piramitlerin sırrı

Konusu 'Dünya Tarihi' forumundadır ve ressam1970 tarafından 27 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  27 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : ressam1970
 1. ressam1970

  ressam1970 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  17 Mart 2007
  Mesajlar:
  660
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  Herbiri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir. Ve bu taşları temin edebilecek en yakın mesafe yüzlerce kilometre uzaklıktadır.
  Piramit kimin adıyla yapıldıysa, onun mumyasının bulunduğu odaya, yılda iki kez güneş girmektedir. Doğduğu gün, tahta geçtiği gün.

  Giza'daki üç piramit aralarinda bir Pisagor üçgeni olacak şekilde düzenlenmişlerdir. Bu üçgenin kenarlarının birbirlerine göre orani 3:KK4:5'dir.


  Büyük piramidin tepesi Kuzey kutbunu, çevresi ekvatorun uzunluğunu temsil eder. Ve iki uzunluk aynı kıyasa uygunluk gösterir.

  Giza'dan geçen boylam, dünyanın denizleriyle anakaralarını iki eşit parçaya böler. Bu boylam ayrıca, kara üstünden geçen en uzun kuzey-güney
  yönlü boylam olup, bütün yer kürenin uzunluğuna ölçümünde doğal sıfır noktasını oluşturur.

  Piramidin yüksekliğiyle, çevresi arasındaki oran, bir dairenin yarı çapıyla çevresi arasındaki orana denktir. Dört kenarlar dünyanın en büyük ve çarpıcı üçgenleridir.


  Büyük Piramit'in tabanının yüzeyi, anıtın yarısının iki katına bölündüğünde pi=3,14 sayısı elde edilir.
  Büyük Piramit'in dört yüzeyinin toplam yüzölçümü, piramit yüksekliğinin karesine eşittir.
  Büyük Piramit, dört ana yöne göre düzenlenerek inşa edilmiştir.
  Piramit dev bir güneş saatidir. Ekim ortasıyla Mart başı arasında düşürdügü gölgeler mevsimleri ve yılın uzunluğunu gösterirler.

  Piramidi çeviren taş levhaların uzunluğu bir günün gölge uzunluğuna eşittir. Bu gölgelerin taş levhalar üstünde gözlenmesiyle günün 0,2419 bölümünde yılın uzunluğu hatasız olarak saptanabiliyordu.
  Büyük Piramit'le dünyanın merkezi arasındaki uzaklık, Kuzey kutbuyla arasındaki uzaklığa eşittir ve bu mesafe, kuzey kutbuyla dünyanın merkezi arasındaki uzaklığa eşittir.

  Giza'da bulunan piramitlerin en büyüğü olan Keops'ta yaklaşık olarak 2,3 milyon taş blok kullanılmıştır. Günümüzde piramitlerin iç kısımları çelik ve betondan yapılmış iskeletler ile desteklenmiştir.  İNSANOĞLU 10 YIL İÇİNDE DÜNYAYI YOK EDECEK İCATLAR,ATOM BOMBALARI BULDUYSA İLK ÇAĞLARDA TEKNOLOJİNİN YÜKSEK OLMA İHTİMALİ YÜKSEK.
  DERSENİZ Kİ NEDEN HİÇ TEKNOLOJİ İLE İLGİLİ KALINTI YOK: DÜNYA SONUÇDA BİR DEVİR-DAİM OLMUYORMU.KALINTILARIN KALMA İHTİMALİ ÇOK DÜŞÜK OLABİLİR.
   
 2. 27 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : ressam1970
 3. ada

  ada ebe Üye

  Katılım:
  28 Nisan 2007
  Mesajlar:
  301
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  eline sağlık.gerçekten benimde ilgimi çeken bi konu.piramitler.içine koyduğun et çürümüyormuş.koyduğun süt kısa sürede yoğurt oluyormuş.klorlu suyu koyduğunda tatlı suya çeviriyormuş.gerçekten bunları okudum ve çok etkilendim.bukadar ince hesaplar nasıl yapılmış hayret!
   
 4. 27 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : ressam1970
 5. _nur_

  _nur_ Guest

  yaa hep merak etmişimdir piramitlerin sırrı nedir diye..bu bilgileri bizimle paylaştığın için teşekkürler
   
 6. 28 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : ressam1970
 7. suavea

  suavea Aktif Üye Üye

  Katılım:
  22 Ocak 2007
  Mesajlar:
  710
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  86
  'Sır Dünyası' dergisi, esrarı yüzyıllardır çözülemeyen firavun mezarlarıyla ilgili yeni bir iddiayı gündeme getirdi: Mısır piramitlerini, Firavun'un kölesi olan cinler yaptı!

  UZAYLILAR DEĞİL... B)
  İnsanoğlunun yüzyıllardır araştırmasına rağmen esrarını çözemediği piramitlerle ilgili olarak ortaya atılan yeni iddia, olaya farklı bir boyut getiriyor. İddiaya göre, dünyanın 7 harikasından biri olan piramitleri, ne insanoğlu ne de uzaylılar yaptı. Piramitlerin asıl mimarı, firavunların emrindeki 'cinler ordusu'.

  İNSAN ÖMRÜ YETMEZ! B)
  Sır Dünyası, insanoğlunun bilimle açıklayamadığı, binlerce ton ağırlığıyla Mısır'- daki en büyük piramit olan Keops Piramidi'ni, Firavun Khufu'nun emrindeki cin ordusunun M.Ö. 560 yılında yaptığı belirtiyor. En büyüğü 146 metre olan bu piramitler öyle olağanüstü yapılar ki, tonlarca ağırlığındaki taş blokların nereden ve nasıl getirildiğini, nasıl inşa edildiğini, ancak bu iddia açıklıyor. Milimetrik hesaplarla yapılmış bu piramitleri inşa etmeye, insanoğlunun gücünün ve ömrünün yetmeyeceği ifade ediliyor.

  MÜHENDİSLİK MUCİZESİ B)
  Keops Piramidi için, her biri 2.5 ton ağırlığında yaklaşık 2 milyon 300 bin taş bloğun kullanıldığı biliniyor. Her gün 10 taş blok üst üste konulsa, piramidin bitirilmesi için yaklaşık 650 yıl gerekiyor. Bu da, inşaat için gerçekçi olmayan bir zaman dilimi demek. Ayrıca taş blokların birbirine yakınlığının santimetrenin binde 1'i düzeyinde olması da, olağanüstü bir mühendislik olayı olarak yorumlanıyor.

  İNANILMAZ OLAYLAR B)
  O günün şartlarında bu blokların nasıl oraya getirildiği de hala esrarını koruyor. Piramitlerde yaşanan akıl almaz olaylar da konunun ayrı bir boyutu. Bu ve bunlara benzer gizemlerden hareket eden iddia sahipleri, piramitlerin ancak cinler tarafından yapılmış olabileceğini belirtiyor. Sır Dünyası'ndaki diğer ilginç konular ise şöyle: 'İrlanda'daki hayalet avı', 'Operadaki şarkının laneti iki can aldı', 'İnsanların kaybolduğu ülke', 'Öldükten sonra dirilenlerin inanılmaz hikayeleri', 'Balinanın midesinde 24 saat canlı kalınır mı?
   
 8. 28 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : ressam1970
 9. Mahbile

  Mahbile Acem Kızı Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.396
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  fisfisfisfisfisfis
   
 10. 28 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : ressam1970
 11. Nixe

  Nixe Aktif Üye Üye

  Katılım:
  31 Mart 2007
  Mesajlar:
  256
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  paylaşımın için teşekkürler.
   
 12. 1 Haziran 2007
  Konu Sahibi : ressam1970
 13. haten

  haten Aktif Üye Üye

  Katılım:
  30 Mart 2007
  Mesajlar:
  171
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  paylasımın ıcın saol canım :)))))
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.