Pişik Kremi Tavsiyesi

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve strawberrylips tarafından 10 Ekim 2008 başlatılmıştır.

10 Ekim 2008
    Konu Sahibi : strawberrylips
  1. strawberrylips

strawberrylips oğlum ve minik meleğim❤ Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    153
    Kızlar bana yardımcı olun lütfen bebeğimin poposu çok kötü pişik oldu ne yapacağımı şaşırdımsenağlama kullanmadığımız krem kalmadı yani eczacıların tavsiyesi üzerine..Önce bepanten krem kullandım olmadı,sonrasında hametan kullandım bugünse eşim travazol diye bi krem almış ama prospektüsünde fazla kullanılması sakıncalıdır diyor sizler bebekleriniz için ne kullanıyorsunuz,bebeğimin canı çok yanıyor düzenli bezini değiştiriyorum hijyeninide yapıyorum ama bebeğimde genellikle ishal var ve altı kuru kalmıyo belkide onun etkiside vardır lütfen kızlar bana bi yardımcı olun,şimdiden hepinize teşekkür ederim...senağlama

2. 10 Ekim 2008
  3. DygEge

DygEge Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    178
    Ödül Puanları:
    163
    gulsahcım gecmıs olsun canım ben pısık kremı sebamed kullanıyorum ve cok memnunum.umarım en kısa zamanda ıyılesır melegın..

4. 10 Ekim 2008
  5. yexsxilxoxzen

yexsxilxoxzen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende chicconun pişik kremini kullanıyorum tavsiye ederim ben çok memnunum. canım bide suyla temizlersen altını daha az pişik olurr

6. 11 Ekim 2008
  7. saturnn

saturnn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    trosyd tavsiye ederim.. benim oğlum da 10 günlükken pişik olmuştu.çok sık kaka yapıyodu.trosyd kullandık hemen geçirdi.günde 3 kere falan sürdüm fazla sürmedim ama.geçmiş olsun...

8. 11 Ekim 2008
  9. SadeceAsk

SadeceAsk Kocasının Bitanesi.. Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    canım geçmiş olsun benim oğlumda büyüyene kadar kan akardı poposundan pişikten bezine geçerdi kanlar sen dşün durumun vahimliğini biz ne denersek deneyelim yavrumu ki yaklaşık 10 ayrı marka krem denedim elimde kremler sürüp duruyordum deli gibi hiç biri geçirmedi zeytinyağı dahil.. en sonunda bildiğin pudradaymış keramet taş tozudur zatürreye yol açar gibi kelimeleri boşver 1 günde kurutacak yavruna acı çektirme daha fazla arkadaşların yazdığı tüm kremler vardı bu kullandıklarımın içinde haberin olsun...

10. 11 Ekim 2008
  11. gxuxzelresim

gxuxzelresim mutluyum çünkü anneyim:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    popolinde çok güzel tavsiye ederim...

12. 11 Ekim 2008
  13. saliha23

saliha23 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence vasalin su bildigimiz clasik yagli heralde turkiyede vezelin diye geciyor kesinlikle tavsiye e3diyorum hem ucuz hemde dogal hoscakalin

14. 11 Ekim 2008
  15. ChoqSeqeR

ChoqSeqeR hayırlısını nasip et ALLAHım Üye

Beğenildi:
    1.145
    Ödül Puanları:
    238
    canım çok geçmiş olsun ilk zamanlar bende çok çektim pişikten öncelikle ıslak mendil kullanıyorsan onu bırak...
    bize de önce acilde bir doktor travazol krem verdi sonra çocuk doktoruna gidince o bunu kullanma daha çok üretir dedi bize şunları tavsiye etti ve pişikten o günden sonra eser yok
    1- poposunu pamuk ve suyla temizleyip kuruladım
    2- baticon sürdüm tekrar kuruladım
    3- sonra doktorun verdiği ilaçları karıştırıp sürdüm ( bactroban ve hametan )
    ilacın fazlalıklarını da kuruladıktan sonra bezini bağladım ve sık sık bezi değiştirdim asla bekletmedim...

şimdi pişikler geçti sadece niveanın pişik önleyicisini her bez değiştirmede kullanıyorum

16. 11 Ekim 2008
  17. kleo

kleo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    birçok krem kullandım + doktorumun yazdığı antibiotikli kremleri,hiç biri işe yaramadı,arkadaşimin tavsiyesi ile zeytin yağı ateşte su da 30-40 dakika ısıttım ve asitli içeceklerden vazgeçtim - pişiklerimiz 2 günde geçti.şimdi üç bezde bir o yağından sürüyorum.

18. 11 Ekim 2008
  19. EU1

EU1 Guest

gülşahcım geçmiş olsun canım..
    pişiği ıslak mendil kullanıyorsan o yapıyor diye biliyorum..
    ben uni baby ıslak pamuk mendil kullanıyorum.. alkolsüz ve parfümsüz..
    sebamed i de hemen hemen her bez değişiminde sürüyorum..ancak bildiğim kadarıyla sebamed krem pişik olmadan evvel düzenli sürülmesi gerekiyor.. pişik oluşmuşsa fazla fayda etmez dedi dr.um..
    benim bebişimin de isilik oluyor poposu ara ara...burada bi arkadaşın da dediği gibi pudra serpiyorum her banyodan sonra ya da isilik oluştuğunu gördüğüm an.. dalin pudra kullanıyorum cidden pudra işe yarıyor..
    bir de en geç 2 saatte bir altını açıyorum ben canım...az da olsa idrar ve kaka bebişin hassas cildini yakabilir diye..sonra daha fazla uğraşmamak için sık sık bezini değiştir canım..
    geçmiş olsun yeniden..