pitozis mi yoksa göz kası yavas mı acılıyor

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve kota tarafından 23 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : kota
  1. kota

kota Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    oglum neredeyse 2 ayylık hala sag gosunu tam acamıyor doktora goturduk ama takip edicez gerekirse ameliyat edilebiliyormuz fakat iyiye gidiyor gibi gözbebegi tam gorunuyor ama merak ediyorum bebeginde boyle bi durumla karsılan oldumu tecrubelerinizden faydalanmak istedim yavas yavas iki goz de esitlenir diyor bi arkadasımın bebegi de oyeymis ama sonradan esitlenmiş sizce de oyle mi olur?

2. 26 Haziran 2009
  3. sevtun

sevtun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sanırım brnim oğlumda da aynı sorun var. Sol göz kapağı az açılıyor. Doğduğunda da sol gözünü az açıyordu.Sol gözünde 40 gün kadar enfeksiyon oluştu.Sonradan enfeksiyon geçti ama 2 aylık olmasına rağmen gözünü tam olarak açamıyor.Doktor enfeksiyona bağlı kapak kalınlaşması olmuş olabilir dedi. takip ediceğiz dedi.başka bir doktora götürmeyi düşünüyorum.
    Sizinle bilgilerimizi paylaşmayı isterim.

4. 30 Haziran 2009
  5. kota

kota Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tabiki memnuniyetle paylasırım..biri profesor biri docent cocuk göz hususunda basarılı 3 ayrı doktora goturdum.4.ayda 7.ayda ve 1 yasında tekrar kontrol edilecekmiş.ama gözbebegini kapatmadıı için görmede bi problem olusturmıcak dediermuhtemelen 1 yasa kadar dahada iyi olcakmıs.ilerde belki biraz estetik problemli olabiilr dedi doktor pnuda kafaya takmayın her insanın yuzunun bir yarısı digerinden faklı olur ama bu sizi rahatsız ederse 9 yasında ufak bir operasyonla duzeltılebilirmiş.şimdilik bu.ama bizde enfeksiyon hiç olmadı goz kapagı kasının tembelliğinden ileri geliomus jimnastğe de gerek duymadı...daha iyiye gider daha kotuye gitmes dedi artıkumitliyim daha cok.işallah doktorn ded,iği olur

6. 1 Temmuz 2009
  7. sevtun

sevtun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim oğlumunda gözü iyiye gidiyor çok şükür. gözbebeği tam olarak görünüyor. Hatta 2 gözü arasındaki farkı şuana kadar farkedip soran olmadı da diyebilirim.Ancak yine e çok endişeliyim. Bu hafta başka bir doktora gideceğiz. Bakalım o ne diyecek? Bilmiyorum merak edermisiniz ama size doktordan sonra tekrar mesaj yazarım.
    Bu arada mesajınızı okuyunca yüreğime su serpildi diyebilirim. Demekki zamanla düzelen bir durum. İnşallah bizimle aynı sorunu yaşayan tüm bebişler iyi olur. Çünkü ben bu durumu paranoya haline getirdim diyebilirim

8. 1 Temmuz 2009
  9. kota

kota Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bendeendişeliyim ama doktorlar içimi rahatlatıyor tabiki habr verirseniz sevinirim ben pek giremiyorum nete oglumun sayesinde ama er gec cevabınızı okurum.iyi olcaklar işallah...

10. 7 Temmuz 2009
  11. sevtun

sevtun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    oğluşumu doktora götürdük. Doktor bayan kesinlikle pitoz olmadığını tamamen 2 gözü arasındaki farktan kaynaklanan bir durum olduğunu söyledi. Yani endişelenecek bir durum yok dedi. Ama nedense pek tatmin olmadım. Zaten doktorunda sol göz kapağı biraz düşüktü. Yani o bu durumu çok basit bir şeymiş gibi algıladı .
    Bu arada sizden birşey öğrenmek istiyorum. Sizin oğlunuzunda 2 göz kapağı çizgisi birbirinden farklı mı?

12. 9 Temmuz 2009
  13. kota

kota Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet arkadasım normal olan gozundeki cizgi digerinden daha belirgin ama eger pitoz olsaydı dedi doktor,az acılan gozunde goz kapaı cizgisi hiç olmazdı dedi bu cizginin olması iyi birsey dedi.sonuc olarak az acılan gozuyle arasında fark var ama hiç yok degil.sizinki de oyledir işallah daha iyiye gidecektir isallah bi tanıdıgımızın torunun fotograflarını gordum onların 3 ay hiç acamamıs yazık bebekleri ama 6 aylık fotografını gordum hiç fark yok denecek kadar azalmıstı.6 aydan sonra azalacak işallah.doktor 4. 7. ve 1 yasına girmeden önce doktora muayene ettrimemi soyledi ben pek bilemeyebilirim ama gönerebilirsen özelden bana oglunun fotografını gönder bi bakayım karsılastırayım.

14. 10 Temmuz 2009
  15. sevtun

sevtun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    özelden nasıl msj yazılıyor bilmiyorum. Ama foto göndermeyi isterdim. Hatta sizin oğlunuzun fotosunu da görmek isterim.
    Sizin yazdıklarınızı okuyunca biraz rahatlıyorum ama yine de çok endişeleniyorum. Her an aklıma ya düzelmezse ne yapabilirim gibi şeyler geliyor. Sanırım bu durumu fazla büyütüyorum.Ama kendime engel olamıyorum. Ne de olsa hayatta bir tek oğlum var. Onun ilerde üzülmesini istemiyorum.
    Bu arada benim oğlumun az açılan gözünde 2 tane gözkapağı çizgisi var. Geçen haftaya kadar altta yeralan gözkapağı çizgisi ile gözünü açıyordu. Biraz japon bebkleri andırıyordu. Bu hafta üst gözkapağı çizgisiyle açmaya başladı. Aslında bu iki çizginin tam ortasından açabilse sorun kalmayacak.Çünkü normal olana gözündeki gözkapağı çizgisi tam ikisinin ortasından geçiyor.

16. 12 Temmuz 2009
  17. kota

kota Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet arkadasım iki tane gibi sanki çizgisi.benimki de simdilerde dha yukardaki cizgisi cukur olusturuyor.gercekten de digerinin cigisi bu ikisinin arasında kalıyor gibi bende hep bunlara dikkat ettim.sanki bugun altta olusan cizgi digeriyle aynı hızada gibi ama tam olarak o cizgide cukur olusmuyor henuz.işallah ilerde daha iyi olucak.foto gondermeyi bilmiyorum ama denerim musait olabildigim birgun.sizin oglan hac aylıktı?benimki artık 3.5 aylık diyebiliriz gelişmeler sevindirici ben hergun yanında oldugum için farkı cok anlayamıyorum ama daha az gorenler daha iyi bulduklarını soyluyolar.iyi gunler dilerim sevtun arkadasım gelişmeleri takip edelim beraber.

18. 13 Temmuz 2009
  19. sevtun

sevtun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sanırım ikimizin oğlunun da durumu ve gelişmeleri benzer özellikler gösteriyor.Oğluşunun durumunun iyiye gitmesine çok sevindim. ınşallah en yakın zamanda ikisi de çok iyi olacaklar.oğlum 20 Nisan doğumlu.Bir de şunu sormak istiyorum. Göz kasları gelişsin diye bir şey yapıyor musun?Doktor bir şey önerdi mi? Benim gittiğim doktorlar hiç bir şey önermedi ama ben oyuncakları göz hisasında tutup aşağı yukarı sürekli hareket ettiriyorum. belki faydası olur diye.