Pişmanlık

Konusu 'Hayat Bilgisi' forumundadır ve realist tarafından 6 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

6 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : realist
  1. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Pişmanlık

Westminster manastırının bodrumunda bir anglikan piskopusunun mezarı üstünde şu sözler yazılıdır.

Genç ve hür iken,düşlerim sonsuzken dünyayı değiştirmek isterdim.Yaşlanıp akıllanınca dünyanın değişmeyeceğini anladım.Bende düşlerimi biraz daha kısarak sadece memleketimi değiştirmeye karar verdim.Ama o da değişeceğe benzemiyordu.İyice yaşlandığımda,artık son bir gayretle,sadece ailemi,kendime en yakın olanları değiştirmeye kara verdim.Ama malesef bunu kabul ettiremedim.

Ve şimdi ölüm döşeğinde yatarken birden farkettim ki,önce yalnız kendimi değiştirseydim,onlara örnek olarak ailemi de değiştirebilirdim.Onlardan alacağım cesaret ve ilhamla,memleketimi daha ileri götürebilirdim.

(alıntı)

2. 6 Ağustos 2007
  3. EU2

EU2 Guest

Yerinde yapilan bir pismanlik bence..
    Sagol paylasimin icin realist...

4. 6 Ağustos 2007
  5. seyran

seyran Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    ben artik kimseyi degistiremeyecegimin farkindayim..galiba yoruldum..insanlari oldugu gibi kabul etmek gerektigini anladim artilari ve eksileriyle..onemli olan insanin kendi eksilerini artiya cevirmesi..tesekkurler realist yine inceden inceye vurdun:)