pko ve klomen

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve ozzzge tarafından 21 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    21 Şubat 2009
    Konu Sahibi : ozzzge
  1. ozzzge

ozzzge Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba,
    pko hastasıyım.tedaviye yeni başladım.bebek istiyoruz 1 ay klomen kullandım günde 2 defa.yumurtam 11 mm de kaldı.bu ay günde 3 kullan dedi dr.büyürmü.yoksa daha etkili bir yöntememi geçse idi. kararsızım..yardımcı olursanız sevinirim

2. 24 Şubat 2009
  3. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba ozzzge,

Eşinizin sperm analizinin bir tüp bebek merkezinin androloji laboratuarında Kruger kriterlerine göre incelenmesini de sağlayarak sonucunu benimle paylaşırsanız, sizi daha sağlıklı yönlendirebileceğimi düşünüyorum. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
    Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

4. 24 Şubat 2009
  5. silam_buse

silam_buse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    doktor bey doktora gittim hormon testlerim normal çıkdı ama adetimin 21 ci gününde yapılan testde yumurtlaman yok denildi sonra klomen verdi doktor maa beni kulandıkdan sonra kontrol için çagırmadı klomen biteli 5 gün oldu kasıklarımda agrı ve kahverengi akıntım oluyor hiç böyle bi akıntım olmazdı nedeni ne olabilir acaba cuma günü başka bi doktordan randevu aldım o gün 18. cün oluyor adetimin çatlama ignesi için geçmi kalmış olurum acaba

6. 24 Şubat 2009
  7. ozzzge

ozzzge Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    --------------------------------------------------------------------------------

miktar:3 ml
    viskozite:normal
    ph:7.5
    likefikasyon:30 dk
    aglütinasyon:yok
    spermatazoid sayısı:25 milyon
    1 saatlik molilite:%55
    ileri hızlı hareketli:%25
    ileri hareketli:%20
    yerinde hareketli:%10
    hareketsiz:%45
    mikroskobi:3-4 lokosit
    normal morfoloji:%10
    baş anamolisi:%53
    boyun anamolisi:%20
    kuyruk anamolisi:%17

cevabınızı bekliyorum dr bey.şimdiden teşekkürler

8. 26 Şubat 2009
  9. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba ozzzge,

Göndermiş olduğunuz sperm analizine baktığımızda, analizin eski kriterlere göre yapıldığı anlaşılıyor, muhtemelen alanında tecrübeli olmayan bir laboratuarda yapılmış. Size önerim kabul görmüş bir tüp bebek merkezinin androloji laboratuarında bu analizi yaptırmanızdır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

10. 15 Mart 2009
  11. angel_eda

angel_eda rabbim bebeğimi koru... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba Doktor Bey;

Ben 24 yaşındayım. 1,5 yıllık evliyim. bekarken adetlerim düzensizdi. bazen 15 günde lekelenme olurken bazen 60 günde oluyordu. ama çoğu lekelenme şeklinde oluyordu. 3 defa doktora gittim ama bekar olduğum için normal ultrasonla bakıldı ve bişey olmadığını stresten olduğu sölendi. evlendikten sonra hep doğ.kont. hapı kullandım bu arada adetlerim düzene girsin diye. ama 6 aydır bebek istiyoruz ve olmuyor. Adetlerimde yine düzensizleşti farlutal kullanmaya başladım. En son doktor kontrolümde PKO olduğum teşhisi kondu. Ancak doktorum 1 sene olana kadar beklememiz gerektiğini belki olabileceğini söledi. Ama biz çok istiyoruz. Eğer doğal yolla olma ihtimali çok düşükse 1 sene dolmasını beklemek istemiyoruz. Bir an önce doğru tetkik ve tedaviye başlamak istiyoruz. Bu konuda yorumunuz nedir acaba?
    Ayrıca normal yoldan hamile kalmaya çalışırken destek amaçlı kullanabileceğimiz ilaç veya ilaçlar var mıdır?
    Teşekkürler

Son düzenleme: 15 Mart 2009
  12. 15 Mart 2009
  13. terenova

terenova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba doktor bey ben 24 yaşındayım 5,5 yıllık evliyim 3 aşılama yaptırdım son 1 yıldır saç dökülmesi var testeron hormonu yüksek çıktı
    kasım da tüp bebek deneyecem testeron hormonun yüksek olması etkilermi birde e2de yüksek geçen ay farlutalkulandım bu ay kullanmadım ve adet olmadım ilaçı kullansanmı teşekür ederim

14. 15 Mart 2009
  15. terenova

terenova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu arada tüylenme de var ve şeker ilaçı kullanıyorum devamlı 1.55 boya idal kilo ne kadar olmalı

16. 17 Mart 2009
  17. angel_eda

angel_eda rabbim bebeğimi koru... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hocam iki gün oldu sizden haber bekliyorum. sevgiler..

18. 18 Mart 2009
  19. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba Angel Eda,

Durumunuzun net bir şekilde ortaya konabilmesi için adetinizin üçüncü günü hormon düzeylerinizin ölçülmesini, tüplerinizin açık olup olmadığının ve rahim içinde herhangi bir yer kaplayan kitle olup olmadığının anlaşılabilmesi için rahim filmi (HSG) çekilmesini, eşinizin bir tüp bebek merkezinin androloji laboratuarında Kruger kriterlerine göre sperm sayı, hareket ve şeklinin incelenmesini sağlayınız. Bu sonuçların aynı zamanda doğru biçimde yorumlanması gerekiyor. Bu sonuçları benimle paylaşırsanız size daha iyi yardımcı olacağıma inanıyorum.

Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.