pko lu olupda doğum yapan var mı?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Saruboceq tarafından 3 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

3 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : Saruboceq
  1. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    12 haftalık bebeğime çatlatma iğnesyle sahip olmuştum..14.haftada öğrendimki kalbi durmuş..bugün 3.ayımdı bu süreden geçen zaman.doktoruma gittim değerlerime bakıldı..hormon testlerim alındı..
    birde ultrasonla baktı doktorum..dediğine göre;pko ile yaşamayı öğrenmeliymişim.bir kadının düşük yapması normalken benim pko m olmasından dolayı çok normalmiş..
    tekrar genephone ve çatlatma iğnesiyle tedaviye başladık..
    herşey çok normal dedi.
    şimdi merak ediyorum pko su olupda hamile kalan var mı aramızda?
    güzel hikayeler dinlemeye benim ve benim gibilerin eminimki çok ihtyacı var..

2. 3 Mayıs 2008
  3. happyhappy

happyhappy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    86
    canimmm cok uzulduum herseyin hayirlisi!
    ben pkoliyim ve mikroenjeksiyonla bebek sahibi oldum!
    uzulme canim senin de bebegin olucak
    kolay gelsin

4. 3 Mayıs 2008
  5. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun canım.allah sabırlar versin zor bir durum.bende pkoluyum ve ilk aşılamada hamile kaldım 3.ayımdayım

6. 4 Mayıs 2008
  7. Elif26

Elif26 @şkısın@ @şık Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    tedaviyi bıraktıktan 4 ay sonra hamile olduğumu öğrendim bir mucize gibiydi ama 8. haftada bebeğimi kaybettim.PKO da hamile kalmak kadar içindekinide yaşatabilmek ona can katabilmekde çok zor.Bununla yaşamaya alıştım ama çocuksuz bir hayata alışamıyorum.............

8. 4 Mayıs 2008
  9. NurDer

NurDer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar bende pkoluyum birde pko etkisi bilirsiniz kilo sebebidir kilo sorunumda var. Bende hamile kalamıyorum sizlerde de kilo sorunu varmı acaba kilodan dolayımı tutunamıyor bebişlerimiz:KK43:

10. 4 Mayıs 2008
  11. d.e.s.i.r.e

d.e.s.i.r.e ღ benim minik kuzum ღ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende kilo yok hatta zayıfm bile ama bende de tüylenme yaptı malesef 8. ayımız da bitti hala bebek sahibi olamadık bu ay klomene başlıycam ilk kez

12. 4 Mayıs 2008
  13. Kizil Deniz

Kizil Deniz Acil tıp teknisyeni :)Yiğit anası Üye

Beğenildi:
    119
    Ödül Puanları:
    153
    benım görümcemde ılerı derece pkos varmış ama o hamıle kalmış ve saglıklı bişekılde dogumuda yapmış şimdi kızı 6 yasında ama 2, cisi nazlı cıktı galıba 1 yıldır 2, cisi olmuyo yanı demek ıstedıgım nasıp kızlar hatta doktoru % 90 düşük olur demiş ama allahım verecek olunca öyle yada böyle verıyo a.s.

14. 4 Mayıs 2008
  15. NurDer

NurDer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    108
    bir doktor ki doktor olduğundan şüpeliyim bana dediki pko var bide kilolusun hamile kalamazsın kalırsa kesin düşük olur düşmezse de sakat olabilir dedi yaaaa:KK43:(( doktoru da korunmayıda bıraktım bende süprizzzzz

16. 4 Mayıs 2008
  17. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    BENDE 50KİLODAN 62KİLOYA ÇIKMIŞTIM BİRDEN.ARADAN BİRAZ ZAMN GEÇTİ VE VERMEYE BAŞLADIM.AKABİNDE DOKTOR PKO OLDUĞUMU SÖYLEDİ VE GLUCOPHAGEYİ VERDİ.BU İLAÇLA BERABERİNDE 54KİLOYA KADAR DÜŞTÜM.VE BU HAPTAN 2AY SONRA AŞILAMA YAPILDI VE ŞÜKÜRLER OLSUNKİ HAMİLE KALDIM.ŞUAN 13.HAFTAMDAYIM...BİLMİYORUM KİLO VERMEMDE ETKİLİ OLDUMU...DARISI SİZLERE

miel07 bunu beğendi.
  18. 5 Mayıs 2008
  19. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    böcüğüm , ben bugün doktora gittim. dün nette ve KK'da biraz araştırma yaptım. pko belirtileri hemen hemen bende de var. 2 aydır da düzensizim. en azından nedir bi baktırayım dedim. kan tahlili yapıldı. ultrasonla baktı birde smear testi istedim. sonuç ne çıktı tam olarak anlamadım ama teşhis kısmında polikistik over sendromu yazıyor. yarın bir tahlil sonucu daha alacağım belki o zaman net cevaplar alacağım. bugün dr. diane 35 yazdı. 6 ay kullanacaksın. sonra 1 ay bırak tekrar tahlil yapacağız dedi. çocuk istiyormusun diye sordu ilacı yazarken. yok düşünmüyorum dedim. böyle işte. benimde kafam karıştı ,artık yarın soracağım.
    böcüğüm,senin sorunun pek cevabı olmadı yazdıklarım, benimki çocuk sahibi olup sonrasında pko yaşayanlar oldu azucukun. artık idare et tatlım beni.

rabbim arayan ve isteyen herkese çocuk nasip etsin, sana da bebişim:))Şeniz