pko 'ın sebep olduğu saç dökülmesine çözüm

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve bulutumut tarafından 10 Kasım 2010 başlatılmıştır.

10 Kasım 2010
    Konu Sahibi : bulutumut
  1. bulutumut

bulutumut Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    113
    slm kızlar ben saçımın dökülmesi sebebiyle bir süredir takip ediyorum bu siteyi. dökülmenin sebebi polikistik over . en son cyclo prognova kullandım ama kullandığım haplar saçıma etki etmedi. hayıt tohumunun ve civan perçeminin adet düzenlediğini duydum deniyim dedim 10 gündür sabah akşam ikisini karıştırıp içiyorum. saçlarımın dökülmesi öncekine göre baya azalmaya başladı. birde bu ay adet olabilecekmiyim merak ediyorum... bu arada mecit efendinin sarımsaklı şampuanını kullanıyorum ve saç bakım yağlarıyla bakım yapıyorum .

2. 11 Kasım 2010
  3. stelph

stelph Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    76
    ben de pcos hastasıyım artık başımın ön kısmı açıldı psikolojim çok bozuk kilo veremiyorum 20 yaşındayım aynalara bakamaz oldum napcam bilmiyorum allahım nası bi hastalıktır bu.. rabbim yardmcımız olsun.. canım benm saçlarıma da iyi gelir mi benm saçımın önü çok seyrekleşti nası kapıcamı şaşırıyorum..:KK58::KK58:

4. 11 Kasım 2010
  5. bulutumut

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    113
    bende 22 yaşındayım daha:KK43: ve bu hastalıktan artık sıkılmaktan başladım 2 sene öncesine kadar saçlarımda böyle bir problem yoktu ama baya bi seyrekleşmeye başladı. bizim saçımızın dökülmesinin temel sebebi zaten hormonal bozukluk bu düzelse saçımızda dökülmücek. adet düzensizliği topiğinde çok okudum bu bitkileri ve bunun sayesinde birçok kişinin adeti düzene girmiş. bn daha yeni başladım yani adet günüm gelmedi bekliyorum merakla nolucak diye. sende kesinlikle kullanmalısın bnce denemekten ne çıkarki. bn aktardan aldım sabah akşam içiyorum. içine bide pekmezle bal koyuyorum hem tadı güzel olsun hemde faydası olsun diye. artık bi yerdden başlamamız gerekiyor. seyrelen yerler için ben minoxil kullanmaya başladım. sende bu iki bitkiyi içmeye bide minoxil kullanmaya başla canım.

6. 13 Kasım 2010
  7. berna8735

berna8735 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende pko luyum.22 yasındayım yazz kullanıyorum bnmde saclarım dökulluyor. doktra gtmeyı düşünüyorum bu bıtkı tam olarak ne ıcın. bıraz anlatrmısın

8. 13 Kasım 2010
  9. bulutumut

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    113
    hayıt tohumu; Hayıt otu hipofiz bezini tetikleyerek kadınlık hormonlarının dengeler. Kadınlık hormonlarını doğal yöntemlerle dengelediği için,yan etkisi yoktur. Sentetik hormon tedavisi gören kadınlarda ise yan etkiler görülebiliyor.
    * Hayıt tohumu, adet stresi ve adet gerginliğine iyi geliyor. Hayıt tohumu , bu tür sorunu olan kadınlarda 2 hafta içinde etkisini gösteriyor. Daha iyi sonuç alabilmek için 3 ay kullanmak gerekiyor.
    * Hayıt tohumu adet düzensizliklerini giderir. Kanamanın az veya çok olması, kanamanın ağır veya sancılı geçmesini düzelterek , düzene koyar.
    * Hayıt tohumu, aynı zamanda hem kadınlarda cinsel istek arttırıcı, hem de cinsel istek azaltıcı özelliğe sahiptir. Yani, cinselliğiniz çok fazla ise azaltır, az ise isteği çoğaltır.
    * Hayıt tohumu, yumurtlama periyodunu düzenler, hamile kalma şansının artırır.
    * Hayıt tohumu, doğum kontrol hapı kullanımına son verildikten sonra vücudun tekrar doğal dengesine kavuşmasına yardımcı olur.
    * Hayıt tohumu, hem erkeklerde hem de kadınlardaki hormon dengesizliğinden kaynaklanan kıllanma (tüylenme) ve sivilceler için de tedavi edici özelliğe sahiptir.
    * Doğumdan sonraki ilk 2 hafta içinde, hayıt meyvesi alındığında, anne sütü belirgin derece de artar.

civan perçemi: Bu bitki, bayanların sancılı ve depresif gecen regl dönemlerinde, menopoz öncesi ve sonrası çekilen rahatsızlıklarda çok etkilidir.

Ayni zamanda kadınların üreme organları için de pek çok faydası vardır. Rahim kanseri, çeşitli rahim rahatsızlıkları, yumurtalık iltihaplarında içilen civanperçemi çayları çok yararlıdır. Miyomlar ve beyaz akıntılar için, yarım banyolar tavsiye edilebilir.

canım daha bunun gibi birçok bitki var aslında. bnde bu sitenin jinekoloji bölümünde okudum hayıt tohumu kullananlar diye bir başlık var oku sende birçok kişinin memnun kaldığını görürsün. denemekten zarar gelmez zaten bn kullandığım hapların bi faydasını göremedim çünkü sonrasında gene adet olamıyorum. birde bu şekilde denemeye karar verdim sonucu gene yazarım ama bn saçlarımın eskisi kadar dökülmediğinin farkındayım.

10. 14 Kasım 2010
  11. berna8735

berna8735 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cevabın için teşekkürler canım. ben şimdi doğum kontrol hapı kullanıyorum ya ^hormon tedavisi görenlerde yan etki yapabilir diyor^ hap kullanırken kullanmasam mı. birde soğan kürü çok faydalıymış ama bende hiç denemdim. duydum okudum sadece siz hiç denedinizmi.

12. 14 Kasım 2010
  13. bulutumut

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    113
    peki ne kadar kaldı hap kullanma sürenin bitmesine? ben yazz ı 6 ay kullanmıştım sonrasında 1 2 ay düznsiz adet oldum ve gene olmamaya başladım zaten belli zmanlarda doktora ğidip hap kullanıyorum ama artık hap kullanmaktanda sıkıldım. canım o zman sen haptan sonra başlaa ama bu konuyla ilgili topiği oku derim orda vardır senin gibi hap kulllanıpta içmekte tereddüt edenler. soğan kürünü bnde duyuyorum ama bana bunu yapmak daha kolay geldi ilk bunla başlıyım dedim 3 ay içmeye karar verdim sonuç alamazsam onuda denerim. umarım sorunlarımız çözülürr şifa versin Allah hepimize..

14. 14 Kasım 2010
  15. berna8735

berna8735 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    amın inşallah.ben 1.5 aydır kullanıyorum. doktor evlenene kadar kulln dedı bırktığında yıne dzensız olur dedı

16. 14 Kasım 2010
  17. bulutumut

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    113
    bence 6 aydan fazla kullanma çünkü bir hapı en fazla 6 ay kullanmalıyız diye biliyorum ben. benim gittiğim doktorlar ya 3 yada 6 ay kullanmamı söyledi genelde

18. 16 Kasım 2010
  19. delikanli_kiz

delikanli_kiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kullanmadıgım ılac kalmadı sac duzlestırıcı bıle yapmıyorum 6 aydır ama yok dokulme bıtmedı ne olacaksa bu hastalık allahım her hastalıgın tedavısı var bunun yokl RABBIM şifa versin bize artık psikolojım bozuldu benım yolda her gecenın sacına bakıyorum 60 kadınalrın sacları bıle nasıl gur benım kı onun yarısı bıle yoktur kı daha 20 yasındayım ooooofffffffffff off arkadaslar bu hastalıkta sac dokulmesını onleyen kımse yok mu yaw :18::KK19: