Pko'lu Olupta Hamile Kalanlar Umut Verin Bize

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve nolcay tarafından 8 Nisan 2010 başlatılmıştır.

8 Nisan 2010
    Konu Sahibi : nolcay
  1. nolcay

nolcay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar hep hamile kalamayan pkolular yazışıyoruz burda ve okuyunca benim gibi olan herkesi moralim daha da çok bozuluyor.Bir tane bile yok mu diyorum pkolu olupta hamile kalmayı başarabilen.Onları bir duysak inanın moralim düzelcek ve umutlanıcam.Evet soruyorum Var mı pkoyu atlatıp hamile kalabilenler,umutlandırın bizi,biz de sizi görüp sevinelim biz de hamile kalabiliriz diyelim eyvahedigeldismile

2. 11 Nisan 2010
  3. d.e.s.i.r.e

d.e.s.i.r.e ღ benim minik kuzum ღ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    slm kızlar. bende pko hastalığını yaşıyorum. size umut olur diye yazmak istedim. ben hamileyim. 2.5yıl sonra hemde doğal yolla. klomenler çatlama iğneleri hiç bi işe yaramadı. alternatif tıpa yöneldik içmedğim ot çöp kalmadı.artık umudum kalmamıştı uğraşmaktan sıkılmıştım eşimle karar verdik direk tüp bebek yaptıracaktık. karar verdiğimiz ay ben hamile olduğumu öğrendim 7 ay adet olmadığımı biliyorm o kadar düzensizdi yani. bu ay farklı olarak her gece kenzül arş okudum. sadece 1 aydır okuyodum. dileğimin bu kadar çabuk kabul olacağını ben bile düşünmemiştim. siz tabiki tedavilerinize devam edin. ama ne diliyosanız Allahtan dileyin. Allah hepinizin gönlüne göre versin

nurayceyhan, Ghhg1, nazah35 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. 12 Nisan 2010
  5. NuRBeN

NuRBeN http://lmtf.lilypie.com/ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaş bende pco'luyum ama 3 ay gonal-f ve 3. ayımda ilk aşılamamda:nazar: gebe :nazar:kaldım, daha çok yenigamyoncuiremsu 4,5 haftalık.
    :teytey:İnşallah herşey yolunda ve güzel gider... Darısı başına İnşallah....

lady1234 bunu beğendi.
  6. 13 Nisan 2010
  7. nolcay

nolcay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşım senin adına çok sevindim.Böyle senin durumunda olanları çok duydum.Uğraşıp uğraşıp sonra doğal yolla hamile kalanları.Ne kadar şanslısın bende 2 aydır uğraşıyorum daha klomenler işe yaramadı yumurtam büyümedi,bu ay iğne bakalım nolcak.bende 3 aydır soğan kürü yapıyorum ama şimdilik yok faydası sen neler içtin anlatır msın bize.Acaba bir gün bende hamile kalabildim diye yazabilecek miyim buraya??:sm_confused:

camrengi bunu beğendi.
  8. 14 Nisan 2010
  9. DUYFER_2006

DUYFER_2006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    slm kızlar yıllarca adet düzensizliği yaşadım yılda 3-4 kez rgl olduğumu biliyorum, sonunda pkolu olduğumu öğrendim doğum kontrol haplarıyla düzene sokmaya çalıştım ilacı bırakınca yine düzensizlik yaşadım LH.FSH olması gerektiğinden çokkkkkkkkkk yüksek çıkıyordu .evlendim bir kaç yıl çocuk düşünmedik korunmaya devam ettim sonunda çocuk düşünmeye başladığımda kabus başladı,öyle bir durum ki biraz geçikme oluyordu acaba beklenen güzel haberi alacakmıyım diyordum regl geliyordu,böylece 1 yıl geçirdik sonunda doktora gittik tahlillerim değerlerim hep yüksek çıkıyordu kistlerim büyüktü bir türlü tedavim başlamıyordu, en son gittiğimde 8 küsür cm di kistim yine bir sonra ki aya kalmıştı,bir gün çok büyük bir sancıyla uyandım dayanamıyordum ilkkez böyle bir acı çekiyordum, hafta sonu olduğu için devlet hastanesnie gittik serum verdilerr ağrım dindi meğer kistim patlamış çok sonra öğrendim , sonra yine geçikme yaşadım bu sefer umutsuzdum hiç test almak istemiyordum sonucu az çok tahmin ediyordum ,sonunda sabırsızlandım bir an önce regl olayım doktora gideyim tedavim başlasın dedim perşembe günü test aldım cuma sabahı ilk idrarla testi yapayım dedim , sabah olduğunu sandım meğer gecenin üçüymüş testi yaptım uyku sersemiyle çift çizgi şok oldumm o anı asla tarif edemem eşime uyandırdım hemen söyledim şok oldu,hep korkuyodum tedavide neler yaşayacağımı ağlıyordum dua ediyordum inş bunlara gerek kalmaz diye, duam kabul oldu hemen randevu oldum doktorumdan sabah ilk saat kismetime boştu doktorum hayrola dedi beni görünce çift çizgi dedim şok oldu çok şanslısın dedi pkolu olup tedavi olmadan hamile kalmışsın dedi ,neyse kızlar baya bi uzattım kusura bakmayın kısacası 1,5 yılda hamile kaldım, çok dua ettim kabul oldu şuan 31+1 günlük hamileyim oğlum olcak kismetse sağ salim kucağıma aldığım günleride nasip etsin rabbim dua edin bana,hamile kişinin duası kabul olur derler bende dua ediyorum rabbim isteyen herkeze nasip etsin inşallah yokluğunu aratmasın ,asla yılmayın kızlar dua edin çok dua edin ALLAH isterse verir,neler denedim nerelere üye oldum duyduğumu uyguladım ama duamı hiç eksik etmedim çok şükür kabul oldu inşallah isteyenlerede nasip eder,yalnız şunu anladım her ay kafama taktım sonuç negatifti o ay hiç düşünmedim hamile kaldım biraz düşünmemeye çalışın neyse kızlar kendnize iyi bakın

Son düzenleme: 14 Nisan 2010
    lady1234 bunu beğendi.
  10. 14 Nisan 2010
  11. damlam123

damlam123 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bende pkoluyum. biliyosunuz bizim adet tarihleri pek belli olmaz.. ben.md eöle senede 3veya 4 kere adet olurum. bu ayda 4 gün geçti ama ne gelen var ne giden dün test yaptım neğatif ama ağrılarım var belki olucam. ben bundan 7 ay önce klomenle hamiş kaldım ama 3 haftasında düşük yaptım :KK43: ondan sonra da bir türlü başlayamadık tedaviye. şimdi rahimde yara var adet olursam 1,5 ay sonra tedavi başklayacak. yazın kızlar hikayenizi bize umut olun biz çok seviniyouez bizim gibilerin hamiş olmasına allah bizede nasip etsin bu güzel duyguyuuuu

12. 14 Nisan 2010
  13. nolcay

nolcay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    Ne güzel böyle umut hikayelerini okumak evet bir gün bende yazacağım buraya hamileyim diye:KK46:

aasliaaa ve lady1234 bunu beğendi.
  14. 15 Nisan 2010
  15. masumm

masumm yeni yılda 69 :) Üye

Beğenildi:
    7.187
    Ödül Puanları:
    238
    merhaba başlığı okuyunca bende yazmak istedim
    bende kısmen pkoluyum kısmen diyorum çünkü adetlerim çok dengesiz degil
    benimkisi kilodan oluyor ama neticede pko tanısı kondu bende

7 ay denedik olmadı 2. çatlama ignemden sonra mucizlerim oldu 2 tane ogluşum var şimdi 18 aylıklarr

darısı sizlere

Underwold ve gamzeli es bunu beğendi.
  16. 15 Nisan 2010
  17. nolcay

nolcay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    Allah bağışlasın arkadaşım darısı başımıza inşaallah:KK46:

18. 16 Nisan 2010
  19. YS88

YS88 Gel Mucizem Ne olur :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    duyfer cm gerçekten umut oldun bizlere...allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin bizlere dua et ne olur