PKOS lular hamilelikte glukophace yada glukofen kullanımı

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve nursist tarafından 24 Ekim 2008 başlatılmıştır.

24 Ekim 2008
    Konu Sahibi : nursist
  1. nursist

nursist PAMUK PRENSİM... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar pko hastaları gebeliğin ilk aylarında düşük tehlikesine karşı glukophace yada glukofene dewam ediyorlar konuyla ilgili başlık bulamadığım için açtım bu konuyu
    kullanan arkadaşlar kaçıncı ayınıza kadar kullandınız yada kullanıcaksınız bıraktıktan sonra gebelik normal seyrinde dewam edermi. bana 9.haftada bıraktırdı dr. pko hastasıydım ama spontan gebelik oldu
    yapılması gereken başka bişey warmıı

sipsirine bunu beğendi.
  2. 24 Ekim 2008
  3. Fuxsxyamanya

Fuxsxyamanya benim de olacak mı? Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam.. ben de pkoluyum...glucophage ı hamile kalmayı kolaylaştırmak için vermişti doktorum...ben de senin gibi spontan hamile kalınca da bıraktırmıştı ...bir ara 10 haftalıkken kahverengi leke olmuştu.. o zaman da progsteron içerikli hap vermişti... onu kullanınca da hemen geçmişti lekelenmem.. kendine dikkat etmekten ve doktorunu dinlemekten başka yapman gereken bişey yok... glocophage a gerek yok yani...bana vitamin olarak elevit vermişti..içinde folik asit de var...onu içmiştim...sen de vitamin tkviyesi almıyorsan almalısın.. sevgiler ve hayırlı doğumlar....

4. 26 Ekim 2008
  5. NurDer

NurDer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    108
    canım bende PKOluyum ve GLUCOPAGE kullanıyordum hamile kaldıktan sonra da devam etmemi önerdi doktorum. Şuan 23 haftalık hamileyim ve doktoruma srarsan hamileliği tamamlayana dek kullanmam gerekiyor:) Allah korusun bizde ölü doğum oranı diğerlerine oanla çok daha fazlaymış bunu önleyebilmek adına kullanmalısın dedi ve ben de kulanıyorum ama arkadaşımızın da dediği gibi sen doktorunu dinle ve sakın dediğinin dışına çıkma. Unutma her beden ayrıdır ve tedavi aynı değildir. Hepimiz sağlıklı bebeklerimize kavuşuruz inşallah. Sevgiler...

sipsirine bunu beğendi.
  6. 26 Ekim 2008
  7. nursist

nursist PAMUK PRENSİM... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ben ilk 3ay diye duymuştum ama 2.ayda bıraktırınca biraz afalladım yani endişe sardı senin tedawi ilemi oluştu gebelik nurder... neden hala dewam ettiriyor acaba sana merak ettim bak şimdi. diğer arkadaşında dediği gibi sadece elevit werdi bana başka ne kan ne demir için hiçbişi wermedi bi elevitle gidiyoruz bakalım allaha emanet

8. 17 Aralık 2008
  9. zarzor

zarzor Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar glucopageye ağustos ayında başladım ve 65 gün sonra regl oldum.şimdi de 53 gün oldu hala regl olamadım test yapmadım bu sefer çünkü hep negatif çıkıyor ve üzülüyorum:'(
    siz içmeye başldıktan sonra hemen düzene girdi mi reglleriniz,benim bu düzensizlik normal mi?başka bir sorunum mu var diye korkuyorum.bir de bu ilacı kullandıktan ne kadar sonra hamile kaldınız?teşekkürler.

10. 17 Aralık 2008
  11. raebzeh

raebzeh Elhamdülillah Ya Rabbi.. Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar dr larınız mı verdi bu hapları..peki bu hap pko dan kaynaklanan sivilce ve kiloya iyi geliyomu?..ay benim dr vermiyooo yaaa..öptüm canlarım..

12. 17 Aralık 2008
  13. zarzor

zarzor Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet doktor verdi bazıları çok kilo verdiğini söylüyor.ben de başta bir kaç kilo verdim ama şimdi sabitim.56 kiloyum iştahım normal ama eskiden tatlı delisiydim şimdi hiç aramıyorum,arada yiyorum öylesine.

14. 14 Eylül 2009
  15. neslihan165

neslihan165 Çok şükür bin şükür.. Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    153
    merhaba arkadaşlar

4,5 yıllık evliyim. ve adetlerim sürekli düzensizdi evlendikten sonrada kilo almaya başladım ve son 2,5 yıldır adet söktürücüz hastalanmıyordum adet olsamda sökülemiyordum. pko. hastasıyım ve evlendikten sonra tam 24 kg. aldım.

burda kkdan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine glokofeni kullanmak için dr. aradım sordum oda kullanabilirsin dedi.. Daha önceden neden vermedi onu gidince soracağım... bebek düşünüyoruz 2 yıldır. tabii son 1-2 aydır eşim kilo vermeden hamile kalma dedi. bende bunu üzerine ilaca başladım.

ilaca başlayalı tam 24. günüm oldu..ilk başladığım için 15. günü adet oldumm...ki ben söktürücüz adet olmuyordum. çok sevindim bakalım tekrar adet olacakmıyım kullanmaya devam ediyorumm...

en büyük yan etkisi mide bulantısı yapıyor. onuda idare ediyorumm...gerçi çooookkk kötü hele sabahlarıı...ne görsem kuscak gibi oluyorum...

ayrıca normalde ramazanda kilo alan ben bu sene bu liacın etkisi ile ( iştah kapandığı halde) iftar da herşeyden azarda olsa yediğim halde tam 4,5 kilo verdimm....inş. vermeye devam edeceğimm...

Rabbim hepimizi bebeklerimize ve sağlığımıza kavuşturması dileklerimle..........

sipsirine bunu beğendi.
  16. 3 Mart 2010
  17. zehocan

zehocan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ben yeni geldim aranıza merhaba neolur biri bana yardım etsin 2yıllık evliyim bi düşük yaptım yeni öğrendimpkos muşum dr 3 ay diana35 kullun dedi kullanıyrm ama hiçbir etkisi olmadı hep hüsran artık dr da güvenemiyrm ne yapıcam bilemiyrm

18. 15 Mart 2010
  19. Tancredi

Tancredi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar merhaba,
    ben de pco hastasıyım doktor glucophage verdi bu sonuçta bir şeker hastalığı ilacı ama hiç şeker değerlerime bakmadı ben de biraz huzursuz oldum biraz. ağır bir ilaçmış duyduğuma göre. sizler şeker ölçümü yaptırdınız mı ?
    cevap yazarsanız sevinirim çok..