pişmanlıklarımız için ne yapılabilir...

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve sevilaydinçer tarafından 10 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

10 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : sevilaydinçer
  1. insan hayatında birsürü olay yaşar .hayat budur zaten varılması gereken yere giden yoldur işte bu yolda geçmişe dayalı geçen olaylarda pişman olduğumuz anlara yönelik çalışma yada yöntemleriniz nelerdir...yada duygularınız ...yada yaşadıklarınız...:

2. 10 Mayıs 2009
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.528
    Ödül Puanları:
    363

Hayatımda çok büyük pişmanlıklarım yoktur aslında..
    Ama ufak tefek de olsa var olan pişmanlıklarımla yaşamayı öğrendim..:nazar:

4. 10 Mayıs 2009
  5. zxuxm@rxuxt

zxuxm@rxuxt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Pişman olduğum hiçbirşey yaşamadım... son noktayı koymamak için sabrederim ama sabrım taşmışsa tepkim çok ağır olur. bundan da asla pişmanlık duymam.

6. 10 Mayıs 2009
  7. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Isin püf noktasi budur zaten....pismanlik yasamamak icin gayret etmeli..

Allah akil vermis beyin vermis insanogluna...bunu böyle yaparsam böyle olur diye az cok tahmin edebilir basina gelecekleri... pismanliklarin yüzde 90 aslinda bile bile yasanir...:kahve:

Okulunu bitirmeyen bir genc kiz evlenmeyi tercih eder ve sonra pisman olur...
    Ailesinin uygun bulmadigi biri ile evlenenler cicim aylari gecikten sonra ah keske anami babami dinleseydim der...ve bu böyle uzar gider....:nazar:

8. 10 Mayıs 2009
  9. bekolim

bekolim Gecmis tozdur üfle gitsin... Pro Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    148
    Evet pismanlik yasadigim keske olmasaydi, simdiki aklim olsa su sekil hareket ederdim dedigim
    yasanmisliklarim oldu ama ne mumkun zamani geri cevirmek, yasanmamis saymak kendini teselli icin
    diyebilecegin tek soz iyisiyle kotusuyle dogrusuyla yanlisiyla benim hayatim, iyi ki yasamisim...:nazar:
    pek dertli gordum bu siralar kendimi:nazar: yazik bana:nazar:

10. 10 Mayıs 2009
  11. fatosbrn

fatosbrn öcükle böcük:)) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    geriye dönüş olmayacağına göre hiçbirşey yapılamaz kanaatimce
    ha bundan sonra pişmanlık yaşamayım dersek çok fevri davranmamak düşünerek haraket etmek bide geçmiş pişmanlıklarımızdan ders çıkarıp tekrarlamamak en önemlisi
    tabi yine kanaatimce:nazar:

12. 10 Mayıs 2009
  13. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    pişmanlık duyduğumuz konuyu kaynağı sebeplerini beynimizde iyice bulup ona göre çözüm arayabiliriz.

çalışıp geçmediğimiz bir dersten dolayı bir yılımız uzadıysa okulda o fazladan geçecek 1 yılı daha verimli geçirmenin yollarını bularak hafifletiriz sıkıntıyı..

yada eşimiz ve ailesiyle kötü bir sorun yaşadık zeytin dalı uzatıp güzel etkinlikler yapıp hafızaya iyi şeyler bırakar hafifletebilirz belki üzüntüyü..

en iyisi pişman olacağımız şeyler yapmamak ve söylemektir amaa... aması çok işte.....

14. 10 Mayıs 2009
  15. kuzum85

kuzum85 aşk bir yangın Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    bir daha aynı hatayı yapmayarak ve düzeltmeye çalışarak olabilir ama düzeltilebilecek bir pişmanliksa epğer

16. 10 Mayıs 2009
  17. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Ben eskiden hiç pişman olmazdım yaptıklarımdan o kadar fazla hatamda olmadı zaten.... tek pişman olduğum konu aileme bu kadar boyun eğmeseydim zamanında sesimi çıkarsaydım böyle alıştırmasaydım :mymeka: Pişman olmakla yada pişmanlıkları düşünmekle ancak kendimize zarar veririz önemli olan olan oldu deyip ileriye bakabilmek :eek: hem o zaman öyle olması gerekiyodur ondan öyle yapmışızdır :kahve:

18. 11 Mayıs 2009
  19. sevgili arkadaşlarım harikasınız...gerçekten yaşanmış bütün olaylardan gerekli dersimizi alsak alsakta hayatın farkındalığını yakalasak dimi...ve öyle güzel günler yaşasakta hiç pişman olmasak...işte bazı şeylerin dönüşü olmayınca insan keşke diyor elde olmadan...bu benim hayaım iyiki yaşamışım dediğinizde o bölümlerin başka şekilde yaşanmış olması yüreğinizi titretiyor...