pko hastaları şeker ilacıyla ilgili

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve supremunvale tarafından 22 Kasım 2007 başlatılmıştır.

22 Kasım 2007
    Konu Sahibi : supremunvale
  1. supremunvale

supremunvale Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bişey sormak istiyorum: pko olup da şeker ilacı kullanan arkadaşlara; dr.um bana glifor verdi. günde 1 tabletle başla daha sonra arttırırsın,günde iki tablet kullanman gerekiyor dedi. ama ben 10 gündür kullanıyorum. henüz günde 2 tablete geçmedim. sizce nezaman geçmeliyim. günde iki tablet kullanan arkadaşlar varmı aranızda??? sizde de yanetkisi oldu mu bu ilacın. ben başladığımda çok zorlandım. şimdi geçti ama ikinciyi almaya korkuyorum açıkçası...

2. 22 Kasım 2007
  3. GAMZELXIX

GAMZELXIX UĞURBÖCEĞİM GEL ARTIK Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende glukofen kullanıyorum...dr.ilk 3 gün günde yarım tablet,sonraki 3 gün günde 1 tablet..daha sonra da günde 2 tablet iç,o zaman bulantı yapmaz demişti.... sanada ilaç ilk günlerdeki gibi ağır gelmiyorsa,2 tablete geçebilirsin...bir kaç gün bulantı oluyor ama sonra bünye alışıyor...

4. 22 Kasım 2007
  5. supremunvale

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler gamzeli. ilk günlerde bulantının yanında ishal de yapmıştı aslında tekrar olmasından korkuyorum. ama bulantılarım falan geçti. artık yanetkilerin hiçbiri kalmadı. çok sağol canım bende yarın sabah ikinci tableti alayım artık. senin sorunun ne?? paylaşmak istermisin?? sadece pko mu?? burada olduğuna göre sanırım sende hepimiz gibi bir melek sahibi olmaya çabalıyorsun. umarım herşey gönlünce olur....

6. 22 Kasım 2007
  7. GAMZELXIX

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım bendede ishal yapmıştı..ama bünye zamanla alıştı...şimdi günde 2 tablet içiyorum ve dokunmuyor...1.kutu bitmek üzere...bende pko hastasıyım..adet günümü bekliyorum,3.günü hormon testlerim yapılacak ve yumurtlama takibi yapılacak..şimdilik pko dan başka bir sorun görünmüyor,inş. testlerimde iyi çıkarsa..çalışmalara devam :))
    senin sorunun ne?

8. 22 Kasım 2007
  9. supremunvale

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım sorunumuz tamamiyle aynı. bendede şimdilik sadece pko görünüyo. adeti bekliyorum bende hormon testleri için. birde yumurta takibiyle beraber yumurta çatlatma iğnesi yapılacak. inşallah iy çıkar sonuçların. nezamandır çalışıyorsunuz? pko yeşhisi nezaman kondu? rahim filmi çekildi mi? ben 1 senedir progestan kullanıyorum,kendiliğinden olmasını bekledik.ama şimdi dr'um üç ay çatlatma deneyip tutmazsa rahim filmi çekicez dedi. inşallah sonuçların temiz çıkar, benimde testlerim temiz çıkar. bakarsın aynı dönemlerde tedavi oluruz. inşallah dileklerimiz gerçek olur. biranönce meleklerimizin dünyaya geleceği müjdesini veririz birbirimize. sanırrım bunun stresinden sebep bir türlü adet olamıyorum.söktürücü kullandım ama halen yanıt yok :KK43: senin adetinin nezaman olması gerekiyor?

10. 22 Kasım 2007
  11. seherim

seherim MELEKLERİM BENİMLE Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    slm kızlar bende sohbetınıze katılmak isterim bende pkos hastasıyım ama benımkı rahımd ekistler şeklinde degıl hormonlarımda sorun var sizinde sorun hormonlarınızdamı yoksa kistmi var doktor banada şeker ılacı verdı ama cok bulantı yaptı 3 gun kullanabıldım bıraktım şimdi mecburen tekrar başlıycam birde bu ılaclar sizde kilo verdırdımı :uhm:

12. 22 Kasım 2007
  13. Kizil Deniz

Kizil Deniz Acil tıp teknisyeni :)Yiğit anası Üye

Beğenildi:
    119
    Ödül Puanları:
    153
    bana hiç kılo verdırmedı bende pko luyum hiç etkı etmedı dıyebılırım glukofen benım hormonlarda sorun yok dktr zayıflayınca olur dedı zayıfladım gene hamiş olamadım stresten gene kılo aldım ama en cok pkolu hastaya zayıflamak ıyı gelıyo anca zayıflayınca gıdıyomuş kısler bana oyle dedı doktor

14. 22 Kasım 2007
  15. GAMZELXIX

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben 5 senedir polikistikoverim..evlenmeden önce doğum kontrol ilaçlarıyla tedavi gördüm..o şekilde düzenli oluyordu..daha sonra çok fazla yan etkisi oldu bende kilo artışı,sinir..ilaçları bıraktığım zamanda ya 3-4 ayda bir oluyordumm..ama son 1,5-2 senedir & 80 oranında düzelme oldu..ilaç kullanmadan da her ay adet oluyordum ....ama 5 ay önce babamı kaybettik ve üzüntüden tekrar adetlerim düzensizleşeme başladıı..4 aydır tekrar denemeye başladık..

16. 22 Kasım 2007
  17. seherim

seherim MELEKLERİM BENİMLE Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle allah sabırlık versın bende babamı kaybettım 7 yıl oldu acısını cok iyi bilirim senağlama
    canım senın pkos kistler şeklındemi yoksa hormonlarındamı sorun var ben her ay düzenli adet oluyorum ama yumurtalar olgunlaşmıyr hormonlar yüzünden

18. 22 Kasım 2007
  19. GAMZELXIX

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ümitsiz olamyalım kızlar....çünkü ben hiç tedavi olmadan,ilaç kullanmadan evliliğimin 6. ayında hamile kaldım ama düştü bebeğimm..:KK43:(