pko olduğmu yeni öğrendim.biri bana yardım etsin lütfen....

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve ozzzge tarafından 7 Ocak 2009 başlatılmıştır.

7 Ocak 2009
    Konu Sahibi : ozzzge
  1. ozzzge

ozzzge Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    6 aylık evliyim.bebek istiyoruz.doktor pko olduğumu söyledi.zaten regl olamıyodum,ilk reglden beri hep çok uzun aralarla oluyordum.ama başka hiç bir belirtisi yok.kilom normal,tüylenme yok.doktorum ilk olarak hsg çekelim dedi.benim kafam karışık.önce hsg çektirmeden yumurta büyültme hapları ile tedevi olsam,aşılama denesem olmazmı.ille hsgmi çektirmem gerek.ayrıca hamile kalmam çok mu zor.birileri bana bişeyler yazsın lütfen....

2. 7 Ocak 2009
  3. Ocean

Ocean Rabbime Emanetsin Efe'm Pro Üye

Beğenildi:
    334
    Ödül Puanları:
    188
  4. 8 Ocak 2009
  5. sevilay 15

sevilay 15 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım tedaviye başlamadan hsg çektiriliyor bendede pko var ama galiba benimki ileri derece olduğu için 5 aylık bir tedavi sürecinden sonra gebe kaldım sen muayenelerini ve ilaclarını ihmal etme doktorun önerisindende çıkma gebe kalırsın inş müjdeli haberini bekliyoruz

6. 8 Ocak 2009
  7. ozzzge

ozzzge Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    canım çok teşekkürler.sen haplamı hamile kaldın yoksa aşılama mı? birde hsg nin sonucu neydi?

8. 8 Ocak 2009
  9. bircan

bircan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    mrhb canım bendede malesef pko var bizde1.5 yıldır bebek istiyoruz.6 ay hap tedavisi gördüm olmadı.hsg çektirdim çok şükür kanallarımda açık.bu ay sanırım aşılama yapılacak...

10. 8 Ocak 2009
  11. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım bende 6 yıllık evliyim ve pkoluyum..sakın rahim filmi çektirmeden tedavi görme.çünkü ben ihmal ettim 1,5 yıl oldu çekineli.önceden bir sürü hap,sonra iğne kullandım boşa gitti.sağ tüpüm tıkalı çıktı.genelde sağda yumurtluyordum o yüzden bu zamana kadar geldim..bu ay aşılama yaptıracaz artık.iyiki erkenden gitmişsin doktora.ama pkolu olupta hamile kalan çok kişi var..sakın stres yapma çok etkiliyor..

12. 8 Ocak 2009
  13. bende de var ve iki tane dünya tatlısı evladım.korunmadığım an hamile kalıyorum.şansım doktorlara göre %2-3 olsa da.her şey kısmet hayatta.umarım dilediğin gibi olur herşey.bekarken bi kist ameliyatı olmuştum.sanırım bu sıralar yine biri yada bikaçı çok büyüdü.anormal ağrı yapıyolar.regl düzensizliği cabası.ama bu benimle ömür boyu gidicekmiş çaresi yok.yalnız asla hamile kalmaya engel değil.unutma ve asla karamsarlığa düşme

14. 9 Ocak 2009
  15. sevilay 15

sevilay 15 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım hsg çektirdiğimde tüplerimin ikiside açıktı şükür önce 4 ay boyunca hap kullandım etki etmeyince dozunu arttırdık olmadı sonunda göbekten vurulan iğneden kullandım iğneden sonra gebe kaldım inşallah sende bir gün güzel haberler alırsın yalnız kendini fazla sıkma niye olmuyor yada ne zaman olacak diye kafana takma psikolojik nedenler tedaviyi ters yönde etkiliyor ben artık kafaya takmamaya başladım ve gebe olduğumu öğrendim inşallah rabbim hayırlı sağlıklı bir evlatla sevindirir seni