pişik...

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve esther tarafından 19 Mart 2009 başlatılmıştır.

19 Mart 2009
    Konu Sahibi : esther
  1. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    sevgılı arkadaslar. oglum daha 21 gunluk. pişik oldu bı turlu gecmıyo. ama poposunun kenarlar. yanı basen bolgesı. bacaklarının ustu. halbukı oralarına çiş deymiyor. bezden mi oluyo anlamadım. pampers kullanıyorum 2 numara. pişik kremi de sebamed. neyi yanlış yapıyorum anlamadım. neler tavsiye edersiniz?

2. 19 Mart 2009
  3. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Geçmiş olsun. Ben oğlumun temizliğini Uni baby ıslak pamuk mendiller yapıyorum ve desitin krem kullanıyorum. Desitin'in mor renkli olanı pişik tedavi ediyor, mavi renklisi pişiği önlüyor. Şimdiye kadar pişik yüzü görmedik. Mor renkli olanını karşı komşumun oğluna verdim. Bebeğin durumu çok kötüydü günün sonunda mucize bir iyileşme oldu.

4. 19 Mart 2009
  5. zeliscik

zeliscik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ıslak mendil kullanmamanı tavsiye ederim canım.benim kızımda pişk olduğunda dr muz ıslak pamukla sil dedi.bepanten falan kullandım işe yaramadı.öyle kırmızıydıki zavallımın poposu canıda acıyordu.sonra dr başka bir krem verdi 4-5 gün içinde düzeldi.isterseniz ilacın ismini özelden yazabilirim.

6. 19 Mart 2009
  7. smiter

smiter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    canım gecmiş olsun...kıyamam ben o paşaya.....
    benim oğlum 2 ay 19 günlük bir kere pişik ettik ve chicco nun pudrası ve pişik kremini kullandım
    öyle faydalı öyle etkili bir marka ki anlatamam hemen o gün aksama gecti
    kakalı bezle hiç bırakmadım ve hep prima kullandım ve hala kullanıyorum....

8. 19 Mart 2009
  9. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Piyasada birsürü ıslak mendil var. Onlara benim doktorumda karşı. Benim kullandığım safsu ve pamuk'un paketlenmişi. Parfüm ve allerjen yok. ızmirde pediatristlerin hemen hemen hepsi tavisye ediyor.

10. 19 Mart 2009
  11. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ben de ıslak pamuk mendıl kullanıyorum unı baby. ama kaka ya da cıs degen yerlerınde pışık yok. bez değen yerınde var. onun ıçın kafam karısık.

12. 19 Mart 2009
  13. EU3

EU3 Guest

ben evde olduğum süre içerisinde oğlumun poposunu hiç ıslak mendille temizlemedim
    hep ılık su pamukla temizliğini yapıyorum, yaşadığım yerde zeytinyağı tabiri caizse su gibi bol olduğundan poposunu yağlıyorum
    eğer fitil kullandıysam herhangi bir rahatsızlığı için, birkaç gün mutlaka bepanthene krem kullanıyorum, poposunda çatlak oluşmasın diye
    çok istisnai durumlar olursa eğer doktoruna gittiğimizde ya da herhangi birisinin evine gittiğimizde ya da dışarı çıktığımızda mecburen ıslak mendil kullanıyorum
    tavsiyem mutlaka ılık su ve pamukla temizliğini yapın bebişlerinizin
    ben hiç pişik sorunu yaşamadım
    güle güle büyütün bebeklerinizi...

14. 20 Mart 2009
  15. SAPHIRA

SAPHIRA Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    geçmiş olsun cnm.çiş değen yerlerde pişik yoksa ıslak mendilinle alakalı bir pişik değil demekki.bence bezden olmuş sizinki.pampers kullanman demek,bebeğinin cildine ille de iyi gelecek demek değildirki.belki de sizin popişe başka marka bez lazımdır.bende uni ıslak mendilleri kullanıyorum.fakat kremli çeşitinden aldım o pişik yaptı,hemen eskiye geri döndüm.yani aynı marka ama kremlisi olmasına rağmen değişik geldi,olmadı bize.pişik kreminde chiccoyu tek geçerim.sebamedi de çok övüyorlar ama benimkine chicco iyi geldi.tavsiye ederim.maalesef doğru ürünü deneme yanılma yöntemiyle bulmak zorundayız.kolay gelsin ve tekrar geçmş olsun

ankaralym bunu beğendi.
  16. 23 Mart 2009
  17. SEVCAN_84

SEVCAN_84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    canım bende prima bez kullanıyorum iyi pişik kremleri kullanıyordum ama yinede çok kötü pişik oluyordu sonra eltimin annesi bildiğimiz eski arko tüp krem önerdi doktorumadasordum güvenle kullanabilirsin dedi inan bana kızımda ne pişik ne de birşey kaldı kullan bakkk farkı göreceksin...

18. 24 Mart 2009
  19. minnosh

minnosh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    88
    piyasada bulunan pişik kremleri chicco mustelle vs pişik önleyici, pişik olduktan sonra işe yaramıyor. pişik olmasın diye her altını açmada sürmek gerekiyor. pişiği geçirmek için eczanede satılan trosyd kremi kullanın hemen geçiriyor. yada muadili bir kremi eczacınızdan isteyebilirsiniz.