Pkoluyum, tedavi olursam bana ne uygulanacak?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve damlalar86 tarafından 6 Eylül 2010 başlatılmıştır.

6 Eylül 2010
    Konu Sahibi : damlalar86
  1. damlalar86

damlalar86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhabalar ben yaklaşık 6 senedir pko luyum. Hiç normal bir adet döngüm olmadı. Herkes adetim 2 gün geçti 3 gün geçti derken ben 2 aydır olmuyorum ve farlutal kullanmazsam bir iki ay olmam deyince kendilerini unutup beni teselli ediyorlar.
    Benim sorum şu olacak ben 10 aylık evliyim ve 10 gün öncesine kadar korunuyorduk. Fakat ben artık çocuk isteyince ve tabi ki aklımda Pko olunca daha fazla geç kalmadan tedaviye başlayalım istedim.
    Şu an 2,5 aydır adet olmuyorum. 2 gün önce doktora gittim. Ultrasonda polikistik boyut ve foliküler görünümde çıktı. Kan testinde de gebe olmadığım..

Doktor ne yapalım bence biraz tedavisiz deneyin biz genelde 1 seneden sonra tedaviye başlıyoruz dedi. Bende hayır hemen tedavi istiyorum dedim. Çünkü o kadar çok istiyorum ki bide çok sabırsızım sanırım. O da bana o zaman kan testi yaptırmamı bunlar;
    AÇLIK KAN ŞEKERİ
    SERBEST T3
    SERBEST T4 TSH
    FSH
    PROLAKTİN
    DHEA_SO4
    TOTAL TESTESTERON
    17 ALFA OH PROGESTERON
    İNSÜLİN

Bu tahlilleri istedi . Ama ben şimdi biraz düşününce neden bu kadar acele ediyorum dedim ve tedavi için biraz beklemeye karar verdim. Ama aklıma bir şey takıldı. Tedavi olsam bana ne uygulanacaktı. Hemen aşılamamı. Ben şimdi tedaviye başlamayınca bana hiç ilaç vermeyecek mi? Sadece yine farlutal mı kullanıcam ki farlutal kullanarak hamile kalamayacağımı söyledi. Yani sorum şu tedavi uygulasa ne uygulayacak , tedavi uygulamasa hiç bir ilaç vermicekmi bana anlamadım pek . Çok uzun oldu biliyorum ama gerçekten korkuyorum. Allah hepimiz için hayırlısını verir inş. Daha sayfalar dolusu yazabilirim aslında çünkü pko dan o kadar muzdaribim ki :) cevaplarsanız çok sevinirim. opuyorumnanaktan

2. 6 Eylül 2010
  3. roses13

roses13 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba ben de pko hastasıyım ve 2 senedir hamile kalabilmek için tedavi görüyorum. Kan tahliliinden sonra bana önce yumurta geliştirici hap vermişlerdi, bizim yumurtalarımız yeterince büyümediği için kiste çeviriyormuş o yüzden ilaç verdi. Onu kullandım ama o da işe yaramadı şimdi iğne tedavisine başladım. Genelde bu iğne tedaviside olmazsa aşılamaya ondan sonra da tüp bebeğe geçiliyor. Sen inş. benim kadar uğraşmak zorunda kalmazsın.

4. 13 Eylül 2010
  5. damlalar86

damlalar86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    canım ALLAH inş hepimize en kısa zamanda bebeklerimizi kucagımıza almayı nasip eder. kan tahlılınden sonra herhalde senınde dediğin gibi yumurta geliştirici hap vericek. hayırlısı olsun bakalım. bende şimdi onun yanında 7 lı bır çay karışımı var onu içmeyi düşünüyorum. civan perçemli felan. zaten bütün aktarlar onu veriyor. birde bögürtlen kökünün bir faydası varmış onuda denicem. ben elimden geleni yapmaya çalışıcam. bundan sonrası ALLAHIN takdiri.tabii en önemlisi moralin yüksek olucak diyorlar. fakat herkes cocuk ne zaman dıye sorarken bıraz zor oluyor ama hayırlısı. ALLAH hepimize çok çok sabır versin. inş sende en kısa zamanda hamile oldugunu ögrenirsin:CüvCüv: senın içinde çok dua edicem.

6. 13 Eylül 2010
  7. roses13

roses13 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Teşekkür ederim canım, inşallah rabbim isteyen herkese hayırlısını verir biran önce. Ben şu an iğne tedavisini bitirdim bekliyorum artık. Eğer bu ay da mutlu bir haber alamazsam bir daha uzun bir süre doktora gitmeyi düşünmüyorum çünkü psikolojik olarak yoruldum yıprandım. Dediğin gibi moralinin yüksek olması gerekiyormuş fakat o da çok zor.Sen daha başındasın inşallah benim kadar uğraşmana gerek kalmaz.

8. 14 Eylül 2010
  9. damlalar86

damlalar86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    hayırlısı olur inş canım. emınım cok zordur. bugun ankarada bır baharatcıya gıttım. daha oncede cok duymustum. cok unlu bır baharatcı. esım ıcın adam recete gıbı bır suru bısı verdı. ender sarac gıbı kıtapları felanda varmıs. bende pkoluyum ne yapmam lazım dedım. butun kan tahlıllerını al gel dedı. yarın kan tahlılı yaptırıcaktım zaten. sonucları bıde ona goturucem bakalım nasıl bır recete verıcek. :) bu arada gazlı içecekler içme cola felan dedı. agır kaldırma dedı. gıdınce bayagı uzun uzun sohbet edıyor. bana tavsıyelerınını hepsını yazıcam belkı bırıne faydam olur. cok sevınırım. evet daha yolun basındayım ama gercekten esımıın aılesı cok sıkıstırıyor. hergun arıyorlar. cocuk dusunun dıe. bıde ben bısey soylemesını ıstemıyorum onlara. cocuk ıstemıyoruz dıyoruz herkese. hayırlısı gercekten allah herkesın gonlune gore verır ıns. butun cocuk ısteyenlere versın beklemek ılerleyen zamanlarda dahada zordur. ben yolun basındayım fakat stresı yetıyor. ALLAH yar ve yardımcımız olsun.

10. 16 Eylül 2010
  11. papatya6

papatya6 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım ankaradaki baharatcının adını ve yerini yazarmısın? allah yardımcımız olsun inş...

12. 16 Eylül 2010
  13. alhan

alhan dünyama hoşgeldin meleğim Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    merhana arkadaslar bende sızın gıbı pkoluyum maalesef.
    evlendıgımde dururmumu bılıyordum ve hıc korunmadım bırde korunarak zaman gecırmek ıstemedım.
    dr bana klomen verdı 7 kutu içtim faydası olmadı .dr bana asılamayla zaman kaybetmeyelım dırek tüp bebek önerdı o an dunya basıma yıkılmıstı.aklımdan bebek konusu hıc cıkmıyordu.bu arada evlenelı 1,5 sene olmustu.
    sonra ben tedavıyı bıraktım vücudum bıraz dınlensın ıstedım.bu arada hayıt suyuna basladım adetlerım düzene gırsın dıye bende aylarca adet olmazdım çünkü.
    hayıt suyunun yanında sabahları ve gece yatarken bal,tarcın,çörekotu karısımı yemeye basladım.
    sonrasında ıse yıne adetım gecıktı ben yıne farlutal alayım derken test yapmak aklıma geldı bırde ne göreyım hamıleydım:)mucizem bana gelmiştı rabbımın izniyle.
    şimdi kızım 1.5 yasında rabbım sızede en kısa zamanda mucizelerınızı versın inşallah.
    bahsettıgım karısımları kullanmanızı tavsıye ederım en azından adetlerınız düzene gırer.
    ballı karısım yumurta gelıstırıcı özelliğe sahıp.
    umarım bır faydasını görürsünüz .sormak ıstedıgınız olursa özelden yazabılırsınız.

14. 18 Eylül 2010
  15. damlalar86

damlalar86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    baharatçının yeri ankara ulustaki ulus alışveriş merkezinin orda yani heykelin karşında yeni yapılan bı alısverıs merkezı var. istanbul baharatçısı adıda. ben bugün gidicektim ziraat bankası sınavına gırınce unuttum gıdemedım. tahlıllerımıde goturucektım. orda mustafa bey var o ilgileniyor. ama her zaman bulunmuyormus. çok yogunmuş. 2 gün önce kan tahlıllerımı doktora goturdum bana glucofage mı ısmını tam hatırlamıyorum şeker hastalarının kullandıgı ılactan verdı. bırde progeston dıe bı ılac verdı buda hasta olabılmek ıcınmiş.
    ALLAHım hayırlısını versın ıns hepımıze. belkı suan cocuk dusunmeyebılırdım fakat bu hastalık yuzunden cok ıstıyorum bı an once olsun dıye. emınım benım gıbı dusunende coktur birde eşim tarafının baskısıda beni çok etkılıyor.herkes bi an önce yapın diyor. kimse yaşadıklarımızı bilmiyor. ALLAH isteyen herkese en kısa zamanda versın inş.
    ben bide bögürtlen kökünü içiyorum günde bir bardak vede bal tarçın çörek otunu da yıyorum. hayırlısı bakalım. bu arada baharatcıya gıdersem verdıklerını sızınle paylasıcam.

16. 19 Eylül 2010
  17. papatya6

papatya6 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hayırlısı olsun inş sen elalemin sözüne bakıp canını sıkma ALLAH büyük inş sana ve senin gibi isteyen herkese en kısa zamanda ALLAHım verir.bu arada teşekkür ederim baharatcının yerini yazdığın için.sağlıcaklakal...

18. 20 Eylül 2010
  19. damlalar86

damlalar86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    kızlar bişi sorucam kullandıgımız glukofage hapı sızde ne gıbı etkıler yaptı. bırde zayıflatıyor denıyor. gercekten etkısı varmı.