PKO + mikroadenom

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve km0734 tarafından 16 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    16 Eylül 2010
    Konu Sahibi : km0734
  1. km0734

km0734 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Mrb Dr Bey;
    Bi konuda sorum olacaktı, cvp layabilirseniz memnum olurum.. Bende 5 mm hipofiz mikroadenom var. Prolaktinim 60 larda idi. Dostınex tedavisi ile 0,5 e kadar indi değerim.. Fakat aynı zamanda PKO hastasıyım.Şuan Gynodel ve Glifor adlı ilaçlarla dr kontrolünde tedavime devam ediyorum ama sorun hamile kalamamamda. 8 aylık evliyim. 3 aydır hamile kalmaya çalışıyorum ama sonuç olumsuz tabii.. Dahası adet söktürücü kullanmadan adet bile olamıyorum.. Tedavim sürecindeki danıştığım dr bu şartlarda çok zor hamile kalabilceğimi ama 1 sene beklemem gerektiğini, ben gibi hastalarda 1 seneden sonra yardımcı tekniklere geçilceğini söylüyorlar.. Benim sormak istediğim hamile kalamıycaksam bu şans bu şekilde çok düşükse neden 1 koca sene bekleyip zaman kaybediliyor.. Bunu anlayamıyorum.. Bu arada yaşım 30 ve kg olarak zayıfım..
    tşk ederim..

2. 22 Eylül 2010
    Konu Sahibi : km0734
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    MERHABA
    Pco larda yumurtlama problemi nedeniyle gebelik şanslarıda daha düşüktür.Eğer adetiniz düzene girmemişse bence 1 yılı beklemeden, eğer eşinizinde spermleri normal ise, yumurta geliştirici tedaviye başlayıp takiben ilişki önerilir veya aşılama yapılabilir

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.