pkos lu olanlar oruç tutabilirmi????

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve lost34 tarafından 4 Eylül 2008 başlatılmıştır.

4 Eylül 2008
    Konu Sahibi : lost34
  1. lost34

lost34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar ben pkosluyum,gittiğim doktorda pkos luymuş ne tesadüf gecen ramazandı ben ona iyi iftarlar dedim cıkarken oda bana sen oruc tutuyomusun dedi buarada kendi kahve içiyodu,bende evet dedim oda pkos luların oruç tutması sakıncalı çünkü kanşekerin düşüyo,sık sık yemek yemelisin dedi tam cıkmak üzereydim daha fazla konuşmadık ama ben oruç tutuyorum hala,bana istersen bir diyetisyenlede görüş dedi ama ben görüşemedim tabi.aranızda bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

2. 4 Eylül 2008
  3. pamuksa

pamuksa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    alla alla ben bunu ilk kez duyuyorum şaşırdım

4. 4 Eylül 2008
  5. umudumuz

umudumuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    88
    bende ilk kez dudum bende pcos luyum aslında bi yerde haklı kan şekeri düşüyo ama bende tutuyorum oruç biraz zor oluyo ama başka bi sakıncası var mı acaba ...yoksa tutabiliyoruz bizde herkes gibi biraz zorlanıyoruz yinede bilgisi olan varsa yazsın lütfen

6. 4 Eylül 2008
  7. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bir cok seker hastası tutuyor orucu düsünün ğeceyi ac ğeciriyoruz kilo almamak icin bir cok pko hastası diyet yaparak yasıyor eeee bence kendine öyle bir kılıf uydurmus doktor ben asağı yukarı 15 yıldır pkosluyum hicde bir sorun yasamadım bence sühpe etmeyin ve orucunuzu tutun

8. 4 Eylül 2008
  9. GAMZELXIX

GAMZELXIX UĞURBÖCEĞİM GEL ARTIK Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende pko luyum,sahurda ve iftarda antidiyabetik ilacımı içiyorum ve hiçbir poblem yaşamıyorum...dr.çoğu oruç tutulmamasından yana zaten,o da kendine öyle bir kılıf uydurmuş olabilir..

10. 4 Eylül 2008
  11. swethome

swethome mis kokulum,DEFNEM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Polikistik over değilmi pkos merak ettim şimdi ne alakasi var şekerle diye .
    O benim biliğim hormaon ve yumurtlama ile alakli ama.
    Allahim dert verip derman aratmasin bendede bir dönem oluştu bekardim.
    Polikistik over dedi doktorum araştrmadaim da çünkü bir ay da tedaviş olmuştu o dönemde çok şükür.
    Ama pirolaktin hormonum yüzünden olumuştu ve tedavide olunca geçmişti.
    Allah şifa verisn herkese

12. 4 Eylül 2008
  13. leylek82

leylek82 çok zor bazen.... Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    o hooooooo bu doktorlar yakında senin gözün uzağı görmüyosa oruç tutma diycek.arkadaşım sen bakma ona ben de pkoluyum tamam ara sıra tatlı krizi geçiriyom ama hala hayattayım şükür.ayrıca kan testinde problem çıkarsa glukofen diye bi hap veriyolar ve düzeliyo.

14. 4 Eylül 2008
  15. leylek82

leylek82 çok zor bazen.... Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    cnm pko uzun süreli olunca kandaki şekeri düşürüyo bazen.hatta bu yüzden aşırı kilo aldırıyo dikkat etmeyince
    ama bu bi sebep değil orucu yemek için

16. 4 Eylül 2008
  17. seyma88

seyma88 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    İlk defa duyuyorum.Kendinizi rahatsız hissetmiyorsanız tutmalısınız bana göre.Ben tutuyorum bi sorun olmadığı sürece de dvm edeceğim inşaallah

18. 4 Eylül 2008
  19. Cingenem

Cingenem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende ilk defa duyuyorum inanın.fakat bende pko luyum ve oruç tutamıyorum.şuan burda bu yazıyı okuucunca çok şaşırdım.demek benimde kan şekerimin düşmesi tatlı krizine girmem bu yüğzden oluyomuş.ve bende bu fazlasıyla var o tatlıyı yemessem sanki biri beni öldürecek çle bi kriz yani.allah affetsin çok tutmak istiyorum fakat bu yüzden tutamıyorum...