PKO ve KİLO

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve kuru tarafından 25 Nisan 2009 başlatılmıştır.

?

pkolu olup kilolu olan varmı

Anketin kapanma tarihi 15 Mayıs 2009.
  1. evet kilo aldıktan sonra adet düzensizliğim başladı

15,0%
  2. kendimi bildim bileli adet düzensizliğim var

50,0%
  3. herşey evlendikten sonra başladı

30,0%
  4. hayır zayıfım ama adet düzensizliği pko var

10,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
    25 Nisan 2009
    Konu Sahibi : kuru
  1. kuru

kuru Guest

arkadaşlar ben evlenmeden önce adetlerim çokkk düzenliydi.ama 60 kilo idim.evlendim 4 yıl içinde 95 kilo oldum.tabı bu süreçte kilo almaya başlayınca adetlerım yavas yavas düzensizleşti ve en sonunda 3 veya 4 ayda olmaya başladım.tabi sonuç olarak pko hastası oldum çıktım.şimdi kilo veremiyorum.gayette az yıyıyorum.ama insülin direncim fazlaymış.gluformın dıye ılac verdı dr kullanmadım onudiz nasıl pko hastalıgına yakalandınız..ve kilo problemınız varmı

2. 10 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : kuru
  3. cucu-pete

cucu-pete Sana Emanetiz Rabbim... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    canim benim ilk adetimden beri düzensizdi..annem doktora götürdügünde(14 yasimda) kadindan bi güzel azar isitmistik..adet 18 e kadar düzene girermis,bu yüzden gelmemiz cok komikmis..
    muayene bile etmemisti..o zaman tabii annemin cevrede baska kiz yetistirende yok,annemde arastirmadi,bende...kilom hic yoktu,inceciktim..
    18 oldum hala düzensiz..profesöre gittik bu defa..cünkü göbek cevremden kilo almayada basladim,yüzümde tüyler cikmaya basladi..hemen pcos teshisi konuldu ve doktor `cook gec kalmissiniz,neden bunca sene gelmediniz,baslamadan bitiridik` dedi senağlama
    sonrasinda tedaviler tedaviler....2 yildirda bebegim olmuyor,adetlerim berbat,su icsem karnim cikiyor
    tüylerle basim dertte...say say bitmez..
    biraz uzun yazdim ama evli bekar farketmiyor nolur,lütfen herkes bu konuda bilincli olsun..
    benim gittigim doktor gelecegimle oynadi bi nevi..nolur kimse aman düzelir diye beklemesin..baska bi doktorada görünsün...