pişik kremi yüze sürülür mü?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve invictus tarafından 7 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : invictus
  1. invictus

invictus Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar 1 aylık çocuğumun cildi hassas kızarıklıklar oluştu sıcaklardan pişik kremi rahatlatıyo sonra gene kızarıyor...pişik kremi yüze sürülmesinde herhangi bir sakınca olurmu? siz hangi markaları kullanıyorsunuz?
    bu kızarıklıkların gitmesi için neler yapabilirim...

şimdiden teşekkürlera.s.

2. 7 Ağustos 2008
  3. sevhan

sevhan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım çok istiyorsan kendi sütünü sür Fazla terletme ben bebek yağını bile yüzüne sürmem Nivea çinko bazlı krem kullanıyoruz çok iyi daha hiç pişiğimiz olmadı.

4. 8 Ağustos 2008
  5. alize_13

alize_13 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sürekli tekrarlıyorsa bence dr bi sor belki başka bişeydir benim oğlumda 1 aylıkken yüzü kızarmıştı çocuk egzaması olmuş dedi dr ve ilaç vermişti

6. 8 Ağustos 2008
  7. eylulum

eylulum Üye Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    1 aylıkken benim kızımda da oldu kırmızı noktalar yüzünün hertarafını kaplamıştı. Doktor sık sık banyo yaptır hiçbişey sürmesen daha iyi ama çok istiyosan bebe yağı kullanabilirsin demişti. Yanlış hatırlamıyosam bişey sürmeden geçmişti.

8. 8 Ağustos 2008
  9. minta

minta Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benimde bebeğin yüz kızarmıştı doktoru ''elidel'' diye bi krem önerdi.günde 1kere o kremden 1kerede saf zeytinyağından sürdüm geçti.zeytinyağında e vitamini varya deriyi onarma özelliği var.tavsiye ederim.halen z.yağı sürerim bebeğimin yüzüne.

10. 8 Ağustos 2008
  11. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben sudocream diye bir marka kullaniyorum pisik icin yapilmis icerigi dr onermisti kizim 4.ayina girecek 1kez pisik olmadi krem sayesinde ama bu krem pisigin disinda egzama,akne.sivilce,gunes yanigi,isilik,yaniklara,yara,mayasila kullaniliyor hatta ben bile bazen sivilceme suruyorum geciriyor ertesi gune kizimin yuzune kullaniyorum dr sormustum surebilirmiyim pisik kremini diye bebek icin olan tum pisik kremleri kullanilabilir zaten popo ciltleri yuz ciltlerinden daha hassastir demisti popoya kullanilan isilige surulur demisti birde z.yagini onermisti saf olanini hatta haftada bir dustan sonra vicik vicik degil ama z.yagi masaji yaparsan cok saglikli bir cildi olur dedi

12. 8 Ağustos 2008
  13. YASON

YASON iki prenses annesiyim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    pişik kremi olarak bübchen kullanıyorum çok memnunum.. benim bebeğimde 1 aylıkken yüzünde kızarıklıklar olmuştu pütür pütürdü doktoru atopiclair diye bir krem vermişti.kullandık ve geçti.

14. 8 Ağustos 2008
  15. Mev*Can

Mev*Can Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    hametan ve bepanten kullanıyorum..doktor yüzünede sürebilirsin demişti..........

16. 14 Ağustos 2008
  17. Ben doğduğundan beri herşeyini dalin kullanıyorum.Bence doktora götür.(Diğer arkadaşın dediği gibi egzema veya başka birşey yoksa) Kızarıklık bebeklerde görülür, önemli değil derse genede tıbbi ilaç verirse kullanma.Hangi markayı kullanıyorsan (doğduğundan beri) o markanın bebekler için ''bebek losyonu'' var.Her banyodan sonra hafifce masaj yaparak sür.Her yerine.Kulak arkasınada.Hem rahatlar.Pşik kremleri bebeklerin poposuna göre yapıldığı (yağ normalden fazla oluyor içinde) için yüzüne sürersen sıkılabilir.Bu sıcakta bizler sürsek duramayız.Benim bebeğimde isilik oldu heryari kıpkırmızıydı.Doktorumuz bebek losyonunu önerdi.Eve gelirgelmez hemen banyo yaptırdım.Losyon sürdüm 1 gün sonra geçti.Halende sürüyorum.Çünkü vücudunu nemli tutuyor.Cildi gerilmiyor.Birde bebeklerin ciltleride genişleme yaparmış büyüdükçe, oda rahatsız edermiş.Kışın (sıcak olmadığından) bebek yağını tavsiye ederim.Bebek yağına çok yağlı dersenizde su bazlı bebek yağları var.Ben dalin kullanıyorum.Tavsiye ederim.

18. 14 Ağustos 2008
  19. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben panaten kullanıyorum almanyadan gelmıstı bı krem bana bende boynuna suruyorum cok kustugu ıcın kızarıyo sureklı hemen alıyo kızarıklıgını