’in ürettiği silikonları kullanan kadınlardan gelen “şekil bozulması ve sıvı sızdırma” gibi şikayetlerin artmasından sonra soruşturma başlattıklarını, incelemeler sonunda fabrikada silikonların üretiminde sağlık açısından tehlikeli jeller kullanıldığının belirlendiğini ifade etti. 2001 yılında faaliyete geçen PIP’in, 66 ülkeye ihracaat yaptığı, sağlıksız silikonların 30 ile 45 bin kadını etkileyebileceği, bu kadınların bir an önce doktorlarına başvurmaları gerektiği açıklandı.

  Olayla ilgili konuşan Halk Sağlığı Kurumu’ndan Jean Claude Ghislain, “Şirket, Fransa’da yetkililer tarafından onaylanmayan ve araştırılmayan jelleri el altından kullanmış. Bu nedenle ne tür sağlık sorunlarına neden olabileceği henüz bilinmiyor. Kaçak olarak elde ettikleri jellerle ürettikleri silikonları piyasaya sürmüşler” diye konuştu. İngiliz Plastik Cerrahlar Birliği de bir açıklama yayınlayarak her yıl ortalama 8 bin 500 kadının ülkede silikon taktırdığını, bunların arasında PIP şirketinin ürünlerinin de bulunduğu, bu kadınların bir an önce kendilerine başvurması gerektiğini söyledi.