pko sendromu hakkında bilgililer bi bakınnn

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve tatli.cadi tarafından 22 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

22 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : tatli.cadi
  1. tatli.cadi

tatli.cadi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya kızlar benim durumum ne anlayamadım laporoskopiyle tüplerimi açtırmadan önce dr.um senin pko in var dedi...daha sonra laparoskopi yaptı ameliyat sonrası çok ii yumurtalara sahip olduğumu söyledi ve anatomimin harika olduğunu söyledi...dedim hocam pko ler ne oldu?dediki yanlış görmüşüz yok temiz dedi ama bazı aylar evlendiğimden bu yana adetlerim düzensiz oluyor 40 günde bazen 1.5ayda bir ama bi normal bi aksak...vücudumda kıllanma yok hormanlarıma baktırdım hemde 2 defa herşey normal dr umu değiştirdim oda pko görmedi ama klomenden bu ay yine kistcikler oluştu ve ben 33 gün oldu halen regl olmadım...sizce pko im olma ihtimali ne ?pko nun tam anlamıyla belirtileri nedir kızlar bi bilgi verirseniz sevinirim.......CADIARZU

2. 22 Temmuz 2008
  3. infanta

infanta sabırla bekliyorum...... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşım bende pkoluyum
    adet düzensizliğinden doktora gittim 6 ay adet oladıgımı bilirim
    ulrasyonla baktı ve pko dedi
    yani sagda ve solda olmak üzere iki adet yumurtanın içindeki yüzlerce yumurtacıkların (bebek oluşumu için gerekli asıl yumurtalardır) yan yana dizilmesidir. o yumurtacıklar yumurtanın içinde serbest dolaşmalıki spermle rahat karşılıaşıp döllenme sonucunda bebek olmalı bilmem ne kadar anlatabildim.
    ben diana 35 adında testoren seviyesini düşürmeye yarayan bi doğum kontrol hapı kullanıyorum.bu sayede düzenli kanamam oluyor ve yumurtacıklar serbest dolaşıyor
    Allah acil şifalar versin sanırım bebek düşünüyorsunuz inşallah bütünn pkoluların bebegi olur :içelim:

4. 22 Temmuz 2008
  5. tatli.cadi

tatli.cadi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tatlım pko in ne olduğunu biliyorum bende pko yokmuş öyle diyorlar ben şüpheleniyorum benim adetim sadece 1 ay gecikiyo bana ilaç falan vermediler vücudumda kıllanmada yok...pko olanlarda kıllanma mutlaka oluyormu yada başka belirtiler onu merak ediyorum?bende pko olsa ilaç verirlerdi demi?

6. 22 Temmuz 2008
  7. apiori

apiori Guest

slm bu kulübe yeni katıldım.bende pko yum:KK43: 3 aydır ilaç kullanıyorum. Size tavsiyem spor ve diyet çünkü ben dr a gitmeden önce diyet yaptığım aylarda adetim düzenli oluyordu.3 aydır ilaçların etkisiyle düzenli adet oluyorum ama henüz hamile kalamadım.Allahım isteyen herkese naip eder inşallah.Bu durumda psikolojinin önemi çok fazla ama ben bu konuda pek başarılı değilim.

8. 22 Temmuz 2008
  9. tatli.cadi

tatli.cadi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canim öncelikle aramiza hoşgeldim rabbim inşallah hepimize hayirlisiyla anneliği tatdirir.pko in sende ne gibi belirtileri var canim?

10. 22 Temmuz 2008
  11. apiori

apiori Guest

hoşbulduk.öncelikle düzensiz adet, tüylenme.bendeki belirtiler bunlar bu konuda o kadar çok yazı okudumki bunların yanında bir sürü belirti olabiliyor mesela göğüs uçlarından süt gelmesi vajinada sivilceler olması, karın ve bel kısmında yağlanma kilo alma

12. 22 Temmuz 2008
  13. tatli.cadi

tatli.cadi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bunlarin hiçbiri bende yok demekki gerçekten pko yok bende dr ilk dediğinde korkmuştum gerçekten saol cnm

14. 22 Temmuz 2008
  15. apiori

apiori Guest

canım doktoruna güveniyosan sorun yok.Sakin olmanı tavsiye edicem ama ben bu konuda pek becerikli değilim umarım sen sakin davranmayı başarabilirsin

16. 22 Temmuz 2008
  17. tatli.cadi

tatli.cadi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ŞÜKÜRLER OLSUN BEN BİRAZ RAHAT Bİ İNSANIM AMA ÇOK MERAKLIYIM :roflol: DESTEĞİN İÇİN TŞK EDERİM CNM

18. 22 Temmuz 2008
  19. apiori

apiori Guest

rica ederim canım umarım en kısa sürede bebişine kavuşursun