pko tedavisinde dinlenme

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve mutsuz82 tarafından 13 Eylül 2009 başlatılmıştır.

13 Eylül 2009
    Konu Sahibi : mutsuz82
  1. mutsuz82

mutsuz82 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    142
    Ödül Puanları:
    48
    Merhaba arkadaşlar bende pko belasından muzdaribim. Henüz evli olmadığım için tedavi olmuyorum sadece adetlerim düzensiz olduğu için dr. gittiğimde doğum kontrol hapı kullanmıştım 6 ay kadar şimdi onuda kullanmıyorum adetlerim bi düzenli bi düzensiz oluyor bu pko'nun oyuncağı oldum gibi hissediyorum. Merak ettiğim birşey var pko tedavisine başlayan arkadaşlar tedaviye bir süre ara verip dinlenme zamanında olduklarını yazmışlar bu dinlenme şart mı yoksa kişisel bir tercih mi yani her tedavi olan kişi böyle ara vermek zorunda mı? Gerçi bu tedavi süreci oldukça sıkıntılı stresli bir süreç bunun farkındayım arkadaşlar sadece dinlenme kafama takıldı o yüzden size sormak istedim. Bu mübarek gecede dilerim Allahım hepimize şifa versin ve bebek sahibi olmayı nasip etsin.

2. 13 Eylül 2009
  3. YS88

YS88 Gel Mucizem Ne olur :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım mrb pko tedavisinde dinlenme gebelik isteyenlerin verdiği araya diyoruz yani klomen veya iğne tedavisi uygulayanlar (menogon,puregon,gonal f gibi)kullandıkları iğneler bisüre şişlik yapıyo kilo aldırıyo ve maddi yöndende yıpranıyoruz bundan dolayı gebelik tedavisine ara veriyoruz işte bu durum..bence sen doktoruna danış çünkü pkoluların adet görmemesi zararlı bişey bende gebelik istemediğim zamanlar diane 35 kullandım.gebelik tedavisine başladığımda doktoruma sordum dediki eğer d.kontrol hapını kullanmasaydın gebe kalman daha çok zorlaşırdı dedi.ben 1 sene yasmin çıktı onu kullandım zararı en az olan hapmış bu.istersen onu dene birde tavsiye ederim.neyse görüşmek üzere

4. 13 Eylül 2009
  5. mutsuz82

mutsuz82 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    142
    Ödül Puanları:
    48
    Teşekkür ederim canım bende yasmin'i kullanmıştım bende dr bide glucopage verdi onu da bi ara kullandım bıraktım acayip mide bulantısı ve mushil etkisi yapmıştı bende çünkü. Dr 6 ay kullan bırak ara ver bakalım düzene giriyor mu demişti bende öyle yaptım ama düzene girmiş sayılmaz yine bu ay 35 günde oldum bilmiyorum ne olcak halim. Allah beterinden sakınsın diyorum ne diyim başka.