pire ve haşereler...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve MaviEge tarafından 8 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

8 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : MaviEge
  1. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar canım o kadar sıkkın ki yazmadan duramayacağım, sizlerin de fikrini almak istiyorum, ben dubleks askeri lojmanlarda kalıyorum eşim asker. bahçeli kaldığımız ev. yanyana 4 daireyiz, bitişik.şimdi yan komşum sağolsun çok pasaklı, kendisi öğretmen, ve evde 5 gün blaşık yıkamaz, makinesi yok, toplar toplar birden yıkar.veya eşini bekler eşi yıkar. ayrıca evinin önü kedi kaynar.hayvanları sevmediğimden değil yanlış anlaşılmasın, kedi-köpek dışında birçok hayvan besledim, baktım, bakamayacağımı anladığımda da arkadaşıma verdim.kaç gündür evinde kurt varmış , çıldırdım, her yeri şişmiş.ben dahil hepimiz de hamam böcekleri çıkar oldu her yerden, 4 daire komple ilaçlatıcaz yarın. bir de bu kedileri eve girer çıkar, ilaçlamasını yapmaz doğru düzgün.dün yatağımda oturuyorum, bir kalktım bacakarımda abartmıyorum10-15 tane ısırık. meğer pire ısırığıymış. eşim yakaladı. 6,5 aylık bebeğim var öyle üzüldüm ki. gittim söyledim dedim bakamaıyorsan toplama bahçeye, çünkü bahçelerde dipdibe, benim behçemede geliyorlar kovaladığım halde.dedi işte ilaçlamam lazım ben arada ilaçlıyorum. dedim bak bebeğim var, e senin bebeğin nasılsa, kedilerim de banaa öyle. allahım sen madem benim bebeğimle kedilerini bir tutuyorsunuz o zaman bakıcaksın al evine bak veya aşılarını, ilaçlarını tam yap. balık almış bu sıcakta sokağın ortasına dökmüş o sokak 3 gündür balık kokuyor.tüm kedi köpekler toplanmış. şimdi soruyorum bu ev de pire, haşera , kurt olmaz da ne olur? benim günahım ne? bebeğimin günahı ne? komşuların günahı ne ? lojmanda kedi köpek beslemek yasak. gidip şikayette bulunucam, ama tek olmuyor işte. ben anlamıyorum ya tam bak , ya hiç bakma aldığın hayvana da günah. kötükedihüso

2. 8 Temmuz 2010
  3. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    haklısınız. eğer seviyorsa bakımıı adam gibi yaptırsın kimseyide rahatsız etmesin. eğer kendi anlamıyorsa eşiyle konuşmayı deneyin yok oda olmazsa yöneticilere bildirin derim

4. 8 Temmuz 2010
  5. MaviEge

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    canım valla eşi de sürekli görevde , samimiyizde dün söyledim uyardım, ama verdiği cevaplar çok mantıksızdı.ne demek senin bebeğin nasılsa benimde kedilerim öyle.madem öyle, çok değerli o zaman düzgün bak. bildiricem ama işte tek olmuyor, toplanmak gerek birkaç kişi. normalde kimseyle sorunum olmaz, sevmem de böyle şeyi.

6. 8 Temmuz 2010
  7. MaviEge

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    yarın ilaçlama olacak , dışarıda kalıcaz, eve gelicem bir de komple nasıl temizlik yapıcam bilmiyorum.bebeğimle :KK43: çok moralim bozuk ya bacağımdaki şişlikleremi yanayım, evim komple temizliycem ona mı, bebeğimemi yanayım. kediler hep burda olan gene olacak.ilaçlasak da olacak.napıcam ya. bir de yorgan halı komple temizlemeye vermiştim daha yeni.

8. 8 Temmuz 2010
  9. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    sağlığınız elden gidiyorsa buna göz yumamazsınız. isterse ailemle aram bozulsun şikayet ederim ben. gereken yapılana kadar bırakmayın peşini

10. 8 Temmuz 2010
  11. MaviEge

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    canım işte tek şikayet etmekle olmuyor yoksa gider ederdim, zaten edicem de , dilekçe vericem. ama dikkate alınmıyor.ancak bir kaç kişi şikayet dilekçesi yazmalı.

12. 8 Temmuz 2010
  13. ceyce

ceyce YENİ YIL HEDİYESİ 65 KG Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    siz kendiniz diyorsunuz pis olduğunu bence şikayet edin komşu hakkı diye bişey vardır canım ne o düşüncesizlik,bencillik sizin ufak bebeğiniz var onun sağlığı herşeyden öne gelir kötü olmaktan korkuyorsanız korkmayın yarın ilaçlatırsınız ama aynı şekilde devam ederse ilaçlamanında bir esprisi olmaz bence.gerekirse attırın onu lojmandan yada siz çıkın.

14. 8 Temmuz 2010
  15. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    diğer komşularınız yanaşmıyor mu?

16. 8 Temmuz 2010
  17. ceyce

ceyce YENİ YIL HEDİYESİ 65 KG Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bişey soracağım eşinizin rütbesi onun eşinin rütbesinden büyükmü?askeriyede bu önemlidir yaa eğer öyleyse dikkate alırlar diye düşünüyorum.

18. 8 Temmuz 2010
  19. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Saçını başını yol o pis kadının. Ruh hastasımıdır nedir. 5 gün bulaşık yıkanmaz mıalsanaalsanasmile, mok götürüyor evi bahçeyi desene, ıyyyyybenneyaptımki

Belediyeye şikayet et, askeriyeye şikayet et.
    Ay hiç tahammül edememalsanaalsanasmile