Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve gozdenc tarafından 13 Aralık 2007 başlatılmıştır.

13 Aralık 2007
    Konu Sahibi : gozdenc
  1. gozdenc

gozdenc Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    pkolu kızlar
    tedavi oldunuz mu?ne kadar sürede iyi bir sonuç aldınız veya alabildiniz mi??????????

2. 13 Aralık 2007
  3. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam canım bendede var ama benimkiler tedaviyle yani ilaçlarla oluştu görünürdeydi şeker ilacı kullandım 1,5 ay geçti.. şimdi bir sene geçti üzerinden yine tekrarladı çünki aşılama tedavilerim oldu.. sanırım ben 5-6 kilo verirsem her şey normala döner dr ilaç kullnmama gerek yok dedi.. benim adetlerim düzenlidir yani pco belirtileri bende yok şimdilik... bu arada 4. aşılamamı oldum sonuç bekliyorum...

4. 13 Aralık 2007
  5. Morgxuxl

Morgxuxl Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    söyle canım... bende pkos'luyum 2 yıldır bebek için tedavi görüyorum malaef 1 yıldan fazlası işi bilmeyen birinin elinde heba oldu gitti... bende glukofen kullanıyorum 10 kilo verdim ve adetlerim düzene girdi 2 aşılama oldum her ikiside negatif... ocakta 3. olacak inşallah bu sefer pozitif olur

6. 13 Aralık 2007
  7. d.e.s.i.r.e

d.e.s.i.r.e ღ benim minik kuzum ღ Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ..............

Son düzenleme: 6 Temmuz 2009
  8. 13 Aralık 2007
  9. Kizil Deniz

Kizil Deniz YANLIZ SANADIR BUHASRETİM Üye

Beğenildi:
    12
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    valla bende görünürde pko belırtısı yok adetlerım cok duzenlı yumurtlama sorunum yok hormonlar cok ıyı ama ultrasyonda gozuktu 2.5 yıldır olmuyo doktor zayıfla dıyo zayıfladım ama gene kılo aldım hayırlısı bakalım

10. 14 Aralık 2007
  11. gozdenc

gozdenc Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar teşekkürler
    bende 3 aydır glucophage ve duphaston ile tedavi oluyorum ama bakalım doktor 6 ay sürecek dedi (bu 3.doktorum) bu tedavi hamile kalabilirmişimde kalamayabilirmişimde hayırlısı Allah tan....
    sevgili desire tabiki doktorlar daha iyi bilir ama adetin düzensiz ve tüylenmen varsa bu belirtiler hormonal bir düzensizlik var demektir.pko da olabilir ama bence başka bir doktora daha gitsen iyi olur .....,
    İnşallah Rabbim hepimize hayırlı evlatlar nasip eder......

Peki kızlar bir sorum daha olacak ...Pko ilaç tedavisinden sonra aşılamaya mı geçiliyor?Doktorum bana bu tedavi ile gebe kalamazsam çatlamaya yardımcı ilaç vereceğini sonra belirli günler verip o günlerde ilişkiye girmemiz gerektiğini söyledi de..... cahilliğimi bağışlayın ama bu aşılama değildir dimi????

12. 14 Aralık 2007
  13. Morgxuxl

Morgxuxl Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yok gözden bu aşılama değil bahsettiğin ilaçla yumurta takibi canım aşılamada aynı şekilde başlıyor ama ilişki yerine labaratuvar ortamında hazırlanmış spermler rahime enjekte ediliyor. inşallah bunlara gerek kalmadan hamile olursun

14. 14 Aralık 2007
  15. gozdenc

gozdenc Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İnşallah morgül inşallah
    bakalım daha 3 ay var ilaç bitimine ...
    İnşallah Rabbim senin aşılama sonucunuda olumlu kılar.....

16. 14 Aralık 2007
  17. bengusu

bengusu herşey güzel olacak... Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    merhaba arkadaşlar,
    ben pcos adayıyım bu nasıl oluyor derseniz doktorum muayeneden sonra büyük ihtimalle pcos olabileceğimi söyledi ve yarın test yaptıracağım,onun sonucunda ne olduğum ortaya çıkacak,tedavi süreci nasıl olur ne kadar sürer bilmiyorum ama bende sizler gibi bebek sahibi olmak istiyorum,inşallah bu zorlu yolda fazla zorlanmadan hayırlısıyla kavuşuruz bebeklerimize,sonuçlarım ve tedavimi burdan paylaşırım ,sizlerde deneyimlerinizi paylaşmaya devam ederseniz sevinirim ve en çok morale ihtiyacımız olduğunu unutmayalım.

18. 14 Aralık 2007
  19. seherim

seherim MELEKLERİM BENİMLE Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm kızlar bende pkos hastasıyım benımkı rahımde kistler şeklinde degılde hrmon bozuklugu şeklinde 1 yılı gecmesıne ragmen hamıle kalamadım 3 aydırda klomen ve catlatma ıgnesıyle tedavi gördüm ama snuc olumsuz şimdide klomenle degılde karından ıgneler şeklınde tedavıye başlıycaz şuan adet lmayı beklıyorum hastalanayım 3. gunu başlıycaz inşallah Allah hepımıze anne olmayı nasıp eder inşallah

boleynkizi bunu beğendi.