Pko Hastasi Olupta Tedavi Görenler!!!!

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve sercan tarafından 18 Mart 2008 başlatılmıştır.

18 Mart 2008
    Konu Sahibi : sercan
  1. sercan

sercan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ARKADAŞLAR NE DERTLİ Bİ HASTALIK BU YA.ÇOK SABIR VE ÇOK ÇABA GEREKTİRİYOR ANNE OLMAK İÇİN. VE BEN BU SABRI BAZEN KAYBEDİYORUM ÇOK YIPRANDIM SANKİ EĞER ARANIZDA HAMİLE KALMAYI BAŞARMIŞLAR VARSA LÜTFEN YAZIN VE BANADA UMUT OLSUN.:teselli:

2. 18 Mart 2008
  3. d.e.s.i.r.e

d.e.s.i.r.e ღ benim minik kuzum ღ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bu hastalıktan bende de war pko olup hamile kalan arkadaşlar hangi tedavileri dördüklerini de anlatırlarsa çok sevinirima.s.

4. 19 Mart 2008
  5. aleyna72

aleyna72 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aminnnn bende var uffffff cok yogunum kızlarrr

6. 19 Mart 2008
  7. nayhan

nayhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende PKO hastasıyım. Ve 1,5 senelik evli, 3 aylık hamileyim. PKO hamile kalmanıza engel değil. TSH, Prolaktin ve diğer hamile kalmanıza engel olabilecek hormonlarınıza baktırın... Benim TSH'ım yüksekti tedavi ettirdik şuan ilaç kullanıyorum. Sonrasında prolaktinim (süt hormonum) yüksek çıktı aptal doktorlarla uğraştım ama yılmadım onu da tedavi ettirdim. Sonrasında başka bir kadın doğum doktoruna gittim ve yumurtan var çatlayacak dedin sonrasında hamile kaldım. PKO hamileliğe engel değil hamile kalabilirsiniz zor olur ama kesin hamile kalınmaz diye bir şey yok. Eğer uzun süredir hamile kalamıyorsanız tekrar söylüyorum diğer hormonlarınıza baktırın. Başka bir sorun vardır. Ne yazık ki bu hormonların hepsi birbirine bağlı ve biri bozuldu mu hepsi tekliyor :KK43: En başta stresten uzak durun çünkü beyindeki hipofiz beziniz bütün bu hormonları yöneten nokta ve tek bozulmasına sebep stres ve sıkıntı. Hiç canınızı sıkmayın.. Doğru doktorlarla muhattap olun.. Çok araştırın ve doktorunuzu beğenmiyorsanız sorularınıza cevap vermeyip sizi aydınlatmıyorsa doktorunuzu değiştirin.. Birde bütün hormonlarınız normal çıkarsa eşinizin testlerini yaptırın belki eşinizde bir sorun vardır..

8. 19 Mart 2008
  9. seffaf27

seffaf27 Guest

arkadaşlar pko, pkos farklımı. bende pkos liyim sürekli düzensiz oluyorum 3 aydır glucophage sabah tok karına bir ilaç kullanıyorum şuan hiç faydasını göremedim uzun süremi kullanmam gerekiyor ayrıca bebişimizde olmuyor........

10. 19 Mart 2008
  11. nayhan

nayhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet PKO ve PKOC aynı şey. Adetleriniz düzensiz ise prolaktin hormonunuza da bir baktırmanızı öneririm. Bende uzun süre akşamları yemeklerden önce novanorm yemeklerden sorna glucophage kullandım. Bunu kullanma sebebi; insülin direncini kontrol altına alıp fazla yemeyi engellemek. Kilo vermeniz gerekmektedir.

12. 19 Mart 2008
  13. NurDer

NurDer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    108
    Malesef bende de aynı dert var kızlar. İnsülin direncim yüksek ve pko var. pkonın tün etkilerini yaşıyorım tek düzenli işleyen adetlerim her ay düzenli olurum ama kilo saç dökülmesi yağlı cilt ve en önemlisi hamile kalamama. Doktor sorunu yaşıyorum gerçektgen bana her konuda bilgi verecek beni aydınlatacak ve tedaviye başlamak istediğim bir doktor bulamadım koca İstanbul da:KK43: Herşeyin hayırlısı olsun diyelim. Umarım Allah hepimizin dualarını kabul eder

14. 19 Mart 2008
  15. Elif26

Elif26 @şkısın@ @şık Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bende pko hastasıyım geçen sene tedavi olmaya başladım yumurtlama gibi bir sorunum olmadı her ay ilaçlarla yumurtam gelişiyordu bazen 3 tane olduğu bile oluyordu çatlama iğnesi ile hamile kalamadım sonra bunaldım ve tedaviyi bıraktım.Bıraktıktan 4 ay sonra hamile kaldım ama bebeğim yaşamadı.pko nun diğer bir sorunuda bu hamile kalsanız bile bebek ölebiliyor.Şuan adetlerim düzenli ama tüylenmeye çare bulamadım:uhm:

16. 19 Mart 2008
  17. bengusu

bengusu herşey güzel olacak... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    pkos rahatsızlığı malesef sabır işi,önce düzensiz olan adetleri düzene sokmakla başlanıyor ki bu süreçte ben herhangi bir ilaç kullanmadım,kilo verdim ,yürüyüş yaptım ve düzene girdi sonunda,sonrasında ise okuduğum kadarıyla yumurta takibi vs. ,şu an bebek için herhangi bir tedavi görmüyorum,zamana bıraktık doktorum öyle söyledi ama bazen sıkılıyorum pcos olan arkadaşlar genelde ilaç kullanıyor ya da bebek için tedavi oluyorlar oysa ki ben yalnızca bekliyorum,benim doktorum niye böyle bir şey yapmadı anlamıyorum,
    bu yüzden kafam karışık içim rahat değil,birkaç ay daha bekleyip başka bir doktora gitmeyi düşünüyorum,belki o zamana kadar kendiliğimden hamile kalırım bilemiyorum......

18. 19 Mart 2008
  19. papatyaaaa

papatyaaaa şükürler olsun ALLAHIM Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bence sen biran önce doktorunu değiştir derim bende pko vardı doktorum süper bir insan ve su an hamileyim biz 6 ay ilaç denedik olmadı çatlatma iğnesi olmadı arada kist gelişti ama 20 ayın sonunda olduu hsg nin etkisi diyor doktorum sabırlı olun dua edin tedavi olun mutlaka inşallah hepiniz tek tek o güzel haberi verirsiniz burdan