pko luy(muş)um,ilaçlar işe yaramışmıdır?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve nilufer06 tarafından 21 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    21 Eylül 2010
    Konu Sahibi : nilufer06
  1. nilufer06

nilufer06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba hocam,
    20 yaşındayım şuan.1 sene kadar önce dr.a gittim.

52-55 günde bir adet oluyordum ve adetlerimin ilk günü aşırı sancım oluyordu. PKO oldğmu ve milimetrik kistlerim olduğunu söyledi dr. ve 6 ay diane35 kullandım.
    sonra gittğmde sağ yumurtalğmdaki kistin büyüdüğünü,3cm olduğunu söyledi.
    ilk SORUm bu NASIL oldu?(düzenli ve aynı saatte kullanmştım ilaçları.)

Daha sonra primolutN e başladım herhangi bir zamanda ve 1kutu kullandım biter bitmez de 1 kutu diane35 kullandım ve birdaha dr.a gitmedim,zamana bıraktım diyebilirim.bundan sonraki 2 adetim arasnda 40 gün oldu.Bu bir iyileşmeye işaret eder mi hocam? 2.sorum da bu.
    (Bu arada tıp öğrencsyim,bilimsel konuşabilirsiniz hocam:)

Şimdiden çok teşekkürler...

2. 22 Eylül 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba
    diane 35 kullanırken kist oluşumu pek görülen birşey değildir.Ancak bu kist basit(fonksiyonel) bir kist mi yoksa endometrioma gibi bir kistmi bunun ayırt edilmesi gerekir.Adet aralarının kısalması yumurtlama açısından olumlu düşünülebilir ama yinede 35 günün üzerindeki adetler normal karşılanmaz.Eğer problem sadece adetlerin düzensiz olması ise diane 35 e devam etmenizi öneririm.

4. 23 Eylül 2010
  5. nilufer06

nilufer06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    peki hocam,
    adetlerimin düzensiz olmasının bana bi zararı olurmu diane kullanmazsam yani kistlerimin büyümesi/çoğalması veya kısırlık gibi bir problem yaşarmıyım ileride?

6. 27 Eylül 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba

tabiki adet düzensizliği yumurtlama problemlerinin bir göstergesi olabileceği için ileride kısırlık problemi yaşamazsınız ama gebe kalmakta zorlanabilirsiniz.Böyle bir durumla karşılaşırsanız profesyonel yardım(infertilite kliniklerinden) alabilirsiniz

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.