PKO bendedee:((((((((((((((((((

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve bebeklik tarafından 7 Kasım 2007 başlatılmıştır.

7 Kasım 2007
    Konu Sahibi : bebeklik
  1. bebeklik

bebeklik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar yumurtalıklarımda folikülel kist gözükmüştü...dünde alttan ultrosonum vardı ordada iki overde polikistlik yapıdadır diye elimde ultroson raporu var...hattaa rahim duvar kalınlığım 4,9 mm....en son adet 19 ağustosda olmuşttumm.....ve bana dr çocuk istemiyorsan sana doğum kontrol ilacı vereyim dedi...yok dedim istiyorum..o zaman inferlite polikliniğine git dedi..orda tedavine başlansın dedii...bende ama adet olmam gerekmiyormu dedimm ...offf artık bunaldım hastaneden ondan dedim..düşündü bana bakdı.. o zaman sana ilaç yazacam bu ilacı hergün içeceksin düzenli bırakdığğında 1 hafta içinde adet olacaksın vede dediğim yere gideceksin tammı dedi bende tamam dedim ...ilacı verdi akşam içmeye başladım...progestron hormonu içtiyim ilaç sanırım .....21 gün içecem benım rahmimi kalınlaştıracakmış...

şimdi arkadaşlar bendemi pko hastasıyım....acaba 2,5 aydır adet olamadım ondan oluşmuş olabilirmi??????
    dün akşam çok ağladım..üzüldüm yemek yaparken ağladım dizi izlerken ağladım..eşim bişi anlatıyordu ağladım...eşimde çok şaşkın...şaşırdıı....

gerçekden tedaviye gerek kalırmıykii.??????????????

bana ne olur yardımcı olunnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

2. 7 Kasım 2007
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım bende de pko vardı sonra pko luktan çıkıp kistlere dönüştü iyice.dr kontrolünde tedavimi oldum.şimdi hepsinden temizlendim.
    rahat ol lütfen
    herkes de olan bir şey bu..sakın kasma kendini..tedavi edilebiliyor..
    geçmiş olsun şimdiden

4. 7 Kasım 2007
  5. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    bebeklik cnm günaydın ben evliliğimin ilk aylarında yakalandım ve 2 sene sonra bana o teşhisi koydular ne şanslısınki senin basında anlamışlar ben 2 senede 23 kilo aldım ve şimdi 1 hafta diyeti bırkasam hemen kilo alıyorum ....
    şimdi sakin ol ben bebek istemediğim için d.kontrol hapı kullandım ...
    ama 2 ay kendiliğimden adet görüp bu ay olmadım şuan 40 gün korunmadığım için bebek olabilceğini düşünüyordum ama şaun o ümidimde yok pko olduğum için yine kist olmuş olabileceğini düşünüyorum...

sen şimdi doktorun dediği ilacı kullan ve muahakkak tedavi ol bu hasatlık çok kilo aldırıyo o yüzden muhakkak tedavi öneririm ...sormuşsu adet olamadığımız içinmi diye ben çok araştırdım kiminin yumurtalık yapısından kiminin adet düzensizliğinden kaynaklanıyor .....şimdi piskolojini çok sağlam tut ve tedavi ol inan tedavi sonrası hamile bile kalabilrisin.....sıkma canını lütfen

6. 7 Kasım 2007
  7. Morgxuxl

Morgxuxl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle şu karamsarlğı bırak.. ne o ağlamak falan??? sen şimdiden böyle yaparsan oooo işimiz var senle bebek... yılların pkos hastası olarak diyorum ki stres yok kilo yok tedaviye devam ve mutlu son...
    tamam mı canım

8. 7 Kasım 2007
  9. yarenkxixzxixm

yarenkxixzxixm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşım bendede aynı problem var.ama bu kadar karamsar olma.tedavisi olmayan birşey değilki buu.bende bebek için tedavi görüyorum şimdi.bakalım hepimiz hakkında hayırlısı inşallah.sen moralini bozme.hallolur merak etme.bu arada pkos adet düzensizliği yapar.ben bekerken yılda 4-5 kere adet olurdum.

10. 7 Kasım 2007
  11. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bebekilk geçmiş olsun canımm allah beterinden saklasın şükret canım ,iinasnız biz hastalıklar bizim için ,,,en yakın zamnda tedavi olman deileğiyle

12. 7 Kasım 2007
  13. CORUMUNCADISI

CORUMUNCADISI 3 yavrum kuzumlarim Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    gecmis olsun canim allah yardimcin olsun bende adet olmadim bi ay olcak ama doktora daha gitmedim korkuyorum test yapcam gebelik icin onun icinde korkuyorum ama bi kac gun sonra doktordan randevu alcam yarin once test yapcam bi sey cikmazsa bakalim hersey bizim icin hayirlisi olsun :

14. 7 Kasım 2007
  15. EU3

EU3 Guest

canım benım sakın üzme kendini artık herşeyin bir tedavisi varkaramsar olmak hiçbirşeyi çözmez....

16. 7 Kasım 2007
  17. txuxlayy

txuxlayy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun dünür üzme kendini.bak sürekli hastaneye gittiğini söylüyorsun
    orda ne dertleri olan insanlarla karşılaşıyorsun dimi haline şükret karamsarlığı da bırak yoksaaaa:eek:klava:

18. 8 Kasım 2007
  19. bebeklik

bebeklik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    herkeze çok teşeküür ederim..bugün daha iyiyiym..ilacımı her gün akşam düzenli içiyorum sankimide bulantısı yapıyor....dr demişti:)

drımkızı canım çok saol ....haklısınbende son 6 ayda 12 kilo aldım bende neden alıyorum demiştim ...demekki bundan....

gulşahs canım evet tedavimi olacam bakalım belkide hamile hemen kalabilrim :)kalab,ilirmiyimki??????

tamam morgül:)))evet kilo yok bugünden itibaren diyet ...en azından plavv vede ekmekden uzak duracam:)))

yaa yaren kızı 3 aydır adet olmuyorum demekki nedeni buymuşş....inşallah canım tedavin olumlu olur...herkeze allah bebek versin yaraabbiimmm....

evet murgizciğim herşey bizim için...eşimde bana destek olduu olur ya kafana takma diye.bir an kötü olduğdum..sersem gibiydim ogün......

çorumlu cadı yapda testde bakalım varmı bişi:)))))canım allah gönlüne göre versin...herkeze bebek versin....

evet meliş82 haklısın tedavisi var ve belkide yeni oldu çünküadet düzensizliğim yokduu..işde korunuyorduk belkide anlamadık..neysee tedavi ye evet kiloya hayıırr:))))

evet tülayy haklısın neler var yyaaa...onlar aklıma gelince allahıma şükür ediyorum....işte o gün biraz kötüydüm bugün iyiyim :)) dünür seninkinin cinsiyetti neyki yaa inşallah oğlun olurr:)))benimde kızım hanii erkek kızdan büyük olurya oaçıdan:)))))bekle arkandan gelecem allahın izniyle:)

ben şimdi 21 gün ilacı içecem 1 hafta içinde adet olmam lazım.....dün 2. gündü..19 gün kaldı:))

allah isteğen herkeze bebek versin....